Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vernon

Wyłączanie się komputera podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem kartę graficzną gigabyte gtx 770 (wcześniej miałem hd 5770). Po wymianie karty podczas grania komputer się wyłącza. Im wyższe ustawienia tym komputer szybciej się wyłącza. Dodam, że aby ponownie go uruchomić należy wcześniej na chwilę odłączyć go od prądu.

procesor: amd phenom II x4 965

karta graficzna: gigabyte gtx 770

płyta główna: msi 770-c45

zasilacz: modecom carbon 620W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom...

Edit

@ policz sobie ile co bierze, zasilacz ma TABLICZKOWE - 470W na +12 ale to zazwyczaj jest nieco przeklamane w tanich zasilaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich usterkach to sie sprawdza z innym zasilaczem

O ile gpu mam mnien niz 80 a cpu 65 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ policz sobie ile co bierze, zasilacz ma TABLICZKOWE - 470W na +12 ale to zazwyczaj jest nieco przeklamane w tanich zasilaczach.

Nieco? Zdarza się, że w warunkach laboratoryjnych nie podaje deklarowanej mocy na linię.

Na pewno nie kręciłbym żadnego sprzętu, gdyby takie akcje się działy. Załaduj każdy sprzęt do wartości domyślnych, pożycz od kogoś dobrą zasiłkę i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GTX 770 WindForce OC 2 GB do 230 W poboru energii vs do 110 Radka. Phenom II x4 965 do prawie 220 W co oznacza że zasilacz nie daje rady. 470W które jest tam napisane to pewnie moc szczytowa nie stała, która w tego typu wyrobach jest 20-30 % mniejsza. Masz tu kalkulator to sobie policz ile potrzebujesz do swojego kompa : http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zasilacz ma 470W? Na zasilaczu jest 620.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, tylko 470 z tych 620W, może zostać dostarczone na linię 12V (odpowiedzialną za zasilanie CPU + GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania speedfan pokazuje:

GPU: 52

Temp1: 46

Temp2: -128

Temp3: 42

HD0: 29

Core: 51

Co oznacza Temp2 i dlaczego tam jest wartość ujemna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, tylko 470 z tych 620W, może zostać dostarczone na linię 12V (odpowiedzialną za zasilanie CPU + GPU).

Tabliczka tyle deklaruje. A ile jest naprawdę? Nie wiadomo, póki nikt go porządnie nie przetestuje. W ciemno strzelałbym, że 300-350W przed złamaniem norm ATX. A to rzeczywiście byłoby trochę mało jak na ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia z innym zasilaczem, a jaki ewentualnie możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać jakieś 250 zł. Ale czy nic oprócz zasilacza nie jest podejrzane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam zasilacz. Niestety ta zasiłka ma 2 linie 12V. Czyli każda może uciągnąć max 240w. A gtx 770 przy maksymalnym obciążeniu potrafi sobie łyknąć ładnie ponad 200W. Więc już nawet pomijając markę zasilacza i jego zaniżoną specyfikację to 240W to jest mało. A OC na takim zasilaczu to już całkowite nieporozumienie.

 

Możesz spróbować zrobić taki myk, ale to tylko tymczasowo, aby sprawdzić zasilacz. Jeśli masz przejściówkę z molex na pci-e. To odłącz jeden dedykowany kabelek pci-e od karty i użyj przejściówki z molexa. Molexy powinny być zasilane z drugiej linii więc wtedy komputer powinien zacząć działać stabilnie. Aczkolwiek jak wyżej napisałem rozwiązanie tymczasowe. Kup dobry zasilacz z jedną mocną linią 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz spróbować zrobić taki myk, ale to tylko tymczasowo, aby sprawdzić zasilacz. Jeśli masz przejściówkę z molex na pci-e. To odłącz jeden dedykowany kabelek pci-e od karty i użyj przejściówki z molexa. Molexy powinny być zasilane z drugiej linii więc wtedy komputer powinien zacząć działać stabilnie. Aczkolwiek jak wyżej napisałem rozwiązanie tymczasowe. Kup dobry zasilacz z jedną mocną linią 12v.

6 pin z przejściówki nic nie zmienia. Mogłem podłączyć pod złe molexy? I czy to wyklucza zasilacz? Ale jakie jeszcze możecie polecić, na wszelki wypadek trochę mocniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dobre, ale mój głos leci na thermaltake, później xfx i na końcu korsarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie biorę thermaltake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • "Pogoda to stan atmosfery w danej chwili, który jest chaotyczny i trudny do przewidzenia, a klimat to stan parametrów pogody uśredniony po kilkudziesięciu (zwykle trzydziestu) latach."   
    • Cytuję Ciebie, ale to odnosi się do wielu tutaj. Macie w sobie naiwność dziecka. Dla przykładu z twojego posta, mówisz kary i zakaz prowadzenia działalności w zakresie gromadzenia odpadów tak? No to dobra, karamy takiego delikwenta tak, że wypada z branży, i kto wchodzi na jego miejsce? Ktoś, kto wprowadzi takie standardy i takie ceny przyjęcia takich odpadów, że będzie wszystko zrobione na tip top. Oczywiście chętni ustawiają się "w długiej kolejce". Tymczasem w lasach ląduje coraz więcej śmieci dlaczego? Bo robi się coraz drożej i niestety, kiedyś wypijając puszkę monstera gdzieś w pobliżu było miejsce gdzie można było się legitnie pozbyć takiego odpadu. Teraz to wcale nie jest takie oczywiste. Mam wrażenie, że cała polityka gospodarowania odpadami odbywa się na zasadzie: "Nakażmy to, zakażmy tamtego, oczekujmy siamtego, a o sramtym pomyślimy później. A jak my to odbierzmy i zutylizujemy? Czy w ogóle na to co chcemy wprowadzić jesteśmy gotowi? będziemy martwić się później". Firmy, ale i gospodarstwa domowe nierzadko mają problem z pozbywaniem się w sposób skuteczny i zgodny z prawem wytwarzanych odpadów. Przykład? Wszelkiej maści opakowania wszelkiej maści z tworzyw sztucznych. Wszystko robione jest od dupy strony i przez to odpady trafiają do lasu, pod ziemię, za okno samochodu w trakcie jazdy, bo odbiór odpadów przy obecnych standardach ich zdawania po prostu jest niewydolny.
    • Tak, ale nie w ciągu 4-5 dni z -10 i 10 w dzień do +kilkunastu w nocy i +26 w dzień. Z reguły to "lato" z tego powiedzenia to było 15-17 stopni. @Melodyman nie, nie cisza jak mrozi, bo takie gwałtowne zmiany w ciągu kilku dni nie są niczym normalnym i to są anomalie m.in. związane z klimatem. Zatem niby piszesz że Twój chłopski rozum rozumie, a jednak nie bardzo.
    • No ale to jest po prostu lipny silnik, tak samo jak patologia w GTA4 które nie działa dobrze nawet na najmocniejszych współczesnych procesorach. Jest takie zjawisko jak piszesz, no ale to wynika tylko ze złego silnika, nie brałbym tego jako regułę że każda gra tak się będzie zachowywać. 
    • niestety, chlopski rozumie, pudlo wlasnie dlatego smiesza mnie te wszystkie ocieplenia przy kazdym tygodniu +20 a potem cisza jak mrozi XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...