Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shandi

Karta graficzna do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam karty graficznej w cenie 500-700zł która uciągnie Wiedźmina 3 w medium-high detalach (bez nvidia hairworks) w 30/40+ fpsach. Wiem że gra jest dość wymagająca ale z tego co widziałem na testach/podpatrzyłem na yt to ludzie jakoś dają rade na średnich kartach grać w miare komfortowo na miksie średnio-wysokich ustawień.

Zastanawiałem się nad GTX 660 aczkolwiek jest kilka tych modeli i nie za bardzo wiem która wybrać, myślałem też nad gtx 750 bo jest tańsza ale na testach różnie wypada więc sam już nie wiem co brać.

 

Reszta sprzętu to:

-AMD Phenom II x6 1055t 2.8Ghz

-8Gb Ram

-Zasilacz OCZ600SXS2 600W

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta na high to wydatek poziomu 870 zł (gtx 960 phantom), a używane to http://allegro.pl/sapphire-hd-7970-3gb-gddr5-384bit-925mhz-fv-gw-i5389780126.html <- jeśli karta byłaby nie sprawna to w ciągu 10 dni mógłbyś ją lub http://allegro.pl/grafika-asus-geforce-gtx670-gtx670-dc2-2gd5-2gb-gw-i5377166832.html <- trzy miesiące gwarancji, obie karty prezentują pdobny poziom w w3 i spokojnie pozwolą cina rozgrywkę 30 - 40 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to tylko R9 270 LINK Z używanych szukaj GTX 670 bądź 760 w granicach 600 zł (góra 650). Żadnych używanych Radeonów nie kupuj bo zbyt duże ryzyko trafienia na "koparki". Masz już Wieśka kupionego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiedźmin już kupiony ale póki co gram na gts 450, po podkręceniu karty o 100Mhz gra działa płynnie w 25-35fps (zależy od lokacji, 25 fps raczej tylko w miastach/wioskach) na ustawieniach nisko-średnich (1366x768, tekstury na ultra, jakość terenu wysoka, reszta średnie lub niskie), zmiana na niskie to 3-4 fps więc póki co gram tak. Ten GTX 670 ciekawy sie wydaje ale ciężko znaleźć tą karte na allegro jeśli chodzi o "kup teraz" w cenie około 600zł, a z licytacją to różnie bywa, no ale poczekam jeszcze może sie znajdą jakieś oferty.

 

Mógłby coś ktoś jeszcze napisać o tym GTX 660 względem GTX 670? Na testach w ustawieniach high średnia ilość to 25fps, ale w grze ustawienia high włączają nvidia hairworks na średnie, myśle że wyłączenie tego i zmniejszenie cieni i dystansu renderowania trawy dałoby te 30-35+ fps w 1080p, a tą karte używaną można dostać w cenie 550-600zł. I jeszcze co do modelu, brać od Gigabyte, Asus czy Msi? Jest jakaś znacząca różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na gtx 660 ale z i5 mialem 30-40 klatek ( najlepiej dac locka na 30 klatek ) na ustawieniach trawa i jej zasieg na niskich , reszta srednie , textury na wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...