Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sumeek

Dylemat Lenovo g510 Wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. We wtorek tydzień temu kupiłem laptopa:

Lenovo g510

-i3 4000M

-Integra Intel 4600

-dedyk r5 m230 1GB

-1TB dysk

-4GB RAM

 

Ogólnie laptop mi się podoba, podzespoły są ok, jednak wykonanie. Chciałem kupić lapka na conajmniej 3 lata.

Założenie było że ma mi służyć do szkoły (C++, access, praca w sieci, programy graficzne), przeglądanie internetu, oglądanie filmów, od czasu do czasu pogranie w jakieś mało wymagające gry.

Przez okres użytkowania, spełnia moje oczekiwania. Jednak nie podoba mi się jego jakość wykonania. Powoli się do niej jednak przekonuję

-Obudowa mimo że z plastiku, nie zostawia śladów palców a inne ślady użytkowania, można łatwo usunąć za pomocą szmatki.

-Odpowiada mi klawiatura.

-Błyszcząca matryca, no cóż, nie można mieć wszystkiego, nie przeszkadza mi to jednak za bardzo, jednak obawiam się że trudną ją doczyścić

-Szybkość mi odpowiada.

-Zależało mi na dysku o dużej pojemnośći na filmy, zdjęcią oraz inne multimedia.

 

Mam do was pytanie. Mieliście styczność z tym laptopem? Jak po dłuższym okresie użytkowania ma się obudowa i jego użyteczność

ze strony fizycznej? Matryca daje radę? Laptop jest trwały? Ogólnie słyszałem wiele dobrego o produktach lenovo.

 

 

Pytam, gdyż mam okazję oddać go do sklepu i otrzymać zwrot całości pieniędzy.

Mam także okazję dopłacić 700zł i kupić

http://www.x-kom.pl/p/216246-notebook-laptop-15-6-acer-e5-572g-i5-4210m-4gb-500-dvd-rw-gt840m.html?partnerid=100448925&sm12=MTE%3D&ts=1432886957&token=2fd7d837c28dbd331dcf8c7d8db04407

 

-Procek mocniejszy, lecz ten który posiadam w lenovo w zupełności mi odpowiada.

-Rozdzielczośc taka sama.

-Lepsza karta graficzna. Jednak wątpie że będe na lapku grał w GTA5 czy Wiedzmina 3. Będe chciał pograć to zainstaluję na PCa.

-Prawdopodobnie lepsza konstrukcja. (Nie miałem z nim styczności, więc nie wiem)

-Mniejsza ilość miejsca na dysku twardym, tutaj jest minus.

-Taka sama ilość ram.

 

Jednak nie przelewa mi się z pieniędzmi a wątpie że wykorzystam potencjał który drzemie w acerze. Może warto zainwestować w dołożenie 4gb do lenovo, jakiś dysk zewnętrzny (gdyż na chwilę obecną nie posiadam), podstawkę chłodzącą i działać na lenovo. Wyjdzie że wydam mniej a laptop będzie w 100% spełniał moje oczekiwania.

 

Posiadam stacjonarkę, którą zrobiłem od podstaw. Miałem ją sprzedać i za tę kasę kupić laptopa, jednak udało się kupić lenovo bez sprzedaży. Jak przyjdzie mi ochota na pogranie w bardziej wymagające gry, wsiadam na stacjonarkę i gram.

 

Jakia jest wasza opinia na temat wyże opisany przezemnie?

Jakie macie opinie o G510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z każdym lenovo z którym miałem kontakt był zawsze jakiś problem, jeśli chcesz mieć dobry komputer na 3 lata to lepiej dołożyć do acera, dysk możesz niedrogo jakis zewnętrzny kupić a procesora czy grafiki raczej nie wymienisz tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe wdzięczny jak ktoś mi jeszcze podpowie co powinienem zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...