Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chrumekk

Ogromny spadek wydajności po przesiadce AMD > Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dzisiaj po zamontowaniu nowej płyty z procesorem i wstępnym, hehe, wstępnym jego podkręceniu na w pełni stabilne 4.6 GHz odpaliłem GTA V.

 

To czego doznałem bardzo mnie skrzywiło. Spodziewałem się polepszenia, a tu na identycznych ustawieniach co grałem wcześniej na AMD mam strasznie niskie FPS'y - jakieś 20-30, myszka ma zero płynności. Nawet po zmianie grafiki na gorszą ta zamuła nadal zostaje, ale w mniejszym stopniu. Nie chcę grać na trzy razy gorszych ustawieniach po przesiadce na 3x lepszy procesor. ehh.. co jest?

 

Wcześniej: AMD FX-4350 @ 4.75 GHz

Teraz: I5 2500K @ 4.5-.7 GHz

Grafika: GTX 560 TI

 

Dodam, że od pory przesiadki na Intela z 8 GB RAM zrobiło się 16 GB - tyle, że spadłem z 1600 MHz na 1333, bo I5 ogranicza.

 

Macie jakieś pomysły? Sterowniki od grafiki właśnie zaktualizowałem i dalej to samo. Nawet z GFExperience skorzystałem.

 

Dzięki z odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie I5 cię ogranicza z 1600 na 1333 ? 1600 działają w trybie OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w BIOSie DRAM Frequency na 1600 i po sprawie skoro pamięci są 1600 :E

 

Cześć,

 

Dzisiaj po zamontowaniu nowej płyty z procesorem i wstępnym, hehe, wstępnym jego podkręceniu na w pełni stabilne 4.6 GHz odpaliłem GTA V.

 

To czego doznałem bardzo mnie skrzywiło. Spodziewałem się polepszenia, a tu na identycznych ustawieniach co grałem wcześniej na AMD mam strasznie niskie FPS'y - jakieś 20-30, myszka ma zero płynności. Nawet po zmianie grafiki na gorszą ta zamuła nadal zostaje, ale w mniejszym stopniu. Nie chcę grać na trzy razy gorszych ustawieniach po przesiadce na 3x lepszy procesor. ehh.. co jest?

 

Wcześniej: AMD FX-4350 @ 4.75 GHz

Teraz: I5 2500K @ 4.5-.7 GHz

Grafika: GTX 560 TI

 

Dodam, że od pory przesiadki na Intela z 8 GB RAM zrobiło się 16 GB - tyle, że spadłem z 1600 MHz na 1333, bo I5 ogranicza.

 

Macie jakieś pomysły? Sterowniki od grafiki właśnie zaktualizowałem i dalej to samo. Nawet z GFExperience skorzystałem.

 

Dzięki z odpowiedzi!

Dziwisz się ? Tutaj nie ogranicza Cię wydajność procesora tylko grafiki... ta grafa ledwo zipie w tej grze i to na 100% w wielu innych grach ;) O wiele lepiej dałby sobie radę jakikolwiek GTX 660-680 i nowsze. Nawet GTX 750 Ti :P Nie czujesz tak zwanego POWER'a z przesiadki z powodu słabej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Windę instalowałeś na nowo po wymianie mobka i cepa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Windę instalowałeś na nowo po wymianie mobka i cepa?

Raczej na 99.9% musiał to zrobić bo podejrzewam, że leciał BSOD za BSODem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się ? Tutaj nie ogranicza Cię wydajność procesora tylko grafiki... ta grafa ledwo zipie w tej grze i to na 100% w wielu innych grach ;) O wiele lepiej dałby sobie radę jakikolwiek GTX 660-680 i nowsze. Nawet GTX 750 Ti :P Nie czujesz tak zwanego POWER'a z przesiadki z powodu słabej karty.

Jasne, nie widzisz ze tu nie chodzi o czucie POWERA tylko o znaczny spadek wydajności po zmianie procesora na tych samych ustawieniach ? Zdziwiłbyś się jak GTA 5 chodzi na 560Ti.

Ludzie na ustawieniach normal graja bez problemu nawet na GTX 460.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Raczej na 99.9% musiał to zrobić bo podejrzewam, że leciał BSOD za BSODem :P

BSOD za BSODem to na xp mógł lecieć, od win 7 spokojnie można żonglować płytami bez potrzeby formatu. Także kto wie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 4,6-4,7GHz robisz na BOX'ie, czy jakimś konkretniejszym chłodzeniu ?

Jakie ustawiłeś napięcie Vcore dla takiego taktowania ?

Sprawdź, czy procek nie przegrzewa się w trakcie gry (CoreTemp/RealTemp).

Do grafy podpiąłeś dodatkowe zasilanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 4,6-4,7GHz robisz na BOX'ie, czy jakimś konkretniejszym chłodzeniu ?

Jakie ustawiłeś napięcie Vcore dla takiego taktowania ?

Sprawdź, czy procek nie przegrzewa się w trakcie gry (CoreTemp/RealTemp).

Do grafy podpiąłeś dodatkowe zasilanie ?

 

4,7 miałem na 1,4V, a teraz dokładnie Ci nie podam, bo się śpieszę. Mam coś koło 1.35V, ale to nawet chyba za dużo dla 4.45GHz. Przeanalizuje jak wrócę ze szkoły.

Do grafy oczywiście dwa zasilania dodatkowe.

 

Nawet jakby się przegrzewał to powodowałoby to problemy po jakimś czasie grania, a ja tak mam od samego włączenia gry. ;)

 

Gdzie I5 cię ogranicza z 1600 na 1333 ? 1600 działają w trybie OC.

 

Dlatego dziwiło mnie dlaczego czasami ruszał powyżej 1333. Dzięki za informacje!

 

A Windę instalowałeś na nowo po wymianie mobka i cepa?

 

Tak, wiadomka.

 

------------------

 

Co do tematu..

Jeszce gdyby to była przesiadka na odwrót, czyli z AMD na Intela to mógłbym zrozumieć, a tutaj nie mam pojęcia, jestem lekko zmieszany.

 

Poza tym - to może mieć jakieś znaczenie:

Procesory Intela zawsze tak mają, że nie chodzą 24/7 na pulpicie na zegarach maksymalnych i napięciu?

 

MOBO to P8P67 Rev 3.1 - może tam mam coś ustawione, co obniża wydajność procka w GTA, ale wątpię, bo wszystko powyłączałem co miało być wyłączone, a poza tym GTA V przyczyniłoby się do wejścia na maksymalne ustawienia.

Może jakieś EPU działa czy inni shit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od przywrócenia domyśłnych ustawień w biosie i wtedy sprawdzenia. Masz bałagan, robisz OC a z tego co piszesz wynika, że średnio ogarniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy Intel, który może mieć pełno innych technologii. Zamiast mnie poniżać mógłbyś chociaż odpowiedzieć na pytanie odnośnie skoków napięć w spoczynku - co wynika na to, że jakieś oszczędzanie energii jest włączone - skoro się bardziej orientujesz niż ja.

 

Poza tym to był mój pierwszy wieczór z tym procesorem, kupiłem go tylko po to, by go wykręcić i mieć dobry procesor za małe pieniądze.

 

I nie uważam, że mam bałagan, bo pomijając kwestie technologii Intelowskich mam wystarczająca wiedzę dla racjonalnego, amatorskiego OC. Poza tym w dobie dzisiejszych czasów Internet rozwikła większość moich problemów ze zrobieniem dobrego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - to może mieć jakieś znaczenie:

Procesory Intela zawsze tak mają, że nie chodzą 24/7 na pulpicie na zegarach maksymalnych i napięciu?

Wszystkie procesory tak mają, jeśli nie wyłączysz odpowiedniej funkcji w biosie. Funkcje oszczędzania energii w cepach AMD i Intela to standard od lat już... nastu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie procesory tak mają, jeśli nie wyłączysz odpowiedniej funkcji w biosie. Funkcje oszczędzania energii w cepach AMD i Intela to standard od lat już... nastu?

 

 

Wszystko na co wpadłem to powyłączałem. Jeszcze dzisiaj dokładnie przejrzę BIOS. W każdym razie po włączeniu GTA z automatu powinno wskoczyć na full wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam wpierw to zrób tak, jak kolega wyżej radził - zresetuj ustawienia bious i zobacz, co wtedy będzie. Bo widać, że temat nie jest tobie bliski.

 

Nawet jakby się przegrzewał to powodowałoby to problemy po jakimś czasie grania, a ja tak mam od samego włączenia gry. ;)

Napisałeś, że powyłączałeś różna rzeczy w biosie. Jeśli wyłączyłeś te rzeczy od oszczędzania energii, to on na dzień dobry leci na maksymalnych taktach i napięciu, więc na dzień dobry jego temperatury mogą być już całkiem wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSOD za BSODem to na xp mógł lecieć, od win 7 spokojnie można żonglować płytami bez potrzeby formatu. Także kto wie..

Żonglowałem i miałem BSOD'y przy ładowaniu systemu czy też zwiechy i nic nie pomagało tylko reinstal, także nie siej zamętu. Jedynym wyjątkiem było przełożenie padniętej Z68 na P67 bez potrzeby instalacji syski.

 

EPU czy SpeedStep nie mają wpływu na realną wydajność procesora w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ;)

Karta siedziała w PCI-E X4 - ot taka drobna nieznajomość płyty głównej i kolorku czarnego. :P

 

Panowie czepiający się mojej wiedzy w aspekcie OC - chodzi na @4.7 GHz, 1.4V - przy czym na pulpicie jest tak jak wspomniałem - na wakacjach, a w GTA śmiga na fullu aż miło. Poza tym - dzięki wielkie za docenienie.

 

A z drugiej strony do tych niewierzących co do możliwości GTX 560 Ti - GTA V, grafika na maximum, oprócz MSAA i mam 35-40 FPS.

 

Pozdrawiam, dziękuję za pomoc i udzielanie się!

K.

 

 

//Edit: Do zamknięcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z drugiej strony do tych niewierzących co do możliwości GTX 560 Ti - GTA V, grafika na maximum, oprócz MSAA i mam 35-40 FPS.

 

Udowodnij to :lol2: Bo w takim razie GTX680 może lizać stopy 560Ti, które to nawet podejścia do GTX660 nie ma :lol2: Nie wiem skąd biorą się takie kwiatki tutaj. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij to :lol2: Bo w takim razie GTX680 może lizać stopy 560Ti, które to nawet podejścia do GTX660 nie ma :lol2: Nie wiem skąd biorą się takie kwiatki tutaj. :lol2:

 

Można się założyć o cały Twój zestaw, wygrać zakład i mieć tyle fps na tym GPU, przypuszczam, że wystarczyłaby już rozdzielczość koło 1024x768 :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonglowałem i miałem BSOD'y przy ładowaniu systemu czy też zwiechy i nic nie pomagało tylko reinstal, także nie siej zamętu. Jedynym wyjątkiem było przełożenie padniętej Z68 na P67 bez potrzeby instalacji syski.

 

EPU czy SpeedStep nie mają wpływu na realną wydajność procesora w 3D.

Wystarczy uruchomić system w trybie awaryjnym i w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki od starej płyty głównej. Potem komp normalnie uruchamia się w trybie normalnym z domyślnymi sterownikami Windowsa i możesz instalować sterowniki dostarczone przez producenta do nowej płyty głównej. A najlepiej to jeszcze przez demontażem starej płyty odinstalować jej sterowniki i wtedy po zamontowaniu nowej płyty głównej system normalnie się uruchomi. Żadne reinstale systemu nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko kto dzisiaj używa takiej rozdzielczości ? :hmm: Może jak koleś w takiej gra na 560Ti to ma tyle FPS przy Very High ;)

 

Wystarczy uruchomić system w trybie awaryjnym i w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki od starej płyty głównej. Potem komp normalnie uruchamia się w trybie normalnym z domyślnymi sterownikami Windowsa i możesz instalować sterowniki dostarczone przez producenta do nowej płyty głównej. A najlepiej to jeszcze przez demontażem starej płyty odinstalować jej sterowniki i wtedy po zamontowaniu nowej płyty głównej system normalnie się uruchomi. Żadne reinstale systemu nie są potrzebne.

To jesteś magikiem bo ten sposób nie działa przy przejściu z AMD na Intela i odwrotnie. Setki jak nie tysiące razy tak robiłem i gówno to dawało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy uruchomić system w trybie awaryjnym i w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki od starej płyty głównej. Potem komp normalnie uruchamia się w trybie normalnym z domyślnymi sterownikami Windowsa i możesz instalować sterowniki dostarczone przez producenta do nowej płyty głównej. A najlepiej to jeszcze przez demontażem starej płyty odinstalować jej sterowniki i wtedy po zamontowaniu nowej płyty głównej system normalnie się uruchomi. Żadne reinstale systemu nie są potrzebne.

 

Ja w tamtym tygodniu zmieniałem athlona na i3 haswell, płyta główna, ramy, zasilacz i karta graficzna. Z podniecenia nowym sprzętem zapomniałem nawet sterowników odinstalować, a co dopiero system, bo od razu zabrałem się do składania sprzętu :E. Żadnych problemów nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo często system od razu wstaje, ale jak już się zdarzają jakieś BSOD-y, to wystarczy zrobić tak jak pisałem wcześniej. Nie wiem co niektórzy mają z tymi kompami, że ze wszystkim mają jakieś problemy i ciągle muszą robić reinstal systemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość, na której gram to Full HD - 1920x1080. ;)

Miałem ok. 35 FPS-ów przy poruszaniu się, bieganiu i trochę to denerwuje, więc zjechałem z co niektórymi ustawieniami tak, żeby było z 40-50. Mogę zaraz wrzucić screeny.

W tej chwili - 49 FPS patrząc w mniej "gęste" miejsce np. woda i krajobraz z tyłu (wsi), 42 FPS z miejsca ze screena i tyle samo podczas rozglądania się. :)

 

 

Dokładne specyfikacje to:

GPU: PNY GTX 560 TI OC2 @ 870 MHz Clock i 2150 MHz na pamięć;

CPU: I5 2500K @ 4.7GHz

RAM: 16 GB 1600 CL8

HDD: SATA II - TAK BARDZO SAD :<

 

 

http://scr.hu/5baj/vzlvk

http://scr.hu/5baj/iuy2q

http://scr.hu/5baj/1mimy

http://scr.hu/5baj/0be8z

http://scr.hu/5baj/4r8ib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij to :lol2: Bo w takim razie GTX680 może lizać stopy 560Ti, które to nawet podejścia do GTX660 nie ma :lol2: Nie wiem skąd biorą się takie kwiatki tutaj. :lol2:

Poszukaj na Youtube niedowiarku ;) Masa ludzi ma jeszcze te karty i widzisz ze nie tylko ja Ci mowie ze GTA V chodzi na niej dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak.. pierdu pierdu... wmawiaj sobie dalej i innym ;) W FullHD i Very High na 100% bardzo dobrze chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...