Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karpaj

Mikrofon przyczepiany do koszuli / słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję mikrofonu w miarę porządnej jakości, z podłaczeniem optymalnie przez usb, jeśli z tym będzie problem, to jack też da radę. Obecnie mam Logitech Desptop USB który działa bardzo przyzwoicie, ale konstrukcja się złamała, i leży smutny na biurku, i niezbyt chciał ze mną współpracować na turnieju lanowym - stąd potrzebuję czegoś pewniejszego.

 

Cena ~ 100zł

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman ZM-MIC1 (na Allegro po ~20zł).

 

Idealnie działa pod integrą Realteka ALC888 - zero szumów, czysty dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że sporo taniej niż zamierzałem :D

 

A pytanko z innej strony.

Słuchawki z mikrofonem, bezprzewodowe do 200zł maja sens? 0 muzyki, 0 wychodzenia na dwór, do tego mam Beyerdynamic Custom One Pro, DT660 i AKG K550, natomiast myślałem nad możliwością bycia na skype/ts3 podczas rozmów kiedy robię kolację etc.

 

Bo mikrofon za takie pieniądze i tak zamówię, choćby miał służyć jako zapasowy, wielkie dzięki za pomoc i ew. pomoc w drugim pytaniu.

 

edit : w tym wypadku chodzi przedewszystkim o jakość mikrofonu, w miare bezproblemy zasięg, oraz WYGODĘ, bo czasem pewnie zdarzy się i 10h w nich być, a tu np. AKG K550 odpadają, po 2h spocony jestem, a DT660 mogę mieć i 10h i nic nie czuje (Custom One Pro to coś pośredniego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zaproponowany przez Tomza w takim razie się nie nadaje. Kabel ma długi, ale mikrofon bardzo słabo wyłapuje. Czułość zwiększam w windowsie a mimo tego wszyscy narzekają, że mnie słabo słychać. Podpiętego mam go praktycznie na wysokości ust, na kablu słuchawek.

Co prawda 20zł to nie jest majątek, ale ja z niego nie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dużo osób narzeka na tego Zalmana. Niewiem do dzisiaj czy to kwestia tego że jest słaby, czy poprostu zdarzają się często wadliwe sztuki.

 

Jeśli masz już dobre słuchawki na kabel to bezprzewodowe będą zakupem jedynie ze względu na wygodę... tutaj trzeba uwazac, czy takie tanie słuchawki mają dobrze rozwiązane nadawanie/odbieranie radio czyli że nie będą nam wyłapywały słuchawek kogoś innego w pobliżu, oraz że nie będą nadawały tego o czym rozmawiamy wszystkim wokół :D. Ciężko może być.

 

Sam nie znam się za bardzo na bezprzewodowych, ale gdzieś mignęły mi jakieś bezprzewodowe Noonteci, może warto o nich dowiedzieć się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman ZM-MIC1 (na Allegro po ~20zł).

 

Idealnie działa pod integrą Realteka ALC888 - zero szumów, czysty dźwięk.

 

Do zwykłego skype starczy ale do TS3+gra to nie do końca. Na bank już pod obciążeniem szczególnie GPU 99% i jak jeszcze masz dużą ilość fps będą duże szumy. Pomijam jakieś funkcje realteka Noise Suppression bo to zrobi fatalny dzwięk. Wtedy polecam zabawe z Reaperem soushibo ładnie kiedys tam opisał co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam integry na której by jakikolwiek mikrofon nie szumił. :) A zniekształcenie głosu to wina włączonego odszumiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy polecam zabawe z Reaperem soushibo ładnie kiedys tam opisał co i jak.

Ale co Ty chcesz Reaperem robić? Przecież to DAW taki sam w kategorii przeznaczenia jak Audacity, więc nie obrabia nic w czasie rzeczywistym. Prędzej coś z rozwiązań firmy Andrea było w tym temacie, jakieś EQ na mikrofon, filtry czy inne bajery, czy coś z podobnych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zaproponowany przez Tomza w takim razie się nie nadaje. Kabel ma długi, ale mikrofon bardzo słabo wyłapuje. Czułość zwiększam w windowsie a mimo tego wszyscy narzekają, że mnie słabo słychać. Podpiętego mam go praktycznie na wysokości ust, na kablu słuchawek.

Co prawda 20zł to nie jest majątek, ale ja z niego nie jestem zadowolony.

 

 

To albo bardzo cicho mowisz, albo masz coś zrypane. Mam ten mikrofon, przypięty na kablu od słuchawek na wysokośći trochę poniżej obojczyka i wszyscy mnie słyszą idealnie. Czy to ts, czy skype, wszystko na domyślnych ustawieniach windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam integry na której by jakikolwiek mikrofon nie szumił. :) A zniekształcenie głosu to wina włączonego odszumiania.

Czy znajdę w takim razie przypinany mikrofon pod usb?

Albo coś czego szukałem jakiś czas temu, ale nie znalazłem żadnej kompetentnej osoby - czy dobranie karty dźwiękowej za ~150zł poprawi mi jakość brzmienia muzyki na bardzo dobrej klasy wieżyczce + dobrej klasy słuchawkach? Czy róznica będzie niezauważąlna (dodam że o ile wyczuwam różnicę miedzy sluchawkami za 200zl a takimi za 500, to miałem problem aby w pracy rozpoznać czy gra Yamaha R-S300 czy A-S1000, a to różnica bagatela 2500zł (na różnych kolumnach, od RF-62 Klipschy, przez Elac 68.2 etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk słuchawkach jak najbardziej. Co do głośników to trzeba się zainteresować tematem OMAP-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...