Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawcik1

SilentiumPC Brutus M25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tej budzie SilentiumPC Brutus M25 warto wymienić wentyle na coś lepszego i czy obniży mi się temeperatura wewnątrz powiedzmy o 3st ?

Jak tak to co polecacie, jaki wentyl kupic ? Chciałbym wymienić tylko te 2 co firmowo są zamontowane z przodu i z tyłu obudowy.

Nie chcę też, żeby mi wył jak suszarka, ma być cicho ale bez przesady ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim Regnum L50 miałem 3 firmowe wentylatory od SPC. Wszystkie po stosunkowo krótkim czasie się prawie dosłownie rozleciały (może miałem po prostu pecha). Wymieniłem je na Enermaxy TB Silence UCTB: 3 x 120mm + 140mm. Jest zauważalnie ciszej. Chociaż w moim przypadku GTX z tymi obrotami w idle'u rujnuje jakąkolwiek różnicę. Teraz muszę tylko zmienić ten z coolera (również firmówka SPC) bo zaczyna obijać łopatkami o żeberka radiatora. :E

 

Co do chłodzenia: nie spodziewaj się jakiejś dużej różnicy w temperaturach. Wątpię, żeby była zauważalna po wymianie. Gdybyś dołożył - to może wtedy. Ale oprócz nieco lepszych temperatur, byłoby też głośniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Pawcik1

Fabryczne wentylatory w tej obudowie mają max. ok. 1100 RPM a zatem do suszarek to im jeszcze naprawdę daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 obrotów przy wentylatorach od SPC to jest głośno zwłaszcza przy dwóch sztukach. Autor a jaki masz sprzęt w tej obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie 1100 obrotów głośno, chyba masz rozwalone łozyska. Mam z przodu silentium zephyr 120mm, na max obroty chodzi i go nie słychać nawet jak się ucho przystawi blisko. Pomijam już kwestie, że nie mozna powiedziec, że wieje, bo jak ide po mieszkaniu to mi bardziej wieje jak ten silentium :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 obrotów dla wentylatora 120mm to dużo, 900 obrotów to maksimum jeśli ma być cicho. A wydajność Zephyrów zawsze mnie przyprawia o uśmiech. UCTB12 na 900 obrotach lepiej dmuchają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...