Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrzej87

970 SLI czy 980Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić monitor Acer XB270HU, który ma tylko wyjście DisplayPort. Posiadam obecnie monitor 4K, który jest podłączony przez DP. Czyli aby podłączyć te monitory potrzebuje dwóch wejść DP. Obecnie mam kartę ASUS GeForce GTX 970. Ma ona tylko jedno wyjście DP. Zastanawiam się co będzie lepsze dokupić drugą kartę 970 czy sprzedać posiadaną i kupić 980Ti. Przy dwóch kartach będę musiał wymienić również chłodzenie na procesor (Noctua NH-D15) bo przy nim nie zmieści się jedna karta. Z tego co widzę 970 SLI jest wydajniejsze od Titana X.

 

Monitor Acer XB270HU ma rozdzielczość 2560x1440 oraz G-sync. Grać zamierzam właśnie na takiej rozdzielczości. Czy na tym monitorze mogą występować mikroprzycięcia przy SLI?

4 GB pamięci wystarczy na taką rozdzielczość?

Czy podłączenie jednego monitora do jednej karty a drugiego do drugiej może nieść za sobą jakieś niedogodności?

 

Posiadam procesor 3770K@4,4Ghz oraz 16 GB ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym celował w 980ti

po pierwsze - pamięć w sli się nie sumuje, a rozdzielczość chcesz dużą mieć.

drugie - skalowalność sli ma wciąż wiele do życzenia i poprawy. 2x karta to nie jest 2x wydajność nigdy.

trzecie 980ti sprzedaż drożej jak będziesz chciał ją wymieniać.

czwarte - nie będziesz musiał zmieniać chłodzenia cpu.

piąte. ew. jak stanie jąkiedyś to dorzucisz sobie 2gą taką o wiele taniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie? dolar poszedł mocno w górę, tX gigusia ponad 500 droższy niż tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym celował w 980ti

po pierwsze - pamięć w sli się nie sumuje, a rozdzielczość chcesz dużą mieć.

drugie - skalowalność sli ma wciąż wiele do życzenia i poprawy. 2x karta to nie jest 2x wydajność nigdy.

trzecie 980ti sprzedaż drożej jak będziesz chciał ją wymieniać.

czwarte - nie będziesz musiał zmieniać chłodzenia cpu.

piąte. ew. jak stanie jąkiedyś to dorzucisz sobie 2gą taką o wiele taniej :P

 

Właśnie 4GB przy 2560x1440 wydaje mi się trochę mało. Ostatnie SLI jakie używałem było 680 i karty te grzały się od siebie i było bardzo głośno. Znacznie głośniej niż z jedną kartą. Poczekam na 980Ti i jak będzie miała dobrą wydajność w stosunku do ceny to kupie go. Titan X jest dla mnie za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie? dolar poszedł mocno w górę, tX gigusia ponad 500 droższy niż tydzień temu.

 

To nie dolar poszedł w górę ale złotówka osłabła do wszystkich walut, co jest reakcją rynków i inwestorów na wynik wyborów prezydenckich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Powaznie bierzesz pod uwage 2 x 970? czy tylko chcesz zeby ci to odradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaznie bierzesz pod uwage 2 x 970? czy tylko chcesz zeby ci to odradzić :)

Chce żeby mi to odradzono i wtedy z czystym sumieniem kupie 980Ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na 980Ti. Zawsze uważałem że lepiej jedna mocniejsza karta niż 2 słabsze w sli. Dodatkowo 970 ze względu na swoją pamięć nie bardzo nadaje się do SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 970 SLI przemawia:

- wydajność, większa niż w titanie X. W testach o około kilkanaście procent wydajniejsze.

- cena: 2x ASUS GeForce GTX 970 Strix kosztują ~3200. Jedną kartę już mam. 980Ti ma podobno kosztować 800$ US czyli 3700-3800zł

 

Za 980Ti przemawia:

- 6GB VRAM

- zapewne będzie cichszy niż dwie 970-ki

- powinien mniej się grzać niż 970SLI

- nie będę musiał wymieniać chłodzenia na procesor

 

Czyli w Windowsie 10 pamięć będzie się sumować i dwie 970 będą miały łącznie 8GB VRAM? Ciekawi mnie jak będą sobie radzić 2x970 i 980Ti w Directx 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dx12 umożliwia sumowanie vramu, ale gra musi to obsługiwać, więc nie masz pewności, no i gry poniżej dx12 nie będą mogły tego użyć.

 

Więc i tak lepiej jedna karta, wystarczy trochę poczekać jak podatek od nowości stopnieje.

 

Co prawda uważam, że adopcja dx12 będzie bardzo szybka, bo nie ma żadnych wad w stosunku do dx11, same plusy, a i większość kart otrzyma aktualizację, tak najbardziej tą adopcję spowolni... konieczność używania win10, więc tak do końca nie wiadomo czy ci liczący na sumowanie vramu szybko się doczekają obsługi w każdej grze.

 

Bo z perspektywy gracza który od razu zaktualizuje do dx12, ale i czystej logiki, nawet jak nie ma najnowszego i najwydajniejszego sprzętu, każda gra bardzo niedługo od momentu debiutu win10 powinna być tylko na dx12, bo po prostu nie ma sensu używać już dx11, skoro jest gorszy w każdym aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie która z kart (970 czy 980Ti) osiągnie większy procentowy spadek wartości przy sprzedaniu. Np. gdybym ją sprzedałam za dwa lata.

980Ti będzie kosztować ~3700-3800 (czyli o 180% więcej od 970) i prawdopodobnie będzie wydajniejsza o ~60% od 970. Zapewne 970 w przyszłości zaliczy mniejszy procentowy spadek wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po premierze 16nm kart w przyszłym roku, wartość tych kart bardzo mocno spadnie. Więc za dwa lata, grosze dostaniesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po premierze 16nm kart w przyszłym roku, wartość tych kart bardzo mocno spadnie. Więc za dwa lata, grosze dostaniesz. ;)

Wiadomo coś więcej kiedy mają one mieć premiere (początek, koniec przyszłego roku)? Czyli można spodziewać się, że w kolejna seria kart będzie miała sporo większą wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejście na nizszy proces + zastosowanie nowych pamięci napewno zaowocuje konkretnym skokiem wydajności..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po premierze 16nm kart w przyszłym roku, wartość tych kart bardzo mocno spadnie. Więc za dwa lata, grosze dostaniesz. ;)

Dlatego trzeba sprzedawać sprzęt przed premierą nowości , a pascal pojawi się dopiero za ponad rok.

 

HBM drugiej generacji wchodzi miedzy q1-q2 2016 jak nie będzie opóźnień, 16nm finfet najwcześniej q2 2016, jakby nie patrzeć realny najwcześniejszy termin to q3 2016 dla pascala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba sprzedawać sprzęt przed premierą nowości , a pascal pojawi się dopiero za ponad rok.

Dokładnie to samo przyszło mi do głowy, sprzedaż niedługo przed premierą, bo po premierze ceny poprzedniej serii pójdą mocno w dół :)

 

HBM drugiej generacji wchodzi miedzy q1-q2 2016 jak nie będzie opóźnień, 16nm finfet najwcześniej q2 2016, jakby nie patrzeć realny najwcześniejszy termin to q3 2016 dla pascala.

Jeżeli druga część roku to nie ma sensu czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980ti to praktycznie titan x

To na tym filmiku przy 1440 masz porownanie jak dokladnie sie przypatrzysz to sli 970 ma duze dropy, 970 produkuje czasem wyzsze fps, ale ma to male znaczenie kiedy ma takie duze dropy, ogolnie 970 ma tylko pare klatek wiecej i do tego bagaz glosnosci, temps i sli mankamety gdzie niektorych gier wogole niepograsz. Do tego musisz doliczyc koszt nowego chlodzenia.

Niewiem jakie ty testy ogladaleles ale sugerujesz sie zbednymi numerami, zeczywistosc jest inna, czyli jakosc bez przycinek przy takim monitorze z g- sync masz butter smooth, a przy sli z g-sync tez sa problemy.

Spadek wartosci kazda karta bedzie miala, tak bylo i bedzie niewzne ktora , jak kupisz 980ti odrazu po premierze wiadomo ze bedzie extra,

Te procenty to niewiem z kad biezesz 180% ? Przeciez bys mial 2 970

A te 60% to tez niewiem jak wyliczyles ?

Tx cena spadla co mogla i nawet rosnie, jak kupisz niedlugo 980ti to napewno stracisz, tx nie potanieje juz wiele do pascala, 980 tez wydawalo sie ze potanieje , nici

 

Tx za drogo a 3700 wywalic to juz bedzie tanio, jak byly tx po te 4200 to bys nie stracil a zarobil;) , kupisz 980ti za 3700 teraz stracisz te 400zl za 2 miechy. Czyli te 400 zl co masz stracic bylo by te 4100 na tx ...:)

Wniosek

Najlepiej ci poczekac az potanieje 980ti niespiesz sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie która z kart (970 czy 980Ti) osiągnie większy procentowy spadek wartości przy sprzedaniu. Np. gdybym ją sprzedałam za dwa lata

Jesli kupisz 980Ti za 4k to za dwa lata od biedy sprzedasz ja za 1,5k, a to z prostej przyczyny. Za dwa lata karta ze sredniej polki bedzie kosztowala powiedzmy 1,5k i osiagnie wydajnosc dzisiejszej 980Ti lub nawet wiekszą. Nikt wtedy nie da ci za starego wypracowanego rupiecia tyle co za nowke karte o podobnej wydajnosci.

 

 

sli 970 ma duze dropy, 970 produkuje czasem wyzsze fps, ale ma to male znaczenie kiedy ma takie duze dropy, ogolnie 970 ma tylko pare klatek wiecej i do tego bagaz glosnosci, temps

Dzwoniles do wrozbity macieja ze juz wiesz jak goracy i glosny bedzie gtx 980Ti? Sczegolnie ze niereferencyjne 970 maja zwykle pasywne idle wiec sa calkowicie bezglosne, a nawet pod obciazeniem sa jedymi z najcichszych kart graficznych. Ty juz dzisiaj jestes pewny ze dwie pasywne 970 beda glosniejsze od jednego gtx 980Ti? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na tym filmiku przy 1440 masz porownanie jak dokladnie sie przypatrzysz to sli 970 ma duze dropy, 970 produkuje czasem wyzsze fps, ale ma to male znaczenie kiedy ma takie duze dropy, ogolnie 970 ma tylko pare klatek wiecej i do tego bagaz glosnosci, temps i sli mankamety gdzie niektorych gier wogole niepograsz. Do tego musisz doliczyc koszt nowego chlodzenia.

Niewiem jakie ty testy ogladaleles ale sugerujesz sie zbednymi numerami, zeczywistosc jest inna, czyli jakosc bez przycinek przy takim monitorze z g- sync masz butter smooth, a przy sli z g-sync tez sa problemy.

 

Przede wszystkim zależy mi na na rozrywce bez przycinek, wole mieć trochę mniej fps,a nie mieć przycinek

 

Z zamieszczonego filmu wynika, że 970 SLI ma podobną wydajność do Titana X OC. Jak kupie dwa 970 to zapewne ich nie podkręcę, bo będą się od siebie grzały i temperatury na to nie pozwolą, a nie chce aby było zbyt głośno. W Call of Duty widać, że 4GB VRAMu to za mało, tutaj Titan X wyraźnie ma więcej fps. W takim razie jestem zdecydowany na 980Ti. Myślę, że 6GB to wystarczająco dużo.

 

 

Tx za drogo a 3700 wywalic to juz bedzie tanio, jak byly tx po te 4200 to bys nie stracil a zarobil;) , kupisz 980ti za 3700 teraz stracisz te 400zl za 2 miechy. Czyli te 400 zl co masz stracic bylo by te 4100 na tx ...:)

Wniosek

Najlepiej ci poczekac az potanieje 980ti niespiesz sie

Zobaczę jak się będą na początku ceny kształtować. Nigdy nie wiadomo czy kurs dolara nie pójdzie jeszcze w górę. Bardzo możliwe, że 980Ti sprzedam przed premierą Pascala, aby później kupić coś z tej serii. Więc nie zamierzam zbyt długo czekać z kupnem 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniles do wrozbity macieja ze juz wiesz jak goracy i glosny bedzie gtx 980Ti? Sczegolnie ze niereferencyjne 970 maja zwykle pasywne idle wiec sa calkowicie bezglosne, a nawet pod obciazeniem sa jedymi z najcichszych kart graficznych. Ty juz dzisiaj jestes pewny ze dwie pasywne 970 beda glosniejsze od jednego gtx 980Ti? xD

Jeśli to będzie jakiś standardowy model z 2 wentylatorami to będzie albo głośno, albo throttling i spadek wydajności. W SLI dolna karta blokuje dostęp do powietrza górnej karcie i ta górna się bardziej nagrzewa. Najlepsza, ale i dośc kosztowna opcja, to zwodowanie kart w multi-GPU (albo przynajmniej tej górnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980ti chyba nie ciezko sie domyslec jakie bedzie miało chlodzenia do wyboru do koloru tak samo jak 970, przy tym samym rodzaju chlodzenia Sli chyba bedzie troche cieplejsze? chodzi tu mi jak najbardziej podczas obciazenia, przy idle sli czy nie i tak bedzie cicho.

Ma jeszcze on szanse trafic na sztuke z ładnie grajacymi cewkami, do tego przy 1440p 3.5gb vram sa juz problemy.

Wspomne ze posiada rowniez 4k monitor i jest kilka gier gdzie tez moze pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 980Ti przemawia:

- 6GB VRAM

Za pół roku okaże się że 980Ti ma takie 6GB jak 4GB w 970. Z nvidią nic nie wiadomo.

 

- zapewne będzie cichszy niż dwie 970-ki

- powinien mniej się grzać niż 970SLI

Moim zdaniem będzie na odwrót. Umieszczenie tylu rdzeni na jednej płytce sprawi że ciężej będzie to schłodzić co poskutkuje też większym hałasem. Lepsze jest rozbicie jednego silnego żródła ciepła na dwa słabsze, gdzie każde ma takie chłodzenie jak 980Ti (np karty Ggabyte G1 mają chłodzenie które podobno potrafi rozproszyć do 600W czyli cztery razy więcej niż domyślnie oddaje układ 970). Zresztą większość płyt umożliwia zrobienie SLI z dwuslotową przerwą pomiędzy kartami.

 

Zwróć uwagę że prawie każdy 970 (po za jakimiś bardzo ubogimi modelami) robi 1500Mhz na rdzeniu lub wyżej. Wątpie aby karta mająca 75% więcej rdzeni i tyle samo miejsca na chłodzenie, zbliżyła się do tej wartości (tak więc różnica w wydajności może być jeszcze większa).

 

Jeżeli kwestią jest też cena, to dwie 970 będą na pewno dużo lepiej się kalkulować niż jeden 980Ti, po za tym dużo łatwiej i z mniejszą stratą sprzedasz te 970 za rok gdy wyjdzie Pascal i wszystkie obecne karty mocno stracą na swojej wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie na odwrót. Umieszczenie tylu rdzeni na jednej płytce sprawi że ciężej będzie to schłodzić co poskutkuje też większym hałasem. Lepsze jest rozbicie jednego silnego żródła ciepła na dwa słabsze, gdzie każde ma takie chłodzenie jak 980Ti (np karty Ggabyte G1 mają chłodzenie które podobno potrafi rozproszyć do 600W czyli cztery razy więcej niż domyślnie oddaje układ 970). Zresztą większość płyt umożliwia zrobienie SLI z dwuslotową przerwą pomiędzy kartami.

 

Zwróć uwagę że prawie każdy 970 (po za jakimiś bardzo ubogimi modelami) robi 1500Mhz na rdzeniu lub wyżej. Wątpie aby karta mająca 75% więcej rdzeni i tyle samo miejsca na chłodzenie, zbliżyła się do tej wartości (tak więc różnica w wydajności może być jeszcze większa).

 

Jeżeli kwestią jest też cena, to dwie 970 będą na pewno dużo lepiej się kalkulować niż jeden 980Ti, po za tym dużo łatwiej i z mniejszą stratą sprzedasz te 970 za rok gdy wyjdzie Pascal i wszystkie obecne karty mocno stracą na swojej wartości. 

2x970 bez oc to 2x160W = ~320W gdzie 980Ti to ~230W.

Teraz zamknij to w obudowie i odpowiedz mi na pytanie: W której konfiguracji w obudowie będzie znacznie większa temperatura po 30min grania? :Up_to_s:

Jeśli już odpowiedziałeś na to pytanie to zadam Ci kolejne: Czy temperatura otoczenia ma wpływ na temperaturę podzespołów? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x970 bez oc to 2x160W = ~320W gdzie 980Ti to ~230W.

Teraz zamknij to w obudowie i odpowiedz mi na pytanie: W której konfiguracji w obudowie będzie znacznie większa temperatura po 30min grania? :Up_to_s:

Jeśli już odpowiedziałeś na to pytanie to zadam Ci kolejne: Czy temperatura otoczenia ma wpływ na temperaturę podzespołów? :Up_to_s:

 

 

Co oznaczają te twoje 2x160 itd?. TDP? Zapotrzebowanie na energię?. Zresztą nieważne bo tak czy inaczej są błędne.

 

Dwa GTX 970 w SLI są nie tylko tańszym rozwiązaniem ale i zauważalnie szybszym od jednego GTX980Ti (przynajmniej biorąc pod uwagę wyniki w smarkach). Za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić większą obudowę itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...