Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Walek

Zestaw za około 4.5k co ulepszyć za extra 360 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam złożony następujący zestaw:

Procesor: i5 4690K

Cooler: Be Quiet Shadow Rock 2

MOBO: Asrock Z97 Pro4

SSD: Samsung 850 EVO 256GB

GPU: MSI Gtx 970 Gaming

RAM: 2x4 GB Crucial Balistic Tactical 1866 CL9 @1.5V

Windows 7 Home premium 64

 

Mogę w nim coś uleepszyć za około 360 PLN - i nie wiem co wybrać, może ktoś doradzi.

Myślałem albo nad SSD by wziąc 512 (+364PLN) albo wersje PRO samsunga 256GB (+208) albo dać lepszą płytę główną. Dodam, że mam już HDD 500GB. Do tego mój wybór płyt jest ograniczony do:

MSI Z97 GAMING 3 (+20 PLN)

ASUS Z97-PRO GAMER (+76)

MSI Z97 GAMING 5 (+108)

ASUS MAXIMUS VII RANGER (+164)

MSI Z97M GAMING (+164)

 

pozdrawiam i proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę dwie opcję. Dysk ssd 512 do pro nie ma co dopłacać. Lub jak wyżej ranger i do tego pamięć 2400mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za resztę? Mogę jeszcze do chłodzenia dopłacić 190 i wziąć BQ Dark Rock pro 3, kasę muszę i tak wydać ale nie wiem czy branie tego coolera ma sens.

 

Mam obudowę CM Elite CM 690 i PSU: OCZ Mod extreme 550W

 

Co do RAM to tu gdzie kupuję jest jeden RAM 2400 do wyboru: Kingston HyperX Beast 1.65V Cl 11

2 inne rodzaje to Crucial Ballistix Sport i Sport LT - DDR 4, CL 16 1.2V.

Poprostu jest tu skąpo z RAMem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale tam gdzie kupuje nie ma takiej promocji. Problemem jest tylko to, że Rangera VII nie ma i bedzie za 12 dni, więc myśle którą inną płytę wziąć czy Z97M Gaming czy Gaming 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż MSI Gaming 5 ,skorzystaj z tej promocji (czyli z "lepszą płytą" wyjdziesz na 0): https://cashback.msi...pumb/qualifying....

 

Doszukałem się, iż Asus i Asrock też mają tą promocje obecnie, ale dzięki dla zainteresowanych. Niestety ja żyje na wyspie oddcietej od świata, gdzie złożenie kompa kosztuje 10-20% więcej a promocji tu nie uwidzisz chyba, że z UK kompa ściągniesz. Gdybym sam kupował to tak bym zrobił, ale jako, że mam dopłatę więc i tak narzekać nie będę.

 

Co do płyty to już się zdecydowałem, że zaczekam. Ale myśle by 16 GB RAM wziąć, bo akurat wykorzystam całą kwotę, tylko nie wiem czym sie sugerować przy wyborze ( 1866 czy 2133, jakie cl- 9 czy 10, jaki voltage 1.5 czy 1.65 a może lov voltage 1.35 - kompletnie się na tymnie znam) może ktoś by mial chęć polecić coś z tej listy tak do ok 135e RAMy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszukałem się, iż Asus i Asrock też mają tą promocje obecnie, ale dzięki dla zainteresowanych. Niestety ja żyje na wyspie oddcietej od świata, gdzie złożenie kompa kosztuje 10-20% więcej a promocji tu nie uwidzisz chyba, że z UK kompa ściągniesz. Gdybym sam kupował to tak bym zrobił, ale jako, że mam dopłatę więc i tak narzekać nie będę.

 

Co do płyty to już się zdecydowałem, że zaczekam. Ale myśle by 16 GB RAM wziąć, bo akurat wykorzystam całą kwotę, tylko nie wiem czym sie sugerować przy wyborze ( 1866 czy 2133, jakie cl- 9 czy 10, jaki voltage 1.5 czy 1.65 a może lov voltage 1.35 - kompletnie się na tymnie znam) może ktoś by mial chęć polecić coś z tej listy tak do ok 135e RAMy

 

Nie możesz kupić w innym sklepie? gdzie złożenie masz za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli złożenie w sensie zakupienie, sam złoże sobie w domu kompa. I nie mogę kupić kompa poza tą wyspą.

 

Co do RAMU ktokolwiek, bo za około godzinę muszę zamówienie wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zdecydowałem wziąć taki RAM: Kingston 16GB 1866MHz CL9 HyperX Savage są low profile więc nie będą przeszkadzać w montażu Shadow Rock 2. Dzięki za wszelką pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...