Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateusz1008

Nowy, w miarę dobry, tani procesor.

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie! Modernizuje mój drugi komputer, który jest aktualnie spruchniałym drzewem. Wymienię w nim płytę główną na MSI H81M-P33. Potrzebuję do tego jakiegoś procesora, nowy, nie używany. Najlepiej jakby to był jakiś Intel :P Gram głównie w CS:GO, do dyspozycji mam 200 zł tylko. Czy za te pieniądze kupi coś rozsądnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tej płyty tylko intel, jak dołożysz z 50PLN uda Ci sie kupić G3258 którego może troche podkręcić chociaż nie wiem czy ta płyta na to pozwala i do CS:GO powinno starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zmienić płytę główną na inną i zakupić ten procesor? http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-650-3-2ghz-4mb-lga-1156-i5277384511.html

Ten i5-650 to tak naprawdę i3 (2 rdzenie + HT) na starą podstawkę.

G3258 będzie od niego znacznie lepszy.

Jeżeli szukasz wśród używek alternatywy wobec zestawu G3258 + MSI H81M-P33 (~450zł), to celuj w i5-2400 za ~400zł i płytę H61/Z68 za ~100/150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko wtedy na kartę graficzną pieniędzy nie będzie, ktora dla mnie jest priorytetem. Nic tańszego się nie znajdzie? A ten i5 co podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 630 jest niekompatybilny z LGA1155/LGA1150 (więcej nóżek/pinów nie oznacza "lepszy" w tym przypadku :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.- i5-650 to inna podstawka (nie wejdzie do MSI H81M-P33).

Z tanich procesorów do swojej płyty możesz obecnie kupić:

- Celerona G1840 za ~170zł

- Pentiuma G3250 za ~230zł

- Pentiuma G3258 za ~280zł

Jak najbardziej warto dozbierać do Pentiuma G3258.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CSGO pierwsze skrzypce gra procesor, jak ten będzie słaby to możesz wsadzić do kompa i kartę za 2k nadal fps będzie bardzo niski, pentium G3258 @ 4.5 GHz + GTX 750Ti = 130 fps na FullHD, przemyśl to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie! Modernizuje mój drugi komputer, który jest aktualnie spruchniałym drzewem. Wymienię w nim płytę główną na MSI H81M-P33. Gram głównie w CS:GO, do dyspozycji mam 200 zł tylko. Czy za te pieniądze kupi coś rozsądnego?

Powyżej 4Ghz (G3258) nie powinno być spadków w CSGO w ekstremalnych sytuacjach niżej niż około 80-90fps (nie gram w CSGO, czytałem na rożnych forach). Max fps powinien być powyżej 200fps, może nawet powyżej 250fps.

Po pierwsze to tej płyty tylko intel, jak dołożysz z 50PLN uda Ci sie kupić G3258 którego może troche podkręcić chociaż nie wiem czy ta płyta na to pozwala i do CS:GO powinno starczyć.

http://forum.pclab.pl/topic/984625-Pentium-G3258-Dwa-rdzenie-INTEL-vs-Najnowsze-gry/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...