Skocz do zawartości
Oskaliber

Co ostatnio przeczytałeś/aś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Peanatema, Neal Stephenson. To było tak dobre, że źle mi z tym, że tyle lat odwlekałem tę pozycję. Wiele znacznie krótszych książek czytałem dłużej, tutaj nie mogłem się oderwać praktycznie od początku do końca. Nie będę przytaczał fabuły, bo to nie ma sensu, to po prostu hard sf z bardzo ciekawymi teoriami zaszytymi w równie dobrej opowieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam - rewelacja, zwłaszcza dla fanów gatunku. Ja ostatnio z historycznych pozycji skończyłam "Żelazne damy. Kobiety, które zbudowały Polskę" Janickiego. No cóż, dla mnie bardziej science fiction niż prawda - za mało źródeł, za dużo spekulacji. Dla mnie - do przeczytania jako świat alternatywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Warhammera:

 

John French- Pretorians of Dorn

 

I po obejrzeniu Slepnac od Swiatel na HBO postanowilem siegnac po ksiazke Zulczyka i moim zdaniem mocna literatura, niektore wnioski o ludziach (zwlaszcza tych z/dookola mojego pokolenia, czyli urodzonych na poczatku 90) tak prawdziwe ze mozna wpasc w depresje :E

 

Byc moze jestescie w stanie polecic cos w podobnym klimacie, opowiadane z punktu widzenia "zlej" osoby ?

Edytowane przez pifpaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałam genialny thriller "Operacja War War" autorstwa Dariusza Laskowskiego. Książka bardzo przypadła mi do gustu. Akcja rozgrywa się bardzo szybko i jest niesamowicie napięta. Zaczyna się niepozornie. Czterech kumpli pamiętających czasy komuny, chętnie wracający pamięcią do Jarocina z początku lat 80’ XX wieku, wspomina stare czasy. Ich przyjaźń jest również powodem dla którego zostają zamieszani w bieg wydarzeń, które zagrażają nie tylko bezpieczeństwu Polski, ale i całego świata. Strzelaniny, pościgi ulicami Warszawy, azjatyccy najemnicy, trujący gaz no i ona – mała przenośna bomba atomowa. Dla mnie jedna z lepszych książek tego roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszony pozytywnymi opiniami na temat Sandersona, jak również informacją z serwisu goodreads, jakoby cykl Ostatnie Imperium był ukończonym, zabrałem się za Z mgły zrodzonego. Całkiem przyjemna saga. Niestety nie doczytałem, że akcja kolejnych części toczy się kilkaset lat później, bardziej przypomina słaby kryminał niż fantasy, a poza tym ostatniej części jeszcze nie wydano. Tak oto utknąłem z kolejnym nieukończonym cyklem. Parafrazując klasyka: jak czytać, Panie Premierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tego, co wyszło po Bohaterze Wieków, nie traktuj jako kolejnych części Ostatniego Imperium. Ciekawostka - na zachodzie cykl nazywa się Mistborn, a The Final Empire to pierwszy tom sagi, co ma zdecydowanie więcej sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "Reputację" Pilipiuka, idealna książka na leniwe, niedzielne popołudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga Królów Sandersona. Uważam że to najlepsze fantasy ostatnich lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Sandersona to polecam obadać Skyward czyli najnowsza książka tym razem w klimacie sci-fi.

Jak dla mnie to jest to kompletna miazga. Główna bohaterka to totalny bad ass co uwielbiam. Opisy walki w kosmosie i ogólnie całej mechaniki na najwyższym poziomie. Jedyna wada - jest to pierwszy tom z 4 :(

https://www.goodreads.com/book/show/36642458-skyward

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl Wspomnienia o przeszłości Ziemi: "Problem trzech ciał"; "Ciemny las"; "Koniec śmierci" chińskiego autora Liu Cixin. Pierwsza książka, została nagrodzona amerykańską nagrodą Hugo w 2015 r., a oryginał opublikowano w 2006 r. na rynku chińskim. Bardzo dobre Sci-Fi. Polecam.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj "Ciemny Las" skończyłem i od razu zabrałem się za "Koniec Śmierci". Ogólnie seria rewelacyjna i również mogę polecić. W kolejce czeka jeszcze "Piorun kulisty" tego samego autora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ohir"

Bardzo dobra powieść hard sf niezależnego polskiego autora. 70% to nauka pilotażu statku obcych, 30% to mafie i strzelaniny. Lepsze toż niż większość książek z tego gatunku, jaki sprzedają w Empikach, a topka sprzedażowa to od lat ci sami słabi autorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

James S. A. Corey - seria Expanse (aktualnie 4 tomy, wszystkie przeczytane)

Jakiś czas już temu zacząłem oglądać serial "The Expanse". Bardzo mi przypadł do gustu. Niedawno postanowiłem się zabrać za książki (brakowało mi kontynuacji historii z serialu).

Dla fanów Sci-Fi, uważam, jest to bardzo dobra pozycja, polecam ;) Nie mogę się doczekać tłumaczenia kolejnych tomów jak i kolejnego sezonu serialu - oby Amazon utrzymał poziom 3 poprzednich sezonów.

 

Stephen Baxter - Proxima. Bardzo mi się podobały książki, w których Baxter maczał palce, ale pwszy raz czytałem coś, co napisał samodzielnie. W sumie jak wyżej, polecam fanom Sci-Fi i czekam na drugą część: "Ultima".

 

Piekara - Płomień i Krzyż tom II i III. Ot, kolejna historia o inkwizytorach, trzyma poziom poprzednich książek.

 

Co do Sandersona to polecam obadać Skyward czyli najnowsza książka tym razem w klimacie sci-fi.

Jak dla mnie to jest to kompletna miazga. Główna bohaterka to totalny bad ass co uwielbiam. Opisy walki w kosmosie i ogólnie całej mechaniki na najwyższym poziomie. Jedyna wada - jest to pierwszy tom z 4 :(

https://www.goodread...6642458-skyward

Niedługo wyjdzie po naszemu. Sprawdzę też Rytmatystę. Uwielbiam Sandersona.

 

A dla lubujących walki w kosmosie przy prędkościach relatywistycznych i spotkania z nieznanym, polecam serie "Zaginiona flota" i "Przestrzeń zewnętrzna" Jacka Campbella.

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem Gre o Tron i Starcie Królów a teraz czytam pierwszą część Nawałnicy mieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem sportu , co można zaobserwować między innymi po moim nicku . ostatnio przeczytałem krótką piłkę . to książka m in. Mateusza Borka , opowiada na przykład o kulisach reprezentacji . Nawet całkiem fajna lektura , chociaż mimo wszystko spodziewałem się jednak większego efektu wow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie kindla i w pierwszy dzień wciągnąłem Cień Hegemona Orsona Scotta Carda, z sagi Cienia, spodziewałem się czegoś lepszego, ogólnie książka 6/10

Edytowane przez Ender.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do gwiazd" Sandersona przeczytane. Lekka, przyjemna, ze świetnymi opisami bitew powietrznych.

Polecam :)

 

Wg Amazona drugi tom ma premierę 26go listopada, a ja bym chętnie już przeczytał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem nie dokończoną sagę PLIO. Skończyłem Ostatnie życzenie i zaczne Miecz Przeznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę popularnonaukową Toma Phillipsa napisaną w tonie dobrego humoru: "Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tego.

 

Song Hongbing - "Wojna o pieniądz I-III"

 

Nie powiem żebym się dowiedział wiele nowego ale odrobinkę faktów nie znałem.

Dla przeciętnego czytelnika wystarczy tom pierwszy. Kolejne mogą mocno wynudzić. Spora doza suchych informacji.

 

E. Michael Jones - "Libido Dominandi"

 

Opasłe tomisko. Seksualność jako broń. Proces na przestrzeni wieków.

Wiele ciekawych informacji. Polecam szczególnie sympatykom lewicy.

 

Stacy Mitchell - "Hiperszwindel"

 

Kolejny raz nie za wiele nowego. Jednak sporo informacji oraz danych statystycznych przydatnych w mojej ocenie np. do wykorzystania w pracy (np. szkoła)

 

Feliksa Eger - "Historia masonerii i innych towarzystw tajnych"

 

Momentami trudno się czyta z racji używanego języka. Jest to reprint z 1904.

Książka chyba dla tych których pasjonują tajne stowarzyszenia i podobne tematy.

Ostatnio popularny jest temat "Illuminati" więc sympatycy tematu nie będą zawiedzeni.

Jest o illuminizmie i Weisshaupcie również. :-D

 

Były i inne ale na obecną chwilę więcej grzechów nie pamiętam. Zresztą obawiam się że zaczynam czytać jak robot.

Kiedyś chyba kniżki przynosiły mi więcej frajdy. :-|

Mam nadzieję iż to chwilowe.

 

EDIT: Poprawiam jeden tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...