Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Koakow

Gierki przyszłościowe 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastosowanie komputera : Gry i tylko gry, nie będę korzystał z wymagających programów graficznych jedynie programowanie które raczej nie wymaga wiele od komputera

Maksymalna kwota : +- 4000zł nie chcę wyjść poza tą kwotę chyba że warto

Których części potrzebuję : Cały komputer , nie potrzebuje dodatkowych gier ani akcesorii

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jestem zupełnym laikiem w tym temacie , najlepiej jeżeli przy odpowiedzi ktoś by mi powiedział czy warto taki sprzęt podkręcać i czy czymś to grozi

Rozdzielczość mojego monitora i model: 22ma53 lg, full hd

Specjalne wymagania : Wygląd nie ma znaczenia, możliwie cichy ale z tym też się uporam jak będzie trzeba, chce spokojnie odpalać gierki najbardziej wymagające czyt . Gta 5/ wiedźmin 3 na full hd w maksymalnych ustawieniach w 60fps jeszcze jakiś czas

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Brak

Własna propozycja zestawu : Brak

Inne : Żeby nie zaśmiecać forum dopytam tylko czy warto dopłacać do GTX 980 bo sugeruję że podstawą w takim zestawie będzie gtx 970.

Jeżeli jest możliwość proszę od razu z linkami do poszczególnych części.

Z góry dziękuję za czas poświęcony na pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ode mnie Mój link

1. jesteś zielony w podkręcaniu to lepiej z tego zrezygnować i dołożyć do innych części jak np. dysk ssd.

2. Nie warto 980. Różnica w cenie nie jest proporcjonalna do tego co karta oferuje względem 970.

3. Do tego zestawu jeszcze buda. Jakiś Zalman z3 - tam masz od razu 3 czy 4 wentyle w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysłałem nad tym cały dzień i wymyśliłem coś takiego proszę o ocenę:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=56755

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

Thermalright HR-02 Macho Black-White

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Gry

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

ooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

Główne pytanie czy obudowa pasuje czy raczej ją zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić Seagate na WD blue.

I zestaw za 4k bez ssd? Teraz to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD wrzuce m550 cruciala, a w czym lepszy ten wd blue i czy reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym, że WD nie piszczy jak większość Seagate i WD nie padają jak muchy.

Jeśli będziesz podkręcał to zestaw w porządku :thumbup:

Możesz wziąć płytę z97 jeśli będziesz chciał się przesiadać na Broadwelle w przyszłości. Ale 1150 i tak już jest martwa, nie wiem czy będzie sens podchodzić do Broadwella.

A teraz zauważyłem jaką płytę wybrałeś... Co ona ma, że chcesz na nią wyrzucić ponad 2k?

Lepiej wieź takiego Asrocka Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cacy, może źle wyguglowałem ;) Podmień dysk na WD i bier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Sosniasty ale jeśli możesz ostatnie pytanie, zauważyłem że podkręciłeś swojego i5 4690k mogłbyś dać jakiś poradnik na którego podstawie tego dokonałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmień sklep, chyba że masz pewność 100%, że nic sie ze sprzętem nie stanie bo jak sie stanie to czeka Cie 2 lata szarpaniny a i tak na końcu nie oddadzą ci całej kasy, wiem bo sam doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Sosniasty ale jeśli możesz ostatnie pytanie, zauważyłem że podkręciłeś swojego i5 4690k mogłbyś dać jakiś poradnik na którego podstawie tego dokonałeś ?

Wiele poradników znajdziesz w internecie. Tak z jeden dzień musisz na to poświęcić, żeby znaleźć idealne napięcie :P

Kolega wyżej ma rację. Najlepsze chyba jest Agito (niestety trochę droższe). Później morele. Z morelami bywa różnie, ale to największy tego typu sklep, dają radę.

 

Edit: nawet Black zrobił oc na tej płycie co chcesz :)

http://www.youtube.com/watch?v=TIZ2rPg-Fjs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie miałem doczynienia, generalnie błedęm przy ocenie sklepu jest ocena na podstawie dobrze zrealizowanego zamówienia. Powinno się oceniać sklepy wg tego jak radzą sobie w sytuacjach kiedy pojawiają sie problemy, zwroty bądź reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że morele x-kom i proline są podobnej jakości a wszystkie trzy mają podobnie niskie ceny.

Generalnie lepiej to w takim sklepie niż w małym, jest chociaż szansa że za rok dwa w razie potrzeby będzie jeszcze istniał.

Jak pisze Walek poznasz sklep dobry po rozwiązywaniu spraw problematycznych, kupowałem we wszystkich trzech ale bez problemów więc mogę napisać że są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...