Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nefryto

Gdzie komputer na raty?

Rekomendowane odpowiedzi

witam w jakim sklepie internetowym sa najlepsze raty? :D

Licze na wasze odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te raty czymś się tak naprawdę różnią?

W końcu to nie sklep realizuje sprzedaż ratalną tylko firma, z którą sklep ma podpisaną umowę na tego typu usługi.

 

Po prawdzie, koncepcja zakupu ratalnego mnie zawsze odrzucała, bo trzeba zapłacić znacznie więcej za coś, co w momencie, kiedy wreszcie stanie się w 100% twoje, będzie już szmelcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są raty kompletnie bez żadnych procentów i dodatkowych opłat np w sieciach Mediamarkt, Saturn itp. Na raty jest dzielona cena zakupionego towaru i nic więcej nie dopłacasz. No ale jeśli chodzi o kompa stacjonarnego to takie markety odpadają, bo tam stacjonarek prawie nie ma, a te co są to jakieś gotowe, lipne zestawy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź zwykły kredyt i złóż sobie porządny komputer, niż w jakimś stacjonarnym saturnie kupić gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to się opłaca brać raty na allegro,zresztą zrób sobie symulacje takiego samego sprzętu na allego i w sklepie internetowym :)

Bierz tam gdzie taniej wyjdzie to chyba oczywiste .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santander czasami robi akcje 0% i wtedy calkowicie kredyt kosztuje tyle co komp. Tylko musialbys sie dowiedziec ktory sklep ma akurat taka promocje. Zwykle taka akcja jest na 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na raty też trzeba umieć kupować:) Mam znajomego co wziął w Neonet laptopa na raty na 36 rat. Laptop kosztował 4000 zł a do spłaty ma 6400 zł :D

Wracając to tematu, poszukaj w sklepach internetowych t.j morele, x-kom ipt gdzie dają raty 0% tak jak w mediamarkt i saturn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tych elektromarketach zazwyczaj do rat wciskają dodatkowe ubezpieczenia i wtedy raty masz 0%, bez żadnych dodatkowych kosztów czy prowizji, ale dodatkowo do każdej raty jest doliczane ubezpieczenie i wychodzi sporo drożej. A te ubezpieczenia nie są obowiązkowe i można z nich zrezygnować, tylko zazwyczaj od razu po podejściu do pani z punktu ratalnego trzeba powiedzieć, że nie chcesz żadnych dodatkowych ubezpieczeń i dodatkowo żadnych kart kredytowych, bo to też często wciskają jak nic nie będziesz mówił. Wtedy dostaniesz raty zupełnie bez żadnych dodatkowych kosztów i zapłacisz tylko tyle ile kosztował kupowany sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio brałem TV na raty( takie budowanie zaufania kredytowego na przyszłość) w MM 10x0%. Ubezpieczenie wziąłem ale to i tak były małe koszty ubezpieczenia, koszt ok. 100 zł. Tv kosztował 2499zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santander czasami robi akcje 0% i wtedy calkowicie kredyt kosztuje tyle co komp. Tylko musialbys sie dowiedziec ktory sklep ma akurat taka promocje. Zwykle taka akcja jest na 2 tygodnie

 

Santander zadnych promocji nie robi. Wiesz w ogole na czym polegaja raty 0 % ?

To sklep placi w tym wypadku koszta kredytu zaleznie od jego dlugosci).

To dlatego pchaja ubezpieczenie, zeby odbic sobie koszt zerowych rat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam raty na allegro. Czasami jest promocja 0% i faktycznie spłaca się tylko towar, ale max 10 rat wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santander zadnych promocji nie robi. Wiesz w ogole na czym polegaja raty 0 % ?

To sklep placi w tym wypadku koszta kredytu zaleznie od jego dlugosci).

To dlatego pchaja ubezpieczenie, zeby odbic sobie koszt zerowych rat.

Jestes przedstawicielem tego banku z dzialu sprzedazy ratalnej?

 

Widzisz ja wiem z pierwszej reki ze maja takie akcje tylko sklep nie dostaje prowizji za udzielenie kredytu. Tak sklepy maja procent od udzielenia kredytu i tak samo z ubezpieczeniami.

Zeby bylo zabawniej to duzo wiekszy zarobek jest na wcisnieciu ubezpieczenia niz na sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tych elektromarketach zazwyczaj do rat wciskają dodatkowe ubezpieczenia i wtedy raty masz 0%, bez żadnych dodatkowych kosztów czy prowizji, ale dodatkowo do każdej raty jest doliczane ubezpieczenie i wychodzi sporo drożej. A te ubezpieczenia nie są obowiązkowe i można z nich zrezygnować, tylko zazwyczaj od razu po podejściu do pani z punktu ratalnego trzeba powiedzieć, że nie chcesz żadnych dodatkowych ubezpieczeń i dodatkowo żadnych kart kredytowych, bo to też często wciskają jak nic nie będziesz mówił. Wtedy dostaniesz raty zupełnie bez żadnych dodatkowych kosztów i zapłacisz tylko tyle ile kosztował kupowany sprzęt.

Jak trafisz na wredną sucz to powie Ci, że max 10 rat dostaniesz na 0% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja chce 24 raty dostać i wlasnie chce sie dowiedziec gdzie najmniej ze mnie pieniedzy wypiją, komputer bede sobie splacal sam z pieniedzy z praktyk takze rata 200pare zl to max... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja chce 24 raty dostać i wlasnie chce sie dowiedziec gdzie najmniej ze mnie pieniedzy wypiją, komputer bede sobie splacal sam z pieniedzy z praktyk takze rata 200pare zl to max... ;/

Napiszę jeszcze raz ..najlepiej obecnie wypada allegro ,możesz kupić złożony zestaw lub same podzespoły na raty .

http://poznaj.allegro.pl/raty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na wredną sucz to powie Ci, że max 10 rat dostaniesz na 0% :)

Mi raz babka powiedziała, że może sporządzić wniosek o raty bez ubezpieczenia, ale najprawdopodobniej bank go odrzuci i nie dostanę tych rat. Ale ja się uparłem i poprosiłem ją żeby sporządzała. I jakoś bank nic nie odrzucił i raty otrzymałem i to tyle ile chciałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raz babka powiedziała, że może sporządzić wniosek o raty bez ubezpieczenia, ale najprawdopodobniej bank go odrzuci i nie dostanę tych rat. Ale ja się uparłem i poprosiłem ją żeby sporządzała. I jakoś bank nic nie odrzucił i raty otrzymałem i to tyle ile chciałem. ;)

bo zadaniem sprzedawcy żeby sprzedać na jak najmniej rat x0% lub jak najwięcej rat oprocentowanych ;)

zdarzają sie tacy sprzedawcy którzy jak powie się że chce się więcej niż 10x0% to nie wysyłają nawet wniosku, czekają 15 minut i mówią że bank odmówił (choć akurat to rzadkie przypadki są), jeśli bank odrzuci warto poprosi o telefon do banków które odrzuciły i przedzwonić upewnić się że był taki wniosek i dowiedzieć dlaczego nie przeszedł. I nie wierzcie w teksty typu bank sie zgodził ale z ubezpieczeniem, to tak nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktos z Was brał może laptopa na raty w sklepie rtv Euro agd? Zależy mi na ratach . Widziałam,ze niektore laptopy są tam możliwe do kupienia za 50 rat 0%? Czy mieliście może do czynienia z ta ofertą? Z tego co czytam na stronie to nie ma tam żadnych dodatkowych opłat do rat.... Ale jak jest w rzeczywistości? Czy trzeba dokupić do nich jakieś ubezpieczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na prawdziwe raty 0% to nie ma tam żadnych kruczków poza:

- możliwym ubezpieczeniem - zazwyczaj możesz go nie brać i teoretycznie nie powinno to mieć wpływu na decyzję o przyznanie rat, ale zdarzało się, że osoby ze słabą zdolnością kredytową miały odrzucany wniosek jak nie chciały ubezpieczenia. Ale to mały odsetek, generalnie można zrezygnować.

- raty są w większości przypadków realizowane na zasadzie wydania karty kredytowej z limitem większym niż kwota, za którą kupujesz sprzęt i potem spłacasz miesięczne raty, tak naprawdę spłacając limit w karcie. Niektóre jednak banki wydając taką kartę obwarowują jej bezpłatność korzystaniem z niej do zakupów. Inaczej do kwoty rat doliczana jest drobna opłata miesięczna za korzystanie z karty (mój Brat tak miał z Santander chyba w MM - doliczali mu niecałe 4 zł miesięcznie za nie korzystanie z karty na codzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV puściłbym wniosek przez neta.

 

W salonach kantują i nawet jak mówiłem, że nie chce ubezpieczenia i chce w Credit Agricole to puszczali na wszystko i zgłaszała się zje... Sygma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wzialem TV na raty w tesco. 0% na chyba 20 rat. Jakies ubezpieczenie bylo z ktorego mozna bylo ztezygnowac po miesiacu (babka pewnie prowizje dostala) oraz kilka zl kosztow obslugi karty bo... Tak tak... To byla karta kredytowa tesco z platnoscia z TV rozlozona na raty. Tak wiec trzeba miec to tez na uwadze.

 

W EuroRTV chcialem cos kiedys wziac to tez uslyszalem trik z ubezpieczeniem. Koszt ubezpieczenia to bylo cytuje "tylko 1.5% ceny sprzetu". No.. Dolaczane co miesiac czyli przy 40x0% daje to 60% dodatkowe. Chyba zdesperowani sa ze takich frajerow szukaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź zwykły kredyt i złóż sobie porządny komputer, niż w jakimś stacjonarnym saturnie kupić gówno.

 

 

Weź chwilówkę zastaw dom i kupisz kompa. Kurde, że ja wczesniej na to nie wpadłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. W komputroniku nic nie maja zadnych promocji na zakupy ratalne? Powrzucasz do koszyka sprzet - kazda czesc oddzielnie. Zobaczysz co za raty ci oferuja a zlozysz sobie sam w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź chwilówkę zastaw dom i kupisz kompa. Kurde, że ja wczesniej na to nie wpadłem ;)

Niezły odkop. Po drugie co się ciskasz. Autor chciał kompa na raty. A czym są raty jak nie kredytem? :lol2: Chwilówek nikt nie doradzał, tylko tylko zwykły kredyt z banku. A jeśli już przy tym jesteśmy, to ja czasem czekam na raty 0% payu, tylko ciężko by było złożyć kompa z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły odkop. Po drugie co się ciskasz. Autor chciał kompa na raty. A czym są raty jak nie kredytem? :lol2: Chwilówek nikt nie doradzał, tylko tylko zwykły kredyt z banku. A jeśli już przy tym jesteśmy, to ja czasem czekam na raty 0% payu, tylko ciężko by było złożyć kompa z allegro.

 

It's a joke. Sorry, jacy wszyscy poważni. to juz nawet zazartować nie można czasem. Przeciez to nie moje pieniadze to co mi ma zalezec, zyrantem tez raczej nie bede ;), ale komentarze macie jakby się grupa doradcze z poszczególnych banków zabijały tu o klienta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...