Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zaczek332

AMD Semprom 2600+ 1.6ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dosyc nie typowe pytania Odpalałem takie gry jak GTA IV , BF bad campany 2,Crysis,Blur, AC black flag itp na takim o to sprzecie:

 

Procesor-AMD semprom 2600+ 1.6ghz (O.C 2.0Ghz)

Ram-2x1Gb DDR I

Karta-Asus Nvidia GeForce GTX 550ti

Zasilacz-Logic 500w

Płyta główna-(nie pamietam modelu) Gigabyte

 

Odpalałem te gry by sprawdzic jak taki sprzet temu podoła i ku mojemu zdziwieniu tylko Ac Black flag był słabo grywalny , reszta gier smigała około 30klatkach na skeunde bez wiekszych problemów. wiec skad biora sie te wysokie wymogi w zgledem procesora w grach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grane w 800x600 czy mniej?

poza tym ok 30 kl/s to mało do fps i dynamicznych gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system? XP tez daje troche napedu wzgledem nowszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz.

 

Karta możę by jeszcze pociagneła ale nie masz procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System windows 8 odpalane w rozdzielczosci 1280x1024 detale minimalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to stary ale jary procek AMD sam mam jeszcze 2500+ ale barona który z 1,83 pogoniłem na 2,4Ghz i jeszcze 2 lata temu w tej samej rozdzielczości grywałem we wszystko na nim :D Ale poszła zmiana na 4670k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że się czepiam ale sempron to proc biurowy, u mnie nie wyrabiał przy przeglądaniu neta + antywir w tle (niekręcony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpalałem takie gry jak GTA IV , BF bad campany 2,Crysis,Blur, AC black flag itp na takim o to sprzecie:

 

Procesor-AMD semprom 2600+ 1.6ghz (O.C 2.0Ghz)

Ram-2x1Gb DDR I

Karta-Asus Nvidia GeForce GTX 550ti

Zasilacz-Logic 500w

Płyta główna-(nie pamietam modelu) Gigabyte

tylko Ac Black flag był słabo grywalny , reszta gier smigała około 30klatkach na skeunde bez wiekszych problemów.

Połączenie P4EE 3,46GHz (Gallatin) z GTX'em 285, nie ogarnęło GTA IV w 30FPS : 
.

Twierdzisz, że Sempron 1,6GHz @ 2,0GHz tego dokonał (dokładny model : LINK) ?

Ja twierdzę : Movie, or it didn't happend.

 

@down Chciałem pokazać użycie pamięci RAM'u przy kilku zakładkach (jak widać 2GB starcza na kilka zakładek).

Co do YT to masz rację (sam mam kilka zakładek z YT otwartych w tej chwili), ale w praktyce można oglądać/słuchać tylko jednego filmu z YT na raz, no nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się czepiać ale samo to że w operze 5-6 zakładek a w FF 1, do tego jak lata się po YT to raczej nie na 1 zakładce na co dzień również non stop 5-8 zakładek. No i sam procek mocniejszy od semproma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem , żę wyrabia we wszytkim z neta na tym nie da sie korzystac , ale grac sie da jao tako :)

 

Pentium 4 tez testowałem i tu fakt on nie ogarnia nawet NFS Pro stret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I własnie nie rozumiem tego bo bo taki sprzet dawał rade w yt itp ale nie w grach a Semprom nie dawał rady w niczym , ale grac sie dalo.

 

Pentium 4 3.2Ghz (oc 3.66Ghz)

Ram-DDR2 Kingston 2gb 800mhz

Płyta-Gigabyte ( nie pamietam modelu)

Grafa-GTS 250(512mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz pokazać to granie na Sempronie ?

Bo, że 3,2GHz Pentium 4 się nie nadaje do obecnych gier to wiem (testowałem wszystkie wersje P4 z GTX'em 780 Ti i 3GB RAM'u :E).

 

Do ogarnięcia przeglądarki z YT w HD potrzeba dwurdzeniaka (jedno rdzeń z HT, to następna najlepsza rzecz) + wspomaganie po stronie GPU + duży cache L2/L3 (przynajmniej to się tyczy Inteli z LGA 775).

 

"Gallatin" z mojego filmu był oryginalnie procesorem serwerowym (który został "podkręcony" do granic możliwości przez samego Intela), więc to że sobie z czymś nie radzi o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal te same gry na współczesnym komputerze to zrozumiesz skąd takie wymagania względem procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem na swoim komputerze i zauważyłem różnice , mozliwość ustawienia max detali w rozdzielczośći 1680x1200 czy jakos tak jest róznica również w płyności działa tych tytułów , ale na upartego da sie grac na tym sempromie :) Nagram filmik za pare dni jak smiga na tym crysis ilość fps pokaże frapsem ale z Grafika Nvidi gt 430 ( nie mam juz GTX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to na AMD 64x2 @ 2.8 Ghz i GT430 gta bylo srednio grywalne,dopiero na minimum jakos szlo. Crysis dwojka chyba dopiero w naciaganym medium chodzil w miare dobrze,jedynka tragedia. Na sempronie w GTA nie mialem wiecej jak 10-15 klatek ,gdzies jeszcze lezy ten procek :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[troll mode on]

Zgadzam sięz zaczek332, sam grałem w GTA IV na Commodore 64. Największy problem to było zgrać DVD na kasetę i ustawić głowicę. Ale później już jakoś poszło :)

[troll mode off]

 

Serio, movie or didn't happend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze że ściema opór bo miałem ten procesor co prawda z gorszą grafiką(i nie kręciłem go), ale nie dało się ma nim minimalnie komfortowo pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie długo złoże platforme na tym procku i nagram jak to smiga wiec spokojnie , nie mowie , że chodziło cały czas w 30fps były spadki 18-30 ale przeważnie koło 30fps jak nie bylo dużo obiektów a to i tak jest wyczyn jak na ten sprzet.

 

Zrobie również test wydajnościowy , ktory jest w GTA IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajta spokój. Ten CPU ma tyle wartości co..... breloczek. Nadaje się co najwyżej do wolnego przeglądania WWW. Ale youtube/filmy już nie za bardzo.

 

Minimum to PENTIUM DUAL CORE / CORE 2 DUO. Ewentualnie CELERON dwurdzeń LGA775.

 

 

Żeby w ogóle odpalić j/w gta 5 , minimum dwurdzeniowy z MOCNĄ grafiką. U mnie GTA5 poszło w 1080p na minimum z framerate 30-40 na G3258@ 4,2GHz + HD7750. Także jak będzie np. q8200 + HD7770 lub HD7850 to da się zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FX-3600 tez jakies rewelacji nie ma w GTA4 ,wiem ze po ktoryms patchu ktory mial poprawic uzywanie wielu rdzeni gra ruszyla i to bardzo,ale 50 klatek ciezko bylo ujrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to na AMD 64x2 @ 2.8 Ghz i GT430 gta bylo srednio grywalne,dopiero na minimum jakos szlo. Crysis dwojka chyba dopiero w naciaganym medium chodzil w miare dobrze,jedynka tragedia. Na sempronie w GTA nie mialem wiecej jak 10-15 klatek ,gdzies jeszcze lezy ten procek :

Nie wiem jak ty to odpalales ale u mnie na amd Athlon x2 4850e 2,5ghz I gt430 msi mini itx 1gb chodzilo na wysokich w 1366x768 nie wiem juz w ilu fpsach ale bylo grywalne (pewnie ok 30fps)

Na tym samym sprzecie mafia 2 chodzila na srednich czasami miala spadki do 15-18 fps(ustawienia niskie niewiele daly) ale pozatym bylo ok 30fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że się czepiam ale sempron to proc biurowy, u mnie nie wyrabiał przy przeglądaniu neta + antywir w tle (niekręcony)

Ta ? Sempron 160 odblokowany na X2 + 9800GT = Bulletstorm 60FPS high FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie długo złoże platforme na tym procku i nagram jak to smiga wiec spokojnie

Nadal czekamy. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ? Sempron 160 odblokowany na X2 + 9800GT = Bulletstorm 60FPS high FHD.

 

moj znajomy na tym procku (sempron 2600+) i GTS9600 odpalał GTA IV na 1280x1024 na wysokich i gra działała płynnie (powyzej 30fps jak nic) bez mikroprzycięć czy zacieć.

Teraz na i3 650 na 3.2ghz w połączeniu z R9 270X odpala wszystkie nowsze gry (gta V,Wiedźmin 3,saints row 4 i inne takie na fullhd) na detalch medium/high. Nie wiem jak on to robi,ale na własne oczy widziałem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajecie ludzie się nawet nie tyle trollować co sprowadzić do poziomu janusza który odpala lola w 20-30 fpsach i ryczy że na jego zintegrowanej z chipsetem grafie intel (1gb!) Wszystko śmiga. Większość naszych mniej ogarniętych w kompach rodaków twierdzi wciąż że wszystko im śmiga na takim sprzęcie nawet tego nie sprawdzając, albo widząc coś u kumpla który coś tam mówi. Olać i nie gadać człowiekiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...