Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SugoiDoritos

MSI GTX970- problem

Rekomendowane odpowiedzi

4 dni temu zakupiłem na morele.net (odb. osobisty) zestaw składający się z płyty głównej msi b85-g43 w wersji gamingowej, procesora i5 4690k, zasilacza corsair cx600 i kartę msi gtx 970 w wersji gamingowej. Poskładanie wszystkiego zajęło mi tak dużo czasu bo był to mój "pierwszy raz" i w międzyczasie wynikły problemy m.in. z kablami sata, których było za mało na moje potrzeby. Karta jest ładnie podpięta, zasilanie w niej jest, z slocie pcie siedzi dobrze, po uruchomieniu komputera świeci się logo msi, przez chwilę kręcą się wentylatory, ale po chwili przestają. Z moich dalszych "obserwacji" wynikło, że heatpipe'y się nagrzewają, a jeżeli przed uruchomieniem podłączyłem monitor do karty to nie wykrywa mi jej, lecz działam na integrze, z tym że w mniejszej rozdzielczości. Gdy podłączam monitor do płyty to mogę działać w rozdziałce 1920x1080, jednak nadal jak w pierwszym przypadku na integrze. Moje pytanie brzmi: co powinienem zrobić? Proszę o rady i możliwie prostym językiem lub instrukcję krok po kroku, gdyż, powiedźmy jestem lajkiem. Co gdzie podłączyć umiem, ale jak coś podłączone nie działa to nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości sprawdzić kartę w innym sprzęcie.

Jaką masz wersje biosa płyty głównej ? Możesz to sprawdzić w biosie lub np. CPU-z (zakładka mainboard)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)w międzyczasie wynikły problemy m.in. z kablami sata, których było za mało na moje potrzeby.

 

Jaki to ma związek z karta graficzną i problemem?

 

przez chwilę kręcą się wentylatory, ale po chwili przestają. Z moich dalszych "obserwacji" wynikło, że heatpipe'y się nagrzewają,

 

Mógłbyś sprecyzować o jakim podzespole piszesz? Czy mamy zgadywać?

 

Jeśli piszesz o karcie graficznej, to jest to całkiem normalne i poprawne działanie tego modelu - karta posiada tryb pół-pasywny. Należałoby znać przynajmniej podstawy o sprzęcie, który się wybiera...

 

______________________________________

 

Mógłbyś coś więcej napisać o sposobie podłączenia monitora do karty (jaki przewód, które gniazdo, jakieś przejściówki? itp.)

 

Czy wchodziłeś do biosu i sprawdzałeś w jakim trybie działa obsługa wyświetlacza (monitora)?

Chodzi o to, które układ graficzny (iGPU / karta graficzna) ma ustawiony priorytet wyświetlania obrazu.

Do którego slotu PCI-E zamontowałeś kartę?

Czy podłączyłeś karcie wszystkie wymagane wtyczki zasilania? Podobnie, płycie głównej też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 970 ma połpasyw wiec jesli wszyztko działa to ma tak być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości sprawdzić kartę w innym sprzęcie.

Jaką masz wersje biosa płyty głównej ? Możesz to sprawdzić w biosie lub np. CPU-z (zakładka mainboard)

Bios płyty nie ma nic do karty graficznej tylko do procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios płyty nie ma nic do karty graficznej tylko do procesora.

Jak nie ma jak ma, kiedys kupilem nowego kompa, po paru tygodnich pracy na integrze wlozylem GTX 660Ti i komp tak zaczal sypac BSODami ze nie dalo sie nawet zobaczyc loga windows. Wszystko ustapilo po updacie biosu plyty.

 

 

Do autora,

1. Calkowicie wylacz integre w biosie i spróbuj odpalic kompa.

2. Jesli uzywasz kabla HDMI to na chwile zamien go na VGA/DVI i zobacz, czy jest obraz. Czasmi karta grafiki nie wyswietla obrazu przy bootwaniu i w biosie jezeli monitor jest podpiety przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A instalowałeś jakiekolwiek sterowniki? Bo jak nie ma sterowników, to nic dziwnego, że nie masz domyślnej rozdzielczości monitora.

Instalowałeś jakieś sterowniki do integry? Jakiekolwiek?

1. Odinstaluj je (najlepiej DDU) będąc na integrze,

2. Nie wiem jak w płytach MSI ale Asrock to ogarnia sam... W każdym razie odpal bios -> ustawienia chipsetu -> tam znajdź priorytet karty i ustaw PCI-E

3. Przepnij kabel do karty graficznej

4. Zainstaluj sterowniki.

Edit: plus tak jak kolega wyżej pisał - update biosu wysoce wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem co piszesz to jak podłączysz monitor pod kartę to komputer wyświetla obraz poprzez nią a nie integrę a niższa rozdzielczość wynika z braku sterowników chyba że przy podłączonym monitorze do karty wogóle się nie włącza?Podpiałes oba kable zasilania do karty?

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel, którego używam do podlączenia monitora to dołączony kabel D-SUB, z tym że do karty go podłączam przez przejściówkę D-SUB-DVI-I, ale do płyty głównej normalnie do D-SUB'a.

 

Tryb chłodzenia półpasywny nadal nie tłumacze czemu na wyjściach z karty znajduje mi integrę.

 

Grafa siedzi w najwyższym slocie PCI-E x16, zaraz pod PCI-E x1.

 

Może jestem ślepy, ale nie widzę w BIOS'ie takiej opcji jak wyłączenie integry. W BIOSI'e jedyne w temacie zintegrowanej grafy to opcja czy inicjować kartę graficzną PEG czy IGD, oraz opcja wyłączenia/włączenia IGD wielu monitorów.

 

Wersja BIOS'u na płycie głównej to E7816IMS V12.7.

 

Zasilanie podłączyłem, dwoma kablami, więc to raczej nie to.

 

Nie instalowałem żadnych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem żadnych sterowników.

To najwyższy czas zainstalować te od nvidii :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobrałem i uruchomiłem sterownik ze strony nvidii do mojej karty, ale wyskoczył mi błąd, że niby mój windows nie jest zgodny z sterownikiem, a sam sterownik nie odnalazł zgodnego sprzętu, czyli mojej karty. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobrałem i uruchomiłem sterownik ze strony nvidii do mojej karty, ale wyskoczył mi błąd, że niby mój windows nie jest zgodny z sterownikiem, a sam sterownik nie odnalazł zgodnego sprzętu, czyli mojej karty. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

Pobrać odpowiedni sterownik pod swój system? Pobrałeś pewnie dla 32 bitowego systemu samemu mając 64 albo coś w ten deseń.

Najpierw zaktualizuj bios na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mam 32bitowy, i taki sterownik pobrałem. BIOS'em się zajmę po 13, gdyż obecnie mam trochę roboty :P Dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mam 32bitowy, i taki sterownik pobrałem. BIOS'em się zajmę po 13, gdyż obecnie mam trochę roboty :P Dzieki za rady

Serio 32-bitowy? Ile masz ram?

troche dziwne - szarpnąć się na gtx 970, a korzystać z 3,5gb ram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przełożyć kartę do drugiego slota PCIe x16, oraz spróbuj podłączyć jakimś kablem cyfrowym tj. hdmi/dvi o ile masz takie wejście w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam takiego wejścia w monitorze. W CPU-Z w zakładce Graphics wykrywa mi kartę, ale okienka w kategorii zegary i pamięć są puste, jaka może być tego przyczyna?

 

Ja wale, jestem debilem. Ramu mam zamontowane 8gb, a dzięki Sosniastemu uświadomiłem sobie czemu wykrywa mi tylko 3.5 gb. Czy instalacja 64bitowego systemu może naprawić problem karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegary puste to bark zainstalowanych sterowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zainstaluje system 64bitowy i spróbuje zainstalować sterowniki na wersję 64bitową? Ma to jakiś sens co piszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz i instaluj, im szybciej to zrobisz tym szybciej sie dowiesz co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować, tak czy siak myślę, że powinieneś, ze względu na wspomniany wcześniej RAM. Próbowałeś przełożyć kartę do drugiego slotu tak jak pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...