Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smuggler_

Windows 7 nagle stał się nielegalny i nie łączy się z internetem.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc, bo szlag mnie trafia, a nie bardzo wiem z której strony mam ugryźć problem.

 

Rano nagle Windows stwierdził, że jest nielegalny - po 2,5 roku pracy na fabrycznie zainstalowanym, legalnym systemie (laptop HP). Klucz produktu się zmienił, a próby zmiany go na kod z naklejki nie przyniosły rezultatu. Aktywowałem system loaderem, bo był mi pilnie potrzebny do pracy, ale rozwiązało to problem tylko częściowo - system już nie płacze, ale w żaden sposób nie chce się połączyć z internetem.

 

Sytuacja wygląda teraz tak - próbuję się połączyć z jedną z widocznych sieci - wyskakuje poniższy komunikat:

 

polaczenie.png

 

Nie łączy się z internetem, ale widzi udostępniony w sieci katalog.

Bez znaczenia czy łączę się przez Wi-Fi czy przez kabel, efekt jest ten sam.

Nie da się też włączyć Zapory Windows.

 

Z góry dzięki za jakieś pomysły,

Smuggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że coś od wewnątrz rozwala ci system, padający dysk może? Wirusy?

Daj zrzut ekranu z CrystalDiskInfo, to raz. Dwa, odpal linię komend i użyj polecenia SFC /SCANNOW, system przeskanuje pliki i jeśli znajdzie jakieś uszkodzone to postara się je naprawić, ale czasem i to nie pomaga.

Ostateczność to postawienie systemu na nowo.

 

PS. W przypadku laptopów z preinstalowanym systemem klucz z sytemu nie zgadza się z tym z naklejki, to jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest czysty - LINK

 

Natomiast podczas skanowania, napotkał błąd i nie potrafił dokończyć:

 

scan.jpg

 

Reinstall to ostateczność, której na razie chciałbym uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...