Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtekkkkk

iPhone 5s vs Samsung Galaxy S5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ktory telefon kto bardziej poleca i dlaczego. Nie chodzi mi o odpowiedzi typu "bierz ten ktory ci bardziej pasuje, ktory bardziej odpowiada tobie". Prosze o odpowiedzi indywidualne wedlug wlasnych preferencji kto ktory by wybral i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5

 

kazdy kto sie troche zna i jest obiektywny wie ze iphone ma lepsza optymalizacje... ale s5 ma takie wnetrznosci ze tradzi sobie z slaba optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bateria w iPhonie 5s (w poprzednich modelach również) jest nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Galaxy S5 z tych dwóch napewno ze względu na androida

 

A najlepiej brał bym drozszego i sprzedał go na rzecz lepszego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iphone bo go miałem, bo ios, bo tak. Dziękuję.

 

A w ogóle jak Samsung, to tylko na Note'a bym patrzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Iphone nie dlatego że mam a dlatego że:

-ios jest stabilny i nie laguje nawet jak masz otworzone wszystkie aplikacje

-najlepsze aplikacje są na ios

-jest ładny i dość wytrzymały

-masz zapewnione aktualizacje dopóki sprzęt będzie w stanie je uciągnąć

-części zamienne są tanie

-multum akcesorii

-ten telefon po prostu działa

-praktycznie każdy kto go miał nie chce już innego telefonu

-nie spadają tak z ceny jak telefony innych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Iphone nie dlatego że mam a dlatego że:

-ios jest stabilny i nie laguje nawet jak masz otworzone wszystkie aplikacje

-najlepsze aplikacje są na ios

-jest ładny i dość wytrzymały

-masz zapewnione aktualizacje dopóki sprzęt będzie w stanie je uciągnąć

-części zamienne są tanie

-multum akcesorii

-ten telefon po prostu działa

-praktycznie każdy kto go miał nie chce już innego telefonu

-nie spadają tak z ceny jak telefony innych producentów

 

I możesz kupować kawę w starbucksie....

 

 

-ios jest stabilny i nie laguje nawet jak masz otworzone wszystkie aplikacje

 

-najlepsze aplikacje są na ios

-jest ładny i dość wytrzymały

-masz zapewnione aktualizacje dopóki sprzęt będzie w stanie je uciągnąć

-części zamienne są tanie

-multum akcesorii

-ten telefon po prostu działa

-praktycznie każdy kto go miał nie chce już innego telefonu

-nie spadają tak z ceny jak telefony innych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Iphone nie dlatego że mam a dlatego że:

-ios jest stabilny i nie laguje nawet jak masz otworzone wszystkie aplikacje

-najlepsze aplikacje są na ios

-jest ładny i dość wytrzymały

-masz zapewnione aktualizacje dopóki sprzęt będzie w stanie je uciągnąć

-części zamienne są tanie

-multum akcesorii

-ten telefon po prostu działa

-praktycznie każdy kto go miał nie chce już innego telefonu

-nie spadają tak z ceny jak telefony innych producentów

 

I możesz kupować kawę w starbucksie....

 

 

-ios jest stabilny i nie laguje nawet jak masz otworzone wszystkie aplikacje

....wp....

-najlepsze aplikacje są na ios

...po iphonie/androidowym telefonie i telefonie z wp doszedłem do wniosku, że aplikacje są takie same wszędzie i do wszystkiego

-jest ładny i dość wytrzymały

...to nie jest argument tylko bardzo subiektywna opinia a o wytrzymałości to bym nie wspominał

-masz zapewnione aktualizacje dopóki sprzęt będzie w stanie je uciągnąć

...czyli jakąś jedną generację, ip4 już nie daje rady

-części zamienne są tanie

...jo, ładowarka jedyne 150pln, słuchawki 200pln

-multum akcesorii

...czyli dokładnie tyle samo co każdy inny telefon

-ten telefon po prostu działa

...mi wszystkie działają i działały tylko były tańsze, ładniejsze, wytrzymalsze

-praktycznie każdy kto go miał nie chce już innego telefonu

...siostra mi oddała po przedłuzeniu umowy, ja oddałem po miesiącu dzieciom, którym musiałem kupic po miesiącu nokie bo nie chciały iphona

-nie spadają tak z ceny jak telefony innych producentów

...już pisałem o tym starbucksie, to wszystko tłumaczy w tej kwestjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5 - jak dla mnie za plastikowy, wydaje sie dosc delikatny, dosc mocne bebechy.

 

IP5 - piekny sliczny, znaczy sie slicznie mi sie wytarl, w kilku miejscach czarna farba po prostu odprysnela. Musisz liczyc sie z tym by wrzucic jakies pliki telefon-komp musisz miec zainstalowane oprogramowanie. Wszystko niby ok, do puki nie robisz tego w firmie, u kolegi itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5S jest spoko jeśli ktoś używa telefonu głównie do dzwonienia.

 

A tak to mały ekran i bateria którą trzeba ładować pod wieczór, więc np. zdecydowanie nie dla mnie. Lepiej poczekać na 6S jeśli już ;)

 

Więc raczej S5, aczkolwiek nie jestem pewien czy w tym segmencie wybierałbym Samsunga S5 akurat.

 

 

-masz zapewnione aktualizacje dopóki sprzęt będzie w stanie je uciągnąć

...czyli jakąś jedną generację, ip4 już nie daje rady

Bez przesady iPhon4 to dość stary telefon jednak. Choć Apple faktycznie ma politykę ubijania w pewnym momencie urządzeń. Zarówno mój iPad, Ipod Touch czy iPhone 4 zostały najnowszymi firmwareami skutecznie pomordowane, działają tak muliście że szok, a kiedyś przecież na starszych iOS działały bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5S jest spoko jeśli ktoś używa telefonu głównie do dzwonienia.

 

A tak to mały ekran i bateria którą trzeba ładować pod wieczór, więc np. zdecydowanie nie dla mnie. Lepiej poczekać na 6S jeśli już ;)

 

Więc raczej S5, aczkolwiek nie jestem pewien czy w tym segmencie wybierałbym Samsunga S5 akurat.

 

 

 

 

 

a co innego jak nie s5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co innego jak nie s5 ?

Zależy ile chcesz wydać i jakie masz preferencje.

 

Jest całkiem fajny OnePlus One, znośny HTC M8, są Xperie Zetki, Z3 Compact, oraz jest np. Note 3.

LG G3 też jest jakąś opcją.

 

Wszystko zależy trochę do czego chcesz używać telefonu. S5 jest faktycznie dość spoko i w miarę dobrze wyważonym telefonem, ale np. jeśli ktoś przeglądać lubi dużo neta to G3, N3, 1+1 będą lepsze. Jeśli ktoś lubi grać to 1+1 będzie lepszy, jeśli zależy komuś na niewielkim rozmiarze to Z3 Compact będzie lepsza.

Z kolei jak ktoś potrzebuje smartfona głównie do rozmów to iP5S wypada całkiem znośnie, choć wtedy Z3 Compact też nieźle ze względu na niezłe głośniki i rewelacyjną baterię (która jest imho główna wadą iPhone 5s jeśli nie liczyć małego rozmiaru)

 

Ogólnie to nie bardzo jest jakiś jednoznacznie najlepszy telefon w swojej klasie (może poza Note 4 w swojej ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 930 :D

+

ekran

aparat

windowsphone 8.1 i wkrótce win10 - płynność działania, intuicyjność (każdy ma kompa z win), łatwość komunikacji komp->telefon->komp

cpu/gpu/ram

 

-

brak slota na kartę pamięci (chociaż ma 32gb własnej pamięci)

bateria - ale tutaj to chyba żaden normalny fon mnie nie zadowala, już dawno powinni do nich pakować baterie 5000mah+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia pieniedzy poniewaz juz posiadam iphone 5s i kwestia tego czy chce sie zamienic czy nie, stad ten temat. Na korzysc s5 przemawia zdecydowania otwierana klapka baterii, co umozliwia dodanie pamieci oraz wielozadaniowosc czego konkurencja nie ma. Note 3 oczywiscie super telefon ale jak myslicie ile musialbym doplacic do note 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno S5 jak i Iphone 5s nie są tylko smartfonami do rozmów czy pisania,są bardzo mutimedialne i zaspokajają wymagania nawet tych bardziej wymagajacych Użytkowników. W S6 nie widze nic specjalnego co wyróżniałoby go od S5,natomiast Iphone wybieram ze wzgledu na jakość wykonania,to mój faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop jaka jest dobra cena za uzywanego s5 w idealnym stanie na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego ile trwa gwarancja . mysle ze 1100 ale lepiej popatrz na Alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka iPhonów (3GS,4S,5S) na duży plus z pewnością jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły, co do płynności systemu, owszem system jest dość dobrze zoptymalizowany i płynny, ale tutaj również zdarzają się mikro przycięcia czy np. crash aplikacji, może nie zdarza się to tak często, jak to bywa w przypadku telefonów z androidem, to jednak czasami dana aplikacja potrafi się zamknąć bez żadnego powodu. To wszystko idzie jeszcze przeboleć, natomiast jest jeden szczegół, który w moim przekonaniu wyklucza zakup tych smartfonów-to bateria. Jest tragiczna, a korzystanie z wszystkich możliwości takiego smartfona powoduję, że bateria znika w oczach, odłączony od ładowarki od godzinie 8 rano, kilka tweettów, synchronizacja poczty, 3-4 połączenia głosowe, kilka minut WiFi i o godzinie 12 trzeba telefon podłączyć do ładowania, przecież to jest skandal. I nie piszcie mi, że coś jest nie tak z telefonem, bo problem jest szeroko znany na różnych forach. Bateria o pojemności 1510 mAh to jakiś żart. Trudno w takim przypadku mówić o jakimkolwiek komforcie działania. Tak się nie da.

 

Najbardziej żałosne są porady typu, wyłącz 3G, wyłącz synchronizacje, wyłącz lokalizacje, wyłącz WiFi, nie korzystaj w GPS-a, a może najlepiej wyłącz iPhona? Po co mi taki smartfon jak to się do niczego nie nadaje. Jestem zły na Apple że dopuściło w ogóle do czegoś takiego. Gdyby nie ta bateria to iPhone 5S byłby dla mnie telefonem niemalże idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam chyba nikogo, kto po przesiadce z androida na iOS byłby niezadowolony z iPhone'a - o ile słabą (zależy kto jak używa) baterie można sobie "wspomóc" (powerbanki, batterypacki, ładowarka w samochodzie) o tyle płynności systemu i działania/niezawodności telefonu już nie, dla mnie wybór prosty i logiczny. Poza tym menu S5 wygląda jak byłoby rysowane dla dzieci w przedszkolu, porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka iPhonów (3GS,4S,5S) na duży plus z pewnością jakość wykonania oraz dbałość o szczegóły, co do płynności systemu, owszem system jest dość dobrze zoptymalizowany i płynny, ale tutaj również zdarzają się mikro przycięcia czy np. crash aplikacji, może nie zdarza się to tak często, jak to bywa w przypadku telefonów z androidem, to jednak czasami dana aplikacja potrafi się zamknąć bez żadnego powodu. To wszystko idzie jeszcze przeboleć, natomiast jest jeden szczegół, który w moim przekonaniu wyklucza zakup tych smartfonów-to bateria. Jest tragiczna, a korzystanie z wszystkich możliwości takiego smartfona powoduję, że bateria znika w oczach, odłączony od ładowarki od godzinie 8 rano, kilka tweettów, synchronizacja poczty, 3-4 połączenia głosowe, kilka minut WiFi i o godzinie 12 trzeba telefon podłączyć do ładowania, przecież to jest skandal. I nie piszcie mi, że coś jest nie tak z telefonem, bo problem jest szeroko znany na różnych forach. Bateria o pojemności 1510 mAh to jakiś żart. Trudno w takim przypadku mówić o jakimkolwiek komforcie działania. Tak się nie da.

 

Najbardziej żałosne są porady typu, wyłącz 3G, wyłącz synchronizacje, wyłącz lokalizacje, wyłącz WiFi, nie korzystaj w GPS-a, a może najlepiej wyłącz iPhona? Po co mi taki smartfon jak to się do niczego nie nadaje. Jestem zły na Apple że dopuściło w ogóle do czegoś takiego. Gdyby nie ta bateria to iPhone 5S byłby dla mnie telefonem niemalże idealnym.

Jestes pewien ze to nie jakas aplikacja zuzywa Ci baterie? Mialem tak kilka razy ze aplikacja sie zawieszala i zajmowala procesor co rozladowywalo baterie. Normalnie na 5S bateria starczala na 10-14 godzin uzytkowania. Czyli WiFi caly czas wlaczone, synchonizacja 4 kont email, facebook, do godziny rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze to nie jakas aplikacja zuzywa Ci baterie? Mialem tak kilka razy ze aplikacja sie zawieszala i zajmowala procesor co rozladowywalo baterie. Normalnie na 5S bateria starczala na 10-14 godzin uzytkowania. Czyli WiFi caly czas wlaczone, synchonizacja 4 kont email, facebook, do godziny rozmowy.

 

 

Coś źle zrobiłeś, aplikacje na iOS się nie zawieszają - to przypadłość srandroida ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...