Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pwentrys

Przyczyna Artefaktów :|

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, za to, że praktycznie zakładam ten sam wątek ponownie(w krótkim odstępie czasu), lecz jako, iż jestem zirytowany zaistniałą sytuacją, to po prostu chcę jak najszybciej jakichś rozwiązań, odpowiedzi, więc...

 

Eldo, pewnie moje problemy z pc'tem pozostaną wielu userom w pamięci, gdyż założyłem już wątki w działach o CPU i GPU, warto dodać, że 75% wciąż nie widzi żadnych artefaktów, hmm.

 

O to jeden z tych tematów:

 

Mój link - polecam ostatnie filmiki z aparatu na początek i trochę nagrań na yt (kanał dam niżej) oraz trochę lektury z 1 strony.

 

Przejdźmy do rzeczy zatem.

W skrócie to wyglądało tak:

OC'nąłem karte dość wysoko bez ruszania napięcia, wszystko było ok, lecz do czasu aż wywaliło mi w GTAV błąd Mój link i pozbywając się go, sprawdzałem czy nie pojawi się on spowrotem, pograłem pare minut, jeździłem po mapie i nagle bez powodu zacząłem dostrzegać, że mam gorszą grafe. Tekstury pojawiające się nagle przed japą, słaba jakość ich itp.

Zrobiłem wszystko i wciąz problemy występowały.

 

Teraz trochę bardziej ogarnąłem temat i mniej więcej lepiej jestem wstanie nazwać doznania, które mnie nie opuszczają^^.

Więc, na trawach w GTAV zdecydowanie widać jakieś kropki, prawdopodobnie jest to flickering. Myślałem, że występuje to tylko w GTAV, jednak mam podobnie w każdej grze, z różnią w tym, że są to inne okoliczności:

 

GTA SA - dziwne kropki i znikające/pojawiające się cienie tekstur

FIFA 15 - flickeringi podczas ładowania gry i na koszulkach od czasu do czasu

BF 4 -

<-------- CZARNO NA BIAŁYM (DOSŁOWNIE)

 

To tyle z gier, bo jestem po formacie i nie chciało mi się więcej syfu instalować skoro i tak okazuje się narazie to zbyteczne.

 

Istotna sprawa, to również jakośc grafiki i wczytywanie tekstur oraz krawędzie. Tekstury w każdej grze wczytują mi się tragicznie i nie tylko w GTAV, tak mam wszędzie. Jakość tych tekstur też pozostawia wiele do czynienia, bo niektóre wyglądają jakby się do końca nie wczytały. Krawędzie - bardzo denerwująca sprawa, gdyż ten element strasznie pogarsza mi jakość grafiki, gdy budynki w GTAV w ustawieniach high-ultra wyglądają jakbym miał całkowicie wyłączony Anti-aliasing Mój link -- właśnie tak jak na tym obrazku. To strasznie pogarsza jakość, gdyż np. siatki w fifię strasznie wyglądają z daleka, jakby po prostu były zrobione krzywą linią w paincie. Propo tych krawędzi, to ten denerwujący czynnik występuje w każdej grze, na każdym obiekcie. Po prostu jakbym wsadził palec do wody i się zastanawiał czy jest złamany czy nie.

Reset PC wygląda tak, że gdy się już włącza pc, to nagle ekran jakby wygasa, a komputer wciąż chodzi. Dopiero muszę drugi raz resetować, aby było ok (reboot działa tylko, gdy nie jestm w windowsie). Do tego i przy reboocie i przy włączaniu, po przejściu okna producenta MOBO (chyba wiecie o co chodzi) powinno się pokazać okno windowsa i ładowanie systemu. Ok tak jest, ale okno, o którym wspomniałem wcześniej nie znika #duch. Nie wiem o co chodzi.

 

 

Co do winnego mych przygód, to prawdziwa patologia. Karta poszła na gwarę, odesłali mi GTX970 i wszystkie kłopoty wróciły. Po tym już się ostro zdziwiłem. Wczoraj sprawdziłem CPU - Mój link i wszystko było w porządku. Sprawdziłem następnie już dla spokoju dyski - również ok. Dzisiaj ktoś był skłonny użyczyć mi swoich kości^^ i niczym Franek Smuda - bez zmian. PSU powinno być w porządku, bo napięcia nie skaczą, są stabilne.

Z podzespołów pozostało tylko MOBO i nie wiem co o tym myśleć.

 

Stąd pytanie, co może być przyczyną tych wszystkich 'rzeczy'? MOBO? Kable? System? Dwie pozostałe rzeczy mało możliwe, jeśli w ogóle ale nie mam kompletnie pomysłu. Sprawdzić MOBO też nie mam jak.

 

Moja płyta to MSI Z97 GAMING 7

 

 

Licze na wyrozumiałość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijasz mnie :| Non stop piszesz o problemach w trzech grach zamiast przetestować to w innych... Masz tony gier F2P pobierz sobie jakiegoś pirata np gta IV (ten sam silnik co gta V), BF Hardline (to samo co BF4), paru innych gier - jeśli o bugach na NV mowa to polecam ci wolfenstein the new order lub inne gry na silniku rage... Bo porównywanie bugów do artefaktów to jak porównywanie małego poparzenia do smażenia się w piekle. Patrz: https://drive.google.com/file/d/0B7ZVMeiosbJwc3pKTkpNRFJyaFU/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże... Pisałem wiele razy, że takie coś mam w każdej grze, czy to F1, Watch Dogs, AC:U. W każdej grze mam ten jakby słaby obraz i w każdej tekstury mi się pojawiają dopiero przed japą, dosłownie... W każdej z tych gier mam jakieś migotania na teksturach i niesamowite krawędzie z teksturami. Skoro przedtem każda z wymienionych gier śmigała, to teraz nagle na każdej z osobna występują bugi(aha spk) i to wręcz identyczne? Nice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na integrze procesora, jak tam nie ma to wina karty. Na filmie z bf4 widać że karta artefaktuje dla mnie to wygląda na winę sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, może akurat tutaj nie napisałem. To jest 'nowa' karta po reklamacji starej. Wszystko jest sprawdzone, oprócz mobo, no chyba, że dostałem w identyczny sposób walnięte GPU. Gdybym nie miał tyle problemu z odnalezieniem sprawcy, to nie truł bym tu ciągle na forum o jednym i tym samym. Do tego po prostu nie jestem pewien, czy możliwe jest, by płyta główna była powodem tego wszystkiego.

 

Co do sterowników, to była to pierwsza rzecz jaką zrobiłem, gdy ujrzałem jakieś problemy z pc. Resetowałem następnie biosy karty, mobo, formaty, w zasadzie wszystkie szczegóły związane z oprogramowaniem już sprawdziłem po paru dniach. Już jest ponad miesiąc ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijasz mnie :| Non stop piszesz o problemach w trzech grach zamiast przetestować to w innych... Masz tony gier F2P pobierz sobie jakiegoś pirata np gta IV (ten sam silnik co gta V), BF Hardline (to samo co BF4), paru innych gier - jeśli o bugach na NV mowa to polecam ci wolfenstein the new order lub inne gry na silniku rage... Bo porównywanie bugów do artefaktów to jak porównywanie małego poparzenia do smażenia się w piekle. Patrz: https://drive.google.com/file/d/0B7ZVMeiosbJwc3pKTkpNRFJyaFU/view?usp=sharing

 

Małe skorygowanie wypowiedzi, gta V to nie tan sam silnik co gta IV :) Bardziej już zbliżony do Max Payne 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że z tego forum więcej nie wycisnę, więc jako, że nie chcę mi się zakładać nowych wątków to zapytam tu:

 

1.Jak sprawdziłem w biosie 12V i napięcie tam było stabilne, to znaczy, że PSU jest na pewno sprawne?

2.Postanawiam kupić inne mobo, w sumie to jedyny komponent, którego nie sprawdziłem. Od razu zapytam Mój link <--- to będzie dobry wybór (pytam już na zapas, gdyby się wtedy okazało wszystko ok)? Czy może jakaś inna od ASUSA na takim poziomie? (max. 700pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2.Postanawiam kupić inne mobo, w sumie to jedyny komponent, którego nie sprawdziłem. Od razu zapytam Mój link <--- to będzie dobry wybór (pytam już na zapas, gdyby się wtedy okazało wszystko ok)? Czy może jakaś inna od ASUSA na takim poziomie? (max. 700pln)

nie ten dzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...