Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BoboAG

Dwa monitory - jeden na graficznej, drugi na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam okazję podłączyć sobie drugi monitor do mojego komputera, jednak jest to monitor starszego typu i ma wejście typu D-SUB, którego moja karta graficzna nie posiada. Nie mam możliwości kupienia teraz żadnej przejściówki, dlatego główny monitor podłączyłem do karty graficznej, a ten pomocniczy do zintegrowanej. Nie wiem czy tak może być, ale działa ;) Gdy na jednym mam np. przeglądarkę a na drugim Worda to działa pięknie. Problem pojawia się, gdy włączam jakąś grę, wtedy drugi monitor ma albo czarny ekran, albo coś na nim widać, ale po kliknięciu w coś minimalizuje grę na monitorze głównym. Czy dałoby się ten problem wyeliminować, tak abym mógł mieć z jednej strony grę, a z drugiej np. komunikator głosowy i abym mógł coś w nim klikać, bez minimalizacji ekranu z grą.

 

Mam nadzieję, że opisałem dość zrozumiale i proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od dwóch rzeczy:

1) Jak konkretna gra obsługuje mysz

2) Czy możesz się pogodzić ze stratą wydajności przez granie w oknie :)

 

A propos punktu 1: niektóre gry czytają wektor przesunięcia myszy, ale "w tle" sam kursor normalnie śmiga i w takim przypadku może być tak, że przy kliknięciu w coś poza głównym ekranem następuje przeskoczenie do trybu zwykłego - czyli obsługi okienek z olaniem aplikacji pełnoekranowej właśnie takiej jak gra. Skyrim tak ma przykładowo i są specjalne patche aby zapobiec temu efektowi.

 

Niemniej jeśli grę potraktujesz jako aplikację okienkową, to system będzie pozwalał na takie zachowanie o jakim mówisz. Tylko wtedy możesz mieć problem przy przewijaniu okna w strategiach przez dobicie kursorem do krawędzi ekranu, albo inne dziwne akcje spowodowane z ruchem kursora za okno gry. Jeśli chodzi zaś o same gry to niektóre się zapauzują po utracie focusa (czyli jak klikniesz poza oknem gry), inne w ogóle tego nie zauważą, w innych nastąpi drastyczne klatkowanie (Lineage 2 :) ). Ogółem rzecz biorąc da się, tylko trzeba wziąć na klatę słabszą wydajność niektórych tytułów i to, że może to nie być takie wygodne przy każdym typie gier.

 

Powodzenia w testach

 

\\edit: "Portaktujesz jako aplikację okienkową" = wyłączysz Fullscreen, albo włączysz Windowed Mode. Nazewnictwo zależy od konkretnego tytułu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Np. w Counter Strike'u jest opcja "Pełny ekran w oknie", wtedy po zapauzowaniu gry mogę przesunąć kursor na drugi monitor. W grze liczba klatek jest na wysokim poziomie, jedynie przy "przełączeniu" się na drugi ekran drastycznie spada. Głownie na tej grze mi zależało. Bardzo wygodnie jest czekać na dołączenie do gry, a w międzyczasie na drugim monitorze sprawdzać coś na w internecie, dzwonić do kolegi z którym będę grał lub regulować poziom głośności ;)

 

Gdy grałem w GTA V to kilka razy pojawiła mi się informacja, żeby wyłączyć Aero, bo spada wydajność. Ma to związek z podłączeniem drugiego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie informacja żeby wyłączyć Aero pojawia się nawet po wyjściu z gry mortal kombat komplete edition przy jednym monitorze z gtx 760 i intel i5 więc nie przejmowałbym się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...