Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NE$C@FE

GTX 970 Stric OX - zmiana napięcia nie podnosi napiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Otóż dostrzegłem pewien problem przy podkręcaniu karty graficznej. ASUS STRIX GTX 970, ustawiłem powerlimit na 120% i po podkręceniu napięcie na karcie wynosi 1.212v max, gdy zmienię napięcię na Extra +37mV to... Nic się nie zmienia i nadal po dłuższej nawet rozgrywce napięcie jest ciągle stałe na poziomie 1.212v. Używam MSI Afterburner, odblokowałem kontrolę napięcia i próbowałem to wykonać w trzech dostępnych trybac (reference, standard msi, extended msi) i ciągle jest to samo. O co może chodzić? Chętnie bym wykorzystał te 37mV na tę troszkę MHz, bo wiadomo że Geralt z Rivii bezlitosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że te nowe karty GTX 9xx mają w biosie z góry określona max wartość napięcia w zależności od producenta różna i może być tak że pomimo iż zmienisz w programie typu AferBurner, tak naprawde karta nic Ci nie podniesie bo ma ustawione już własnie tą górną granicę :) Dlatego też tak wiele głosów że zmiena napięcia w wielu modelach GTX 9xx nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można jakoś ładnie bez utraty gwarancji karty usunąć to ograniczenie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca bez utraty gwarancji to nie, możesz bios edytować i tam zwiększyć napięcie tdp zegary na stałe ustawić itp, pod warunkiem że nic nie uwalisz to wgrywasz fabryczny i gwarancja jest dalej, tylko zaznaczam że grzebiąc w biosie łatwo kartę uwalić a czy w przypadku rma nie wykryją to nie mam pojęcia, ja zwiekszyłem u siebie tdp ale zasiłka klęka wtedy, więc wróciłem do fabrycznego biosu, niedługo ax1200i prawdopodobnie kupię to może się pobawię, choć szczerze wątpię bo moja sztuka się słabo kręci (evga sc) więc zastanawiam się nad 980Ti lub titan x i na tym pewnie będę kombinował z oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...