Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luin

Zestaw do 4000: Obróbka zdjęć/Muzyka/Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Po pierwsze, to witam wszystkim na forum.

 

Teraz do rzeczy: Przymierzam się do zakupu samego pudła w budżecie ok. 4000zł. Teraz używam laptopa i mam monitor, ale zalezy mi na zwiększeniu wydajności z perspektywą kilku lat.

 

Tutaj odpowiedzi na pytania pomocnicze:

 

1. Określenie ceny

 

Najlepiej do 4000zł

 

2. Określenie zastosowania sprzętu

 

Programy - Photoshop

Gry - Patriotycznie poziom godny Wiedźmina 3

Muzya: Najlepiej z godną karta muzyczną. Mam do tego zestaw stereo: wzmacniacz + 2 kolumny

 

3. Określenie czy sprzęt będzie podkręcany

 

Raczej nie.

 

4. Określenie specyficznych potrzeb

 

Wydajność i bezawaryjność.

 

5. Określenie potrzeb dotyczących monitora/dysku/obudowy

 

W miarę duża pojemność dysku, albo hybryda sshd, albo dodatkowy mały ssd do szybszego startupu.

 

6. Uwagi

 

Głównie z PC korzystam do pracy z Photoshopem + Multimedia, ale chętnie bym sobie pograł w najnowsze gry szeroko pojętego RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/xNvIXA/

 

RAZEM 4260zł

-80zł (kod rabatowy na złożenie i wysyłkę zestawu (1zł zamiast 80+20zł) lub usunięcie złożenia komputera z zestawu powyżej)

-160zł cashback Intela

-130zł gdy zakup GTXa i RAMu w x-kom

-ok 100zł oszczędności jeśli ATX a nie mATX (Asus Z97 P + procek = 1418zł x-kom)

-150zł gry W3 i Batman

=====================

3640zł plus zakup dysku (nie ma w zestawie powyżej)

masz powiedzmy po 200zł na mały SSD i duży HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś zainteresowany podkręcaniem, a bardziej liczysz na długą żywotność i stabilną pracę, to sprawdź takie części:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyVkMEOgjAMht!lZ2K2dR3gOxiPHoyHBXYgIBgGMWp8d9sFEy5GPbR$!nXtv!0Bl3Go53aC7RGIigIyoDJXLO8gZ4jFIjkWLlBEGyM962yaIFpNfI9TBk03xEpcNRO96uoP8df2KvRelqMSlBfrAyY9z6BkLJMlUUImZfe70!IW5zO7gVXJbfST37djiIy0WcCuCbEJ1V2uBZjjBuUbr23n60PnY39jrOD5ApojUQA*

Myślę że jakość dźwięku tej zintegrowanej karty na asrocku b85 będzie Cię satysfakcjonowała. Nie zawsze jest potrzeba dokładania paru stówek na dedykowaną dźwiękówkę;)

Ewentualnie gdybyś chciał ją od razu wpakować, no to trzeba by wydać mniej na obudowę (zejść do zalman z3 za ok 180zl), płytę główną (nie polecam, ale można by 100zł przyoszczędzić) no i na jakąś dźwiękówkę już by wystarczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja troszkę inaczej ci zaproponuję :

 

http://itechkom.pl/336/archiwum/4/1432902889743252

 

Skoro ma być to komputer nie tylko do gier a obróbki itp to masz zestaw z i7. Skoro nie masz zamiaru podkręcać wystarczy wersja bez "K" która przy pracy z programami wyprzedza znacznie i5 a w grach jest na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...