Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fitipaldi666

Gtx 780 Ti Aktualizowac sterowniki czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie , czy jeśli zaktualizuje sterowniki do najnowszych to polepszy się wydajność w Wiedźminie 3 (więcej Fps ) czy jednak nie (mam wrażenie że Nvidia ubija serie 700:( Obecnie mam wersje 337.88 maja coś koło roku ......

Karta GTX 780ti

Ps jeszcze mam pytanie czy opłaca się podkręcać tą kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stery - może być lepiej może być gorzej. (ale do w3 to wgraj najnowsze lepiej)

OC - może być szybciej, może paść szybciej

jakie pytanie takie odpowiedzi ;e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach mają wyjść stery nVidii poprawiające wydajność w W3 na Keplerach, więc również na gtx780ti. Ta najnowsze niestety tworzone były z myślą o najnowszych Maxwellach, a starsze karty kompletnie olali. Na szczęście ktoś się zreflektował i wkrótce mają wyjść nowe stery. I dopiero te zainstaluj.

Czy warto podkręcać. Ja bym nie był sobą, gdybym nie podgonił karty, choć odrobinę. Naturalnie jeśli karta nie będzie się nadmiernie grzała po oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość mocno podkręconą gtx 770 i po zmianie sterownika z 350.12 na 352.86 nie zauważyłem żadnej różnicy.

Seria 7xx to wciąż stosunkowa "nowość", bo tylko jedna generacja jest przed nią, więc chyba nie olali produktu, który jak na razie dominuje na rynku i tym samym decyduje o image marki wśród użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie olali? To zobacz testy Wiedźmina 3 na najnowszych sterownikach. Gtx960 generuje większą ilość klatek niż gtx770 i prawie dogania gtx780.

Po premierze W3 zrobił się szum i zieloni ogłosili, że wydadzą nowe stery, które będą lepiej wspierały Keplera.

Użytkownicy gtx7xx i gtx6xx przerzucili się póki co na starsze sterowniki, np. 347. i mają 5-10 klatek więcej niż na tych najnowszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko ze na maxwelu róznica miedzy najnowszymi a najstarszymi to nieco ponad 10% w W3 wiec to chyba nie tylko stery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ,zaktualizowałbym. Zawsze tak robię i nigdy na tym nie tracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ,zaktualizowałbym. Zawsze tak robię i nigdy na tym nie tracę.

 

Nie tracisz, bo nawet nie wiesz kiedy możesz stracić, a kiedy zyskać, ot ślepe aktualizowanie sterów w myśl że zawsze jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tracisz, bo nawet nie wiesz kiedy możesz stracić, a kiedy zyskać, ot ślepe aktualizowanie sterów w myśl że zawsze jest lepiej.

 

Skoro jesteś taki dobry w te klocki to podaj kiedy mogę stracić a kiedy zyskać choćby nawet na moim gtx750 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sterownikach się nie traci, po prostu można nie zyskać:) 9xx zyskują 7xx nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sterownikach się nie traci, po prostu można nie zyskać:) 9xx zyskują 7xx nie.

 

Wydaje mi się że to rodzaj lepszego wykonania 9xx ,7xx są tańsze i nie da się więcej od nich wymagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach mają wyjść stery nVidii poprawiające wydajność w W3 na Keplerach, więc również na gtx780ti. Ta najnowsze niestety tworzone były z myślą o najnowszych Maxwellach, a starsze karty kompletnie olali. Na szczęście ktoś się zreflektował i wkrótce mają wyjść nowe stery. I dopiero te zainstaluj.

Czy warto podkręcać. Ja bym nie był sobą, gdybym nie podgonił karty, choć odrobinę. Naturalnie jeśli karta nie będzie się nadmiernie grzała po oc.

Na forum geforce taka drama jest że nie dziwie się że nagle sterowniki poprawiane są :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sterownikach się nie traci, po prostu można nie zyskać:) 9xx zyskują 7xx nie.

Można stracić, w teorii nie powinno się, ale rzeczywistość jest troszkę inna, niestety.

Sterowniki od nvidii 352.86 to nie pierwszy przypadek gdy karty jednej serii sprawują się troszkę słabiej niż na sterownikach o niższym numerku...

Czy to przypadek, czy też celowe marketingowe zagranie aby zmusić pomału do zmiany GPU ciężko powiedzieć, w każdym bądź razie szum jaki wokoło tego zrobiono na forum nvidii miał swój efekt bo poprawka dla kart z serii 700 jest w drodze.

 

Wydaje mi się że to rodzaj lepszego wykonania 9xx ,7xx są tańsze i nie da się więcej od nich wymagać.

Tu nie chodzi o rodzaj wykonania... karty o numerku 780 wydajnościowo są porównywalne z 970, a 960 to coś pomiędzy 770 a 760 jeśli chodzi o wydajność, więc gdy karta potencjalnie dużo słabsza (960) dogania tę dużo lepszą (780) to coś jest na rzeczy, i w tym wypadku wyszło na jaw że sterowniki są zoptymalizowane pod maxwelle, a o starych dobrych keplerach to tak trochę zapomniano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYsokość taktowania zegara np w procesorze też nie zawsze świadczy o jego wydajności, bo do tej pory pentium4 byłby najszybszy. 980 powinien być dużo słabszy od 780ti, 970 od 780 więc skąd zdziw że 960 może być lepsza od 770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś taki dobry w te klocki to podaj kiedy mogę stracić a kiedy zyskać choćby nawet na moim gtx750 :)

 

Aż taki dobry :E

 

Rozumiem że ciężko zrobić sobie kilka prostych testów na paru wersjach sterowników ;)

 

Wydaje mi się że to rodzaj lepszego wykonania 9xx ,7xx są tańsze i nie da się więcej od nich wymagać.

 

 

Głupoty aż oczy bolą, GTX 960 miał problem aby dogonić 770, teraz nagle zrównuje się z 780 która jest kilka razy bardziej zaawansowana technicznie, aha cud :lol2:

A raczej sterowniki które faworyzują nowszy sprzęt, nie trzeba być specem ani posiadać tytuł doktora aby to zauważyć.

 

WYsokość taktowania zegara np w procesorze też nie zawsze świadczy o jego wydajności, bo do tej pory pentium4 byłby najszybszy. 980 powinien być dużo słabszy od 780ti, 970 od 780 więc skąd zdziw że 960 może być lepsza od 770?

 

 

Nikt logicznie myślący nie będzie porównywać układów scalonych na podstawie zegarów, ze względu na to iż zegar to jest prędkość działania, a nie wyznacznik mocy.

GTX 960 dostawał na początku baty od 770 albo w najlepszym wypadku się zrównywała, teraz nagle podchodzi do 780, która jest o wiele bardziej zaawansowana, no pomyśl teraz trzeźwo, nagłe zmiany, jak 960 była by taka uber, to pokazała by pazur od początku, a nie od premiery gry do której wyszły "optymalizowane sterowniki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DisconnecT ty bys nawet ze starego gt po wgraniu odpowiednich sterownikow dogonil czolowke :). Ale niestety dalej nie odpowiedziales mi na moje pytanie odnosnie wzrostu i spadku wydajnosci po wgraniu odpowiednich sterownikow do karty gtx750 :(,zaczynam watpic w twoje cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DisconnecT ty bys nawet ze starego gt po wgraniu odpowiednich sterownikow dogonil czolowke :). Ale niestety dalej nie odpowiedziales mi na moje pytanie odnosnie wzrostu i spadku wydajnosci po wgraniu odpowiednich sterownikow do karty gtx750 :(,zaczynam watpic w twoje cuda.

 

No cóż a Ty nadal nie wiesz jak sobie to samemu sprawdzić, w takim wypadku w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz, dlatego zakończ, bo bzdurzysz jak szalony.

 

Swoją drogą Ty pewnie nawet nie wiesz jakie są różnice pomiędzy GTX 960 a 780, w takim wypadku ciężko abyś mógł wyciągnąć z tego mądre wnioski :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...