Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HibanA

Windows 8 Error 0xc0000001 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż mój problem ciągnie się już od 5 lat, gdyż za każdym razem przy próbie instalacji jakiegokolwiek Windowsa 64 bitowego, dostaje blue screeny po udanej instalacji, czy też przy rejestrach przy bootowaniu. Za to 32 bitówka normalnie się instaluje każda.

 

Pomyślałem sobie że może ósemka będzie inna ale nadal to samo przy rozruchu błąd 0xc0000001, wyczytałem na forum że ktoś miał podobny problem z owym error'em a dokładnie tutaj. http://forum.pclab.pl/topic/989826-Windows-81-error-0xc0000001/

 

Wczoraj sprawdzałem komendy, lecz nic to nie dało.

- bcdboot c:\Windows /s c:

- bootrec /fixmbr

- bootrec /fixboot

- bootrec /RebuildBcd

- diskpart, lis vol, sel vol c, active

 

Próbowałem wszystkich repair, odzyskiwań systemu, sata ahci i bez itd. to też nie zdaje rezultatu, poprostu za każdym razem przy instalacji 64 bitowego systemu wyrzuca BSOD'a.

A jest to niezmiernie uciążliwe gdyż ram jest zablokowany.

Może jak w tamtym problemie trzeba by było coś poprzez diskparta zrobić, lecz nie jestem obeznany w komendach dosowych.

Proszę o pomoc z góry dziękuje !:)

 

P.S.

MOBO bez UEFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podajesz dobry kod błędu? Jest fundamentalna różnica między 0xc0000001 a 0xc000000f w tamtym temacie - każdy kod błędu oznacza co innego. "Biblia" ntstatusów tutaj.

 

Zakładam że operujesz na sprzęcie z sygnatury. W niej masz napisane, że procesor jest podkręcony i ma dodatkowe zasoby odblokowane. Czy właśnie to przypadkiem nie jest przyczyną problemów? Cofnąłbym wszystkie poczynione OC, nawet zresetował bios do domyślnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no wlaśnie próbowałem tego typu zabiegi i nadal nic..;/

Napewno jest to 0xc0000001 błąd

Zaraz zrobię fotki i wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry zakładam że to nie wina dysku, oczywiście mogę być w błędzie :P

Bios w ogóle aktualny?

 

Pogrzebałbym w nim. Przede wszystkim upewnił się, że "ACPI HPET Table" jest "Enabled". "Suspend to ram" też powinno być "Enabled" - zwykłe uśpienie S3 się przydaje. "SATA operation mode" oczywiście na "AHCI".

 

Gdyby dalej były problemy odpal komputer w "konfiguracji minimalnej" - czyli odłącz absolutnie wszystko, co nie jest potrzebne, czyli stacje dyskietek, drukarki, dodatkowe karty rozszerzeń. Ponadto wyłącz w biosie wszystko co da się wyłączyć, a co nie jest potrzebne do udanej instalacji systemu (czyli np. zintegrowany dźwięk, karta sieciowa, kontrolery usb/firewire...). W sumie napędu też można się "pozbyć" po pierwszym etapie instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...