Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ascardos

Gdy monitorem jest TV - Rozdzielczość 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Mój problem polega na braku odpowiedniej rozdzielczości, którą mógłbym wybrać w ustawieniach windows'a. (8.1) Używając laptopa Lenovo, którego podłączam do telewizora LG 4K za pomocą kabla HDMI, sprawiam, że TV staje się monitorem. Wszystko działa fajnie, ale po pewnym czasie i ciągłym korzystaniu z rozdzielczości FHD naszła mnie ochota na coś więcej. Wszakże telewizor posiada natywną rozdzielczość osiągającą wartość 3840 na 2160. (16:9) Chciałbym móc wybrać właśnie ten poziom wyświetlania pikseli w swoim systemie, jednakże tam go po prostu nie ma. Szukałem tu i tam, ale ostatecznie nic co znalazłem nie rozwiązało mojego problemu. Sterowniki do mojego GTX'a 660m tej rozdzielczości pod uwagę nie biorą, musiałbym chyba wepchnąć ją własnymi siłami. Warto wspomnieć, że posiadam również wbudowaną kartę graficzną. (Intel HD Graphics 4000) Może ktoś z Was dobrodzieje ma jakiś pomysł, który pozwolił by mi uruchomić tę rozdzielczość na moim rozrywkowym notebooku? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ta obsługuje 4k, więc nie powinno być problemu. Jak podłączysz telewizor to ekran laptopa gaśnie? Jeżeli nie, naciśnij klawisz windowsa + p i ustawiasz "tylko projektor". Zmień w panelu sterowania Nvidia ustawienia globalne tak, aby obraz był wyświetlany za pomocą GTX660m, a nie intela, gdyż on może mieć akurat z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Port HDMI w wersji 1.x, nie ogarnia 4k w częstotliwości wyższej niż 30Hz (domyślna tego TV to zapewne 60Hz). Źródło : LINK.

Z tego powodu, możesz spróbować aktywować rozdzielczości niestandardowe i zobaczyć czy w ten sposób coś zdziałasz.

 

Aby mieć 4k@60Hz potrzebujesz złącze DisplayPort 1.2 albo HDMI 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, laptop nie gaśnie. Wszystko z nim OK, poza brakiem dostępu do rozdzielczości 4k. Ustawienia te również są już wybrane. Sprawdziłem, że starsze wersje HDMI (do 1.4) wcale nie obsługują ultra HD. Kabel ten zakupiłem za 10zł w Carrefourze, myślę, że może być bardzo starej generacji. Myślicie, że problem może leżeć właśnie w nim? Sprawdzę rozdzielczości niestandardowe, dzięki Wam za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ekran monitora tak jak powyżej klawisz Windows+P i wybierz tylko drugi ekran. Sam mam laptop z rozdzielczością matrycy 1900x600 i TV FHD które działa tylko przy korzystaniu z drugiego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w moim przypadku nic z tego. Pozostaje wymienić kabel na ten nowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hej, totalnie nie jestem na czasie w temacie sprzętowym i szukam lapka do programowania (Visual Studio, Dockery itp.) w cenie ~15k. Okazjonalnie do pogrania, ale ekran nie ma totalnie żadnego znaczenia, bo będzie podłączony do monitora, więc nie potrzebuję wodotrysków typu 240Hz ekran, 4K rozdzielczość itp. (FHD i 60Hz starczy ). Aktualnie pracowałem na firmowym ZBooku Fury 16 G9 z i7-12850HX, 32GB RAMu i RTX A1000 i było OK (w grach nie szalał, ale od grania jest PS, tutaj jak wspomniałem okazjonalnie), ale czuję że mogłoby być lepiej. Co do RAMu zależy mi na ten moment min. 32GB z możliwością rozbudowy (najlepiej jako wolne sloty).
    • No i nawet teraz widać to np. po Ruskich. Zakaz importu i leżą. Nie mają technologii itd. Gdyby im Chińczycy nie pomogli bez importu już by ich pewnie nie było. Ludzie chcą towarów i konsumpcji a nie eksportu. Eksport jest tylko jednym ze sposobów na osiągnięcie celu.
    • Ja podczas bitki nie uzywam nigdy jendej broni, dlatego mala ilosc strzal a jest ich 15 nie robi mi to klopotu. W sumie to łuku prawie wgl nie uzywam
    • Może ktoś chce komputer pod magazyn danych, 6x sata, z wyjściem hdmi 2.0 z HDR wymienić za miniPC z N100? Jednak dyski zewnętrzne i magazyn danych w głównym PC mi wystarczą   Komplet zawiera: -athlon 200ge i chłodzenie spire -Asus b450m A II, nówka z amazona i właśnie myślę nad odesłaniem https://www.amazon.pl/dp/B08K91L574?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=551695792 -ram 2x4gb 3000mhz, CORSAIR Vengeance LPX -obudowa chieftec bravo CS-03B-U3 z miejscem na 3x dyski 3.5 cala 1x 2.5 cala oraz slot 5.25 na napęd https://www.chieftec.eu/products-detail/pl/416/CS-03B-U3 -2 wentylatory 1x50mm oraz 1x80mm -zasilacz chieftec SFX-350BS MiniPC może być bez dysku, interesuje mnie coś z N100 lub podobne z tej serii. Ewentualnie sama płyta główna na N100 z przynajmniej 2x sata, ale z dopłatą. LUB mogę przyjąć coś innego, choćby płytę na LGA1151 pod pentium g5600, prawie nową. Mogę wysłać bez obudowy i zasilacza, jak ktoś tak woli.
    • My nie żyjemy w tamtych czasach tylko w czasach, gdzie gospodarką rządzi twarda waluta. I słowo kluczowe - jak masz hajs. Co gwoli dopowiedzenia - hajs, który respektuje druga strona. Co było z Hrywną dwa lata temu to chyba każdy wie. Mogłeś mieć Hrywien w bród ale na zagraniczną walutę nie dało się wymienić (łatwo).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...