Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wujek2802

HD 7770 vs HD 6850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wymiany karty graficznej. Kartę chcę do gier, polecono mi te dwie karty na pamięciach GDDR5: HD 7770 i HD 6850. Proszę was o poradę, która byłaby najwydajniejszym wyborem, pobór mocy czy głośność nie są dla mnie ważne, byle by karta była jak najbardziej wydajna :) Niby HD 7770 ma lepsze parametry, ale na HD 6850 podobno uzyskam więcej klatek. Czytałem o pojedynku tych kart, jedni mówią, że HD 7770 jest lepsza, drudzy, że HD 6850. Wpływa na to wiele czynników, dlatego podam wam mój konkretny przykład reszty sprzętu i rozdzielczości. Mój monitor obsługuje rozdzielczość 1366x768 60 Hz. Więc jest to jakieś tam HD ;) Czekam na wasze propozycje i dyskusje :)

 

 

Mój sprzęt:

Płyta główna: Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

Procesor: AMD Phenom II x4 925 2,80 GHz

RAM: 6 GB DDR3

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6570 2GB

Zasilacz: Amacrox 450 W

 

http://ifotos.pl/zobacz/533206640_wsrersn.jpg ---> zdjęcie etykiety zasilacza, mam nadzieje, że wystarczy do tego rodzaju kart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej gtx 560ti do 250zl lepiej

 

Do tego phenoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, rzeczywiście była by lepsza od obydwu :) Będę szukał tej karty, jak coś - podeśle aukcje, ocenicie :D Czekam jeszcze na jakieś dyskusje, czy opinie innych użytkowników :)

 

Co do zasilacza, niby do gtx560ti wymagany jest minimum 500 wattowy zasilacz, mój amacrox pociągnie go ? nie będzie problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, rzeczywiście była by lepsza od obydwu :) Będę szukał tej karty, jak coś - podeśle aukcje, ocenicie :D Czekam jeszcze na jakieś dyskusje, czy opinie innych użytkowników :)

 

Co do zasilacza, niby do gtx560ti wymagany jest minimum 500 wattowy zasilacz, mój amacrox pociągnie go ? nie będzie problemów ?

 

To zalezy jaki budżet, za około 300 zł można kupić gtx 750 1gb używkę i jego zapotrzebowanie na energię jest w porównaniu do 560 ti mizerne, i temperatury o wiele niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Budżet - ten problem :D chce dać takie 250 zł max .

 

Byleby procek nie marnował sie tak jak teraz, że mam 30% uzycia a karta ledwo dycha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mam 6850 na sprzedaż za 200 zł. Od ASUSA dokładnie tą 6850. 100 % saprawna/nie kręcona itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 6850 może podziękuję :D Karta trochę stara, i traci na sterownikach, podobno nie ma też wsparcia dla DX 11.1 więc raczej odpada.

 

Stefan, za 650 i wyższe trzeba dać 300-350 zł :/ a to mnie trochę przerasta :D zostałbym raczej przy 560 :) no chyba, że między 560 a 650 jest jakaś kolosalna różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policytuj 650 Ti, większość aukcji kończy się poniżej 300 złotych. 560 są prądożerne i dosyć stare, chociaż nadal szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na allegro wypatrzyłem GTXa 650 ale bez końcówki Ti, za 230 zł od Palita, oraz GTX 560 za 220zł od Gigabyte'a. Wiem, że bez "Ti" są to słabsze wersje, ale lepsze od HD 7770 ?

 

Mam również do wyboru HD 7770 za 230zł od Gigabyte'a oraz dziś znalazłem 560 Ti od MSI, wersja TWIN FROZR II OC sprzedający zapewnia, że karta jest w 100% sprawna, ale zaznacza, że przez kilka minut od uruchomienia komputera jeden wiatraczek potrafi głośniej popracować. Można sie tego obawiać, czy to nic strasznego ?

 

 

A właśnie. Jeszcze jedno pytanie mam do was, co do rewizji, bo śrenio wiem, co ona oznacza. Na mojej płycie głównej pisze rev 3.4. Te karty są zazwyczaj w revizji 2.0. Więc wszystko będzie pasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650<7770<650ti=560<560ti

Mniej więcej tak to wygląda, chociaż dużo zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na allegro wypatrzyłem GTXa 650 ale bez końcówki Ti, za 230 zł od Palita, oraz GTX 560 za 220zł od Gigabyte'a. Wiem, że bez "Ti" są to słabsze wersje, ale lepsze od HD 7770 ?

 

Mam również do wyboru HD 7770 za 230zł od Gigabyte'a oraz dziś znalazłem 560 Ti od MSI, wersja TWIN FROZR II OC sprzedający zapewnia, że karta jest w 100% sprawna, ale zaznacza, że przez kilka minut od uruchomienia komputera jeden wiatraczek potrafi głośniej popracować. Można sie tego obawiać, czy to nic strasznego ?

 

 

A właśnie. Jeszcze jedno pytanie mam do was, co do rewizji, bo śrenio wiem, co ona oznacza. Na mojej płycie głównej pisze rev 3.4. Te karty są zazwyczaj w revizji 2.0. Więc wszystko będzie pasować ?

1. Kup gtx 560 Ti nic do 300 zł lepszego nie znajdziesz ( tak, gtx 750 jest od tego wolnijeszy)

2. Made my day :) jeśli masz kromkę chleba numer xxx to będzie do niej pasować nutella numer xxx+1 prawda? (taki pierwszy przykład który przyszedł mi do głowy xD)

650<7770<650ti=560<560ti

Mniej więcej tak to wygląda, chociaż dużo zależy od gry.

650<7770<750=650 ti<_ 560<560 ti <- tak to powinno wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :) Czyli pozostaje wybór, albo HD 7770 albo GTX560Ti.

 

awera222 średni przykład, ale wnioskuje, że wszystko będzie ok :D Pozdrawiam Cię ^^

 

Co powiecie o tym MSI GTX560Ti, co pisałem, że ma problem z wiatrakami ?

 

I jeszcze jedno, na innym forum powiedziano mi, że GTX560Ti może być za dużym wyzwaniem dla mojego Amacroxa. Rzeczywiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA moim modecomie mc400 (linia 12v dokładnie taka sama, a pozostałe w modecomie są trochę słabsze niż w twoim ;) ) wszystko działało bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dzięki :)

 

Czekam na odpowiedzi, do tego , o co odniosłem się w moim poprzednim poście :)

 

Aha, noi jakieś sensowne aukcje będę podsyłał z allegro, abyście mogli je ocenić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do problemów z wiatrakami od MSi - jedyny problem jaki miałem był tak, że przez pierwsze 2 sek podczas uruchamiania się wydawał odgłos jakby zahaczał o kabel, a tak to był cichy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

560 To może być na styk dla twojego zasilacza, a w dodatku wypadałoby podkręcić procesor. Amacrox to całkiem niezły zasilacz, ale ja bym wolał nie sprawdzać jego zabezpieczeń:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale tamten MSI wydaje głośne odgłosy przez kilka minut, a nie 2 sekundy po uruchomieniu :/ więc raczej nie będę ryzykował :D

 

Kart szukać tylko z gwarancją ? Bo przesyłkę załatwiam zawsze za pobraniem, żeby nie było tak, że pieniążki wyśle, a nic nie dostane :)

 

Stefan, właśnie. Też sie tak zastanawiam. Czyli co ? Lepiej zostać przy HD 7770 ? W GTX560Ti mam jeszcze dwa wentylatory, a zasilacza trochę mi byłoby szkoda :D

 

Aha .. do GTXa 560 Ti, trzeba dwie wtyczki 6-pinowe, a ja mam tylko jedną .. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx560 TI jest dużo szybszy od Radeona, ale zużywa więcej energii. Możesz spróbować kupić Hd7790/260/260X, ale będzie ciężko.

Co do zasilacza to można kupić przejściówkę na Molex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Above, ale 7850 już poszła :D więc nici :D

 

Wiem, że 560Ti zjada dużo prądu, ale czy mój Amacrox (AX450-PNF) ją w ogóle uciągnie ? W sumie wolne mam jeszcze jedno złącze PCI-E (6) i sześć złącz typu MOLEX.

 

Jeżeli nie GTX560Ti to chyba HD 7770, co nie ? No bo wystarczy jedno PCI-E do zasilenia jej, do tego myślę nad podkręceniem procesora, bo jest stockowy i nie chcę, żeby były problemy ze stabilnością, resetami itp.

 

Co myślicie ?

 

przykładowo: http://allegro.pl/asus-ati-radeon-7770-1gb-i5410058701.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stefan, pomóż. :D Na OLX znalazłem dwie dość fajne oferty i teraz tak:

 

http://olx.pl/oferta/radeon-7770-1gb-ddr5-CID99-IDadvAX.html#c10b0a155f ---> Po tą kartę mógłbym pojechać osobiście, bo miejscowość nie daleko mnie :D (gwarancji chyba nie ma)

 

http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-hd-7770-CID99-ID8PdNF.html ---> O tej rozmawiałem z gościem, wysłałby za pobraniem, do tego gwarancja do listopada tego roku :)

 

Czekam na porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza oferta jest całkiem dobra, o ile karta jest sprawna. Po za Allegro kupuje się tylko osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...