Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S4NT4

Który model GTX 960 4GB wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Ostatnio zakładałem temat na tym forum ( http://forum.pclab.pl/topic/1049385-Zestaw-do-gier-za-2600z%C5%82/ ) i chciałbym się Was poradzić jaki model GTX 960 4GB byłby odpowiedni do tego zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/3AGSbR/

Najtańszy? (chciałbym by cały zestaw był zbliżony do 2600zł ale jestem w stanie dopłacić do droższego modelu gdy będzie to opłacalne) Jaki model ma najlepsze chłodzenie a który najgorsze? Jaka jest kultura pracy tych modeli? Który ma najlepsze możliwości OC? (mam zamiar podkręcać kartę) Czy może jednak wszystko sprowadza się do wyglądu karty i wybrać taki, który najbardziej mi się podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zakupiłem GTX 960 4GB od Gigabyte wersję G1 Gaming i mogę Ci ją szczerze polecić. Jest tylko jeden problem, w te parę dni cena poszła ostro w górę o ponad 100zł. Ja płaciłem 1k z groszami, teraz musisz dać ponad 1,1k więc już bym się zastanawiał. Różnica między wersją OC była jakieś 40zł dlatego wybrałem G1. Teraz wersja OC kosztuje tyle co ja dałem za G1, a między obiema jest ok 100zł róźnicy. Gigabyte'a wybrałem z jednego względu (wcześniej miałem Asusy i MSI) - dlatego, że jako jedyny producent 960tek oferuje 2 x DVI co akurat jest mi potrzebne. Karta jest ogromna (ponad 31cm jak gtx 970 i 980) i robi wrażenie (3 wiatraki, tylni backplate, podświetlenie) Ma też dwie wtyczki (6pin + 8pin)

Co do Twojego zestawu, ja bym zasilacz podmienił na coś mocniejszego np XFX 550w (ok 100zł więcej) a płytę główną jakąś na układzie H97 (jakieś 80zł wiecej). Reszta ogólnie spoko. Przyszłościowo pomyśl o jakimś chłodzeniu na procka nie stockowym (np coś od silentumpc) i dysku ssd na system. I jakiś dvd-rw dołóż, może się jeszcze przydać czasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że karty od Gigabyte mogą się nie zmieścić do tego Brutusa albo będą wchodzić idealnie na styk, co średnio mi się widzi... (co do reszty podzespołów to zostane przy tym co jest, DVD-RW mam z starego PC i chciałbym poruszać tylko kwestie grafiki żeby nie robić zbędnego offtopu ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj dobrze forum. Ostatnio był kilkuset postowy temat o wyborze 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie były dyskusje tylko o MSI i Gigabyte więc nic mi to nie pomogło... (chyba że to nie ten temat :E ) Co myślicie o Gainward Phantom? Osobiście ta karta z wyglądu podoba mi się najbardziej, ale jeszcze nie widziałem żadnej opinii o tym modelu lub porównań z innymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie taki Zotac http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-gtx960-4gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-zt-90308-10m-732405/ w poniedziałek dałem za niego 998zł.

Krótsza od konkurencji (mi windforce 2x może by wszedł na styk, a może by trzeba było budę ciąć), jest backplate, wentyle stoją w IDLE, cewki piszczą przy >1000fps. ASIC 78.8%, boost 1354MHz największy widziałem podczas testu FireStrike. test na stock zegarach.

 

Co do chłodzenia w stresie, Intelowski box je chyba zagłusza. Ciężko mi to powiedzieć, bo i tak używam słuchawek... Ale było ono stosowane na GTXach 970 tego producenta, więc coś tam o nim sobie można poczytać.

 

Według mnie, można brać - szczególnie jeśli jest potrzeba na krótszą konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mniejsza/większa ilość pinów potrzebnych do zasilenia karty ma znaczenie przy OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mniejsza/większa ilość pinów potrzebnych do zasilenia karty ma znaczenie przy OC?

Tak, ma ale to zależy od tego jaki power limit producent ustawił w biosie. Z dostępnych u nas 960tek wszystkie mają limit 140w i z tego co wiem jedynie gigabyte wf2 oc i g1 mają 225w (te mają na 100%). Testowałem na 140w limicie i takty po oc w stresie spadały o dobre 50-60mhz. Nie jest to jakaś przepaść ale zawsze. Zależy też jaka sztuka bo może trafić się padło które będzie brało więcej prądu i wtedy takty spadną jeszcze niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma ale to zależy od tego jaki power limit producent ustawił w biosie. Z dostępnych u nas 960tek wszystkie mają limit 140w i z tego co wiem jedynie gigabyte wf2 oc i g1 mają 225w (te mają na 100%). Testowałem na 140w limicie i takty po oc w stresie spadały o dobre 50-60mhz. Nie jest to jakaś przepaść ale zawsze. Zależy też jaka sztuka bo może trafić się padło które będzie brało więcej prądu i wtedy takty spadną jeszcze niżej.

 

Hmmmmm... Czyli do wyboru mam Gainward (wygląd), Zotac (Backplate) lub Gigabyte WF2 OC (możliwości OC). Wszystkie wymienione modele powinny się zmieścić. Głównie to tutaj występuje różnica chłodzeń zastosowanych przez producentów i ilość pinów potrzebnych do zasilenia karty. Co myślicie? Jaki wybór będzie najsensowniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem sobie edytowac limit pawer

20d337b7336d392e.jpg

 

najwyzej poleci na serwis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie? Jaki wybór będzie najsensowniejszy?

Brałbym jak najtańszą. Bo opłacalność zakupu GTX 960 4GB to i tak mocno dyskusyjna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki

 

Jeżeli 960 jest kilka procent wydajniejszy od 760

a 670 też jest kilka procent wydajniejszy od 760

 

To jak wypada starcie 670 vs 960 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...