Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bulbon

Wymiana karty graficznej pod W3

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kartę graficzną bardziej opłaca się brać ? GTX 960 czy R9 285 albo r9 280x? mam gtx660 i na niskich w FHD daje radę, ale czasami rwie. Generalnie budżet ok 800-900zł

Aha no i czy mój zasilacz uciągnie? Deus G1 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to czekaj na nową R9 380 która niby ma być to pełna tonga, a to już powinno zagwarantować zauważalnie wyższą wydajność niż 960, dodajmy jeszcze w przyszłości dx12, ale cena 285 jest chora, dlatego poki co nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIEM, że są testy... Ludzie myślicie że nie przewalam sam internetu żeby ogarnąć co mi jest potrzebne? Nie mierzcie ludzi własną miarą. Zresztą idąc tokiem waszego myślenia- na chu..steczkę jest forum dyskusyjne? Przecież na wszystko są testy.

Mnie interesuje odpowiedź człowieka (ludzi) którzy mieli do czynienia z tymi kartami i mogą mi powiedzieć "bierz tą bo ..". Suche testy to często nie wszystko. Interesuje mnie też indywidualna opinia użytkownika.

Poza tym są ludzie którzy interesują się różnymi nowinkami i może wiedzą, czy jest sens brać teraz czy czekać (dzięki TroLLu). Teraz obiło mi się o uszy, że Nvidia ma wydać jakiś FIX do Keplerów żeby W3 działał lepiej. Ale czy jest sens brać znów Nvidię skoro olewają użytkowników po ~2 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy masz po to właśnie, żeby zobaczyć, jaką dokładnie ma wydajność dana karta. Potem już sam musisz ocenić, czy za dokładnie znaną wydajność jesteś w stanie zapłacić te pieniądze, których sprzedawcy żądają za dany procesor graficzny.

 

Co do wypowiedzi Trolla, moja prywatna opinia jest dokładnie odwrotna. Nie pakuj się w AMD, bo po 2 latach z tymi kartami wiem, że w najbliższym czasie na pewno nie kupię nic od nich. Co więcej, już teraz będzie cię ograniczał czasami procesor (mam trochę lepszy + podkręcenie, a Wiedźmin go zarzyna) i jak wyjdzie jakieś nowe ustrojstwo od AMD, to pewnie i tak będzie wymagało jakiegoś i7 do brylowania. Zresztą czekanie na "lepsze czasy" w przypadku kart graficznych i innych podzespołów to nie tylko niezbyt mądre ekonomicznie podejście, ale także brak możliwości nacieszenia się wiedźminem, a po to kartę wymieniasz. Kiedyś ludzie czekali aż dyski stanieją i przyszła powódź. Potem ludzie czekali, aż kart graficzne stanieją przed Wiedźminem, a dolar sobie podskoczyć raczył. Zaraz wyjdzie nowe AMD, a jak już wyjdzie, ludzie będą polecać czekanie na nowe produkty od nV, bo też są na horyzoncie.

 

Tak więc masz dwie sprzeczne opinie i jeden obiektywny test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde napisałem długi post i mi wywaliło...

 

W skrócie: Jaką w takim razie gtx 960 kupić?

Po taniości wersję 2GB, czy dopłacać do 4GB?

No i jakiego producenta? Czy karty jakiegoś konkretnego producenta podkręcają się lepiej/gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak decydujesz się na GTX960, to wybierz wersję 4GB.

 

Bardzo fajna karta z pełnym sprzętowym wsparciem DX12.

 

Przyda się za pół roku.

 

No i te 4GB... zobaczysz, jak super to działa w grach, gdzie 2GB jest za mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny dylemat...

Brać 960tkę 4gb za ~1200zł czy 970tkę za 1400zł. A budżet miał być max 900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx960 4GB bliżej 1000 zł kosztuje, a nie 1200 zł:

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-gtx960-4gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-zt-90308-10m-732405/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

Jeszcze tydzień temu spokojnie poniżej 1000 zł stały, ale dolar znów wystrzelił, co sklepy skrupulatnie wykorzystują.

 

Cóż budżet każdy naciąga. Też miałem kupować kartę za 600 zł, później 1000 zł, a stanęło na 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to czekaj na nową R9 380 która niby ma być to pełna tonga, a to już powinno zagwarantować zauważalnie wyższą wydajność niż 960, dodajmy jeszcze w przyszłości dx12, ale cena 285 jest chora, dlatego poki co nie

daj spokój :E

 

Czekać na obniżkę cen GTX960 4GB od gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak w nieskończoność aż właśnie dojdziesz do GTX970 i 1,5 tysiaka za kartę bo "zawsze warto dołożyć te stówę, dwie, a która za najdalej dwa lata i tak będzie (prawie) złomem.

Na Twoim miejscu brałbym albo najtańszego GTXa960 (ok 800zł Gigabyte MSI plus od opchnięcia Wiesiek za ok 80zł)

satysfakcja.pl/p/221811-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx960-2048mb-128bit-mini-itx-oc.html

albo

970 za 1400zł w tym masz Wieśka i dodatkowo jakiegoś Batmana więc po opchnięciu gier karta będzie Cię kosztować ok 1200-1250zł.

Pozostaje pytanie czy chcesz wydać 700-800zł (GTX 960 2GB minus Wiesiek) czy 1250zł.

 

No są jeszcze warianty pośrednie, z 4GB albo z lepszym chłodzeniem, albo bardziej podkręcone - tutaj to już raczej indywidualna sprawa, osobiście stawiam na markę, podkręcenie, dobre chłodzenie, testy i opinie ale wybór łatwy nie jest dlatego że każda z tych kart jest adekwatnie wycenione (nie ma "opłacalniejszych", okazji itp - jak trochę lepsza to trochę droższa, jak tańsza to zwykle gorsza)

Polecam tą:

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx960-2gb-strix-oc-wiedzmin-3-i5373626023.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 1200zł? Na esc.pl jest gtx960 4gb za 1025zł. Jak komuś zależy na cenie ponizej tysiaca, to niech czeka na nizszy kurs dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 1200zł? Na esc.pl jest gtx960 4gb za 1025zł. Jak komuś zależy na cenie ponizej tysiaca, to niech czeka na nizszy kurs dolara.

 

A może wystarczy poczekać te 2 tygodnie na nową Tongę. Ceny za GTX-960 4 GB są horrendalne, a mogą po premierze następcy R9 285 spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest Wiesiek 3 to nie ma dylematu - 4GB nic nie daje, więc MSI Armor 2x (obecnie 840-850zł).

W spoczynku wentylatory stają, identycznie jak w droższej wersji Gaming.

 

Oczko wyżej jest GTX970, ale to już okolice 1400 minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy poczekać te 2 tygodnie na nową Tongę. Ceny za GTX-960 4 GB są horrendalne, a mogą po premierze następcy R9 285 spaść.

 

Jaka nowa Tonga ?

 

Zegar wyz szy, to każdy potrafi zrobić.

 

Chcesz starą kartę z TDP jak reaktor jądrowy i brakiem technologii ?

 

Tesselacja w AMD jest żałosna, nie mówiąc o jakości obrazu i DX12.

 

Jest artykuł na temat nowych GPU AMD - kupka normalna i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy poczekać te 2 tygodnie na nową Tongę. Ceny za GTX-960 4 GB są horrendalne, a mogą po premierze następcy R9 285 spaść.

 

2 tygodnie? Jakie 2 tygodnie... Poza tym nowe radki to i tak będą odgrzewane kotlety, więc wątpię, żeby wpłynęły jakoś na ceny nv. Bierz 960 4gb, ew. jak chcesz, poczekaj aż dolar spadnie, to windforce 2x za 950zł wyrwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety AMD w odwrocie więc Intel i nVidia mogą szaleć i nawet drogi dolar im niestraszny.

Osobiście brałbym albo tańszą 960tkę (za 800, max 900zł) albo 970tkę.

W testach średnio widać wykorzystanie tych 4GB a jak to ma być zakup na "może kiedyś dodatkowe 2GB się przyda" to już lepiej wziąć 970tkę, która chyba lepiej potrafi te zasoby wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię....

 

W grach, gdzie 2GB jest za mało, GTX960 4GB wypada super.

 

Cena, jak to w Polsce... zarobki 1500zł, a karta 1000zł.

 

To się nazywa patologia !

 

 

Za Odrą kupisz kartę w podobnej cenie, tylko zarobki jakoś wyższe mają :P

 

 

 

Pitam z tego chorego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka nowa Tonga ?

 

Zegar wyz szy, to każdy potrafi zrobić.

 

Chcesz starą kartę z TDP jak reaktor jądrowy i brakiem technologii ?

 

Tesselacja w AMD jest żałosna, nie mówiąc o jakości obrazu i DX12.

 

Jest artykuł na temat nowych GPU AMD - kupka normalna i tyle.

Ma być pełna tonga, to co widzimy w R9 285 to kastrat. Można poczekać na radki lub kupić bez wahania 960'tkę, ale 2 GB, testy pokazują, że niewiele tytułów robi użytek z 4 GB, no ale lepsze to niż 280X. Moim zdaniem albo 960 2 GB albo 970. Kompromisy typu 960 4 GB nie mają zbytniego sensu, bo nie wszędzie widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ceny na morele ładnie szaleją. Ja za tego Gigabyte 960 WFx2 4gb dałem tydzień temu 960 zł. Trzeba patrzeć codziennie, bo w jeden dzień cena może się zmienić o 100 zł (tak było z msi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać różnicy pomiędzy GTX960 2GB vs GTX960 4GB ?

 

No bo jej "nie ma" :)

 

Jest i to ogromna, gdy gra wymaga powyżej 2GB.

 

Wtedy oczy wyłażą na wierzch, jak patrzysz na różnicę FPS i komfort gry.

 

Nawet przy 128 BIT szynie, GTX960 potrafi bardzo ładnie zagospodarować całe 4GB pamięci karty.

 

Kontroler ma to rozłożone i ma duży bufor (GPU -> pamięć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać różnicy pomiędzy GTX960 2GB vs GTX960 4GB ?

 

No bo jej "nie ma" :)

 

Jest i to ogromna, gdy gra wymaga powyżej 2GB.

 

Wtedy oczy wyłażą na wierzch, jak patrzysz na różnicę FPS i komfort gry.

 

Nawet przy 128 BIT szynie, GTX960 potrafi bardzo ładnie zagospodarować całe 4GB pamięci karty.

 

Kontroler ma to rozłożone i ma duży bufor (GPU -> pamięć)

Takie gry można policzyć na palcach jednej dłoni, więc ten argument się odnosi do ilu tytułów? 3? 4? Ile gier w full hd tyle zajmie pamięci?

Płacisz 20% więcej niż za wersje 2 GB, a w większości tytułów nie ma znaczącej/żadnej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się GTX 960 z 4GB pamięci to zgniły kompromis, jak każde tego typu rozwiązanie jest do d... - z jednej strony to droższa wersja 960tki z drugiej to i tak nie jest 970tka.

Lepiej kupić GTX 960 2GB a najwyżej za rok-dwa dopłacić i wymienić na 970tkę lub co tam wtedy będzie ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...