Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość tomciopaluch81

Orange światłowód 300 mbit/s a moje 10 mbit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomciopaluch81

Witam

 

Mieszkam w Łodzi. W moim bloku właśnie instalują światlówód do orange czyli jak by skończyli to mógłbym sobie zamówić net 300 Mbit/s. Obecny mój net to kablówka retsat1 za 30 zł mam sam net 10 mbit/s. Tak się zastanawiałem nad zmianą na ten orange. Mam w związku z tym pytanie w szczególności do użytkowników orange. Jest sens? Czy jak się przełacze to będe miał te 300 mbit? Bo retsat jaki jest taki jest ale nigdy nie miałem spadków prędkości. Mam 10 mbit downloadu i 1,5 mbit uploadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli orange dalej ma taką trasę pakietów nawet na światłowodach , to nie warto się pchać w nic od nich.

Np przy 40mb orange nie da się oglądać twitcha w high :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić antyreklamy, ale od internetu z Orange to jak najdalej. Miałem ich super neostradę parę lat i był to największy błąd jaki mogłem popełnić. Nigdy nie osiągałem więcej niż 50-65% prędkości łącza za którą płaciłem (tak wiem podają widełki no, ale litości proszę). Teraz mam UPC 120 Mb/s i zasuwa zawsze między 110-120, nigdy mniej. Zresztą wystarczy poczytać sobie opinie neostardy na necie, lub nawet tylko tym forum i wszystko będzie jasne.

 

Swoją drogą nie wiedziałem, że można u nich mieć taki szybki net. Moja dziewczyna pracuje w Orange i najszybsze łącze jakie sprzedają to 80 Mb/s.

 

EDIT:

Dobra, nie zawsze. Mniej więcej chyba jakoś od momentu gdy Orange przejęło TP. Tak na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomciopaluch81

Od razu pisze że chyba jak zwykle pomyliłem fora. Powinno być w sieciach. Trudno.

 

A wracając do tematu mam taki net:

 

http://www.speedtest.net/my-result/4394691327

 

Ping mam 8 ms to dużo czy mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 ms to bardzo niski ping.

 

Dla porównania ja mam 19:

4394697716.png

 

W sumie rzadko spotykam takie niskie jak Twój wśród znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomciopaluch81

To nie będe chyba zmieniał tego netu skoro orange jest taki kiepski. Zostane przy tym moim retsacie. Najwyżej podwyższe pakiet za 50 zł czyli 20 mbit down i 3 mbit up.

 

Jeszcze co do pingu. Zawsze mam 8 albo 9 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć (przynajmniej u mnie, Katowice) często mieli jakieś awarie bądź też coś tam majstrowali, co objawiało się brakiem połączenia z internetem.

Zraziłem się do nich, przez co teraz raczej odradzam ich ofertę. Czarę goryczy przepełniło traktowanie mnie jak idioty w ich salonie, gdzie starałem się z nimi jakoś dogadać. Mało tego, mój ojciec miał to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będe chyba zmieniał tego netu skoro orange jest taki kiepski. Zostane przy tym moim retsacie. Najwyżej podwyższe pakiet za 50 zł czyli 20 mbit down i 3 mbit up.

 

Jeszcze co do pingu. Zawsze mam 8 albo 9 ms.

Zależy co pingujesz, w Polsce to się ma przeważnie niskie pingi, gorzej jest z trasą pakietów dalej poza kraj. Typu jak grasz w CS:Go czy inne gry, spinguj Sztokholm , Wilno czy coś. Radzę ci zostać u swojego operatora i wziąć szybszy pakiet fajnie jest przy 60-80mb , w obecnych czasach.

 

 

nceis - orange montuje infrastrukturę nową na światłowodach , i tam powinni zapewnić te 300mb/s , no ale jak pakiety w świat idą przez zapchaną centrale, to ta prędkość jest tylko teoretyczna.

 

Ja mam orange tak wygląda to w praktyce ...

3iucmuE.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

nceis - orange montuje infrastrukturę nową na światłowodach , i tam powinni zapewnić te 300mb/s , no ale jak pakiety w świat idą przez zapchaną centrale, to ta prędkość jest tylko teoretyczna.

Możliwe. Ktoś kiedyś tutaj na forum fajnie wytłumaczył od strony technicznej dlaczego oni mają takie problemy z zapewnieniem stałej prędkości łącza. Ja się akurat na tym nie znam, więc nie potrafię tego odtworzyć.

Co do pingów, no to wiadomo, że jeżeli pakiet leci gdzieś na drugi koniec świata będzie większy ping ;)

 

EDIT:

Ja składałem u nich reklamację bodajże 3 razy, także wiem co czujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ktoś kiedyś tutaj na forum fajnie wytłumaczył od strony technicznej dlaczego oni mają takie problemy z zapewnieniem stałej prędkości łącza. Ja się akurat na tym nie znam, więc nie potrafię tego odtworzyć.

Co do pingów, no to wiadomo, że jeżeli pakiet leci gdzieś na drugi koniec świata będzie większy ping ;)

 

EDIT:

Ja składałem u nich reklamację bodajże 3 razy, także wiem co czujesz.

Jest problem już z pakietem do niemiec / szwecji , gdziekolwiek poza Polskę.

 

Oni są w stanie zapewnić stałą prędkość tylko im się to nie opłaca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawośći:

 

http://www.speedtest.net/my-result/4394782245

 

Sztokholm na poziomie 48 to dużo czy mało? Bo nie wiem bo nie gram przez net.

 

http://www.speedtest.net/my-result/4394792849

 

Tu znowu czikago illinoi ping 142.

"czikago", padłem :E

142 to znośnie (w sumie całkiem spoko) jak na inny kontynent.

Twoje pingi są ok. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomciopaluch81

Specjalnie dla jaj napisałem "czikago" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla jaj napisałem "czikago" ;)

Spokojnie, nic nie mówię. Po prostu zabawnie to wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mieszkam w Łodzi. W moim bloku właśnie instalują światlówód do orange czyli jak by skończyli to mógłbym sobie zamówić net 300 Mbit/s. Obecny mój net to kablówka retsat1 za 30 zł mam sam net 10 mbit/s. Tak się zastanawiałem nad zmianą na ten orange. Mam w związku z tym pytanie w szczególności do użytkowników orange. Jest sens? Czy jak się przełacze to będe miał te 300 mbit? Bo retsat jaki jest taki jest ale nigdy nie miałem spadków prędkości. Mam 10 mbit downloadu i 1,5 mbit uploadu.

człowieku nad czym się zastanawiać

nie słuchaj kretyńskich rad, że coś będzie nie tak, że prędkość nie taka, kurde skąd to ludzie wiedzą?? wszyscy szklane kule mają?? wróżki hodują ??

no ludzie weźcie na wstrzymanie

nie po to powstaje nowa technologia np te 300mb, żeby zakładać sobie modem 56k

bierzesz te 300mb, sprawdzasz w praniu i wiesz, nie będzie 300, to nawet 100-200 nie jest zle, ale nie wiadomo, może będzie 300, trzeba sprawdzić w praktyce

zawsze masz reklamacje, w przypadku każdej prędkości masz jakąś min, np 20 mb ma min 10mb, jak nie działa, to albo zabierać, albo zwrot części pieniędzy

wszyscy narzekają na tp, dzisiejsze Orange, ale zapomnieli kto zaczął kłaść kable i dzięki komu ma większość polaków internet

po za dużymi miastami to nie ma za bardzo wyboru, trzeba brać co jest, jedynie jeszcze LTE się naprawdę szybko rozwija, ale tam znowu limity jak za komuny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...