Skocz do zawartości
Janke5

XCOM 2

Rekomendowane odpowiedzi

O tak. Myślałem, że po Batmanie nic już nie wyjdzie ciekawego w tym roku, a tu proszę miła niespodzianka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze wspomnieć, że ta gra to ex na PC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem kreskówkowo-plastikowo-bajkowej grafiki jest jeszcze większa katastrofa, niż w części poprzedniej. To jest jednak mało ważne, chociaż znowu będziemy mieli gwałt zbiorowy na klimacie rozgrywki i to smuci.

 

Z fabułą sobie pojechali równo, bo w nawet XCOM:EW nie było nic, co mogłoby tak daleko posunąć świat. To też jest margines.

 

Jeśli powtórzą jakość samej rozgrywki z poprzedniej części, rozbudują trochę całą grę i powiększą trochę pole działania, nie tylko od kryzysu do kryzysu i kilka opcji do wyboru, to może być naprawdę świetnie.

 

W zeszłym roku nie było w co grać, a w tym non stop pojawiają się perełki.

 

 

PS.

Kris, na filmiku było logo linuksa i gayOS, ale i tak konsole gry nie skażą i jeśli nie wyjdzie na tablety, będzie super.

Edytowane przez Makavcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym Ci przeszkadza wersja na tablety? :hmm:

Mnie osobiście totalnie nie zależy ale z tego co słyszałem takowa wersja EU/EW była całkiem niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że w tym roku nie wyjdzie nic co mnie zainteresuje poza Wieśkiem a tu proszę. :) Do listopada jeszcze trochę czasu zostało ale i tak nie mogę się doczekać. Miałem nadzieję że X-com 2 to będzie remake Terror from the Deep ale tak czy inaczej dla mnie świetna wiadomość. Jeśli zabawa będzie na poziomie pierwszej części i EW to mi w zupełności starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja jednej z lepszych strategii i restartów serii zarazem? Jak najbardziej na tak, oby tylko bylo więcej customizacji i możliwości rozwoju niż w poprzedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wzięli sobie sugestie graczy do serca i mamy dostać proceduralnie (losowo) generowane mapy, 5 klas żołdaków, więcej opcji dostosowywania postaci.

No i najważniejsze, role są odwrócone, to obcy tym razem bronią się przed nami.

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

piękności. Kolejny super grywalny tytuł na PC jeszcze przed końcem roku. Pierwsza część była wysoce satysfakcjonująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wzięli sobie sugestie graczy do serca i mamy dostać proceduralnie (losowo) generowane mapy, 5 klas żołdaków, więcej opcji dostosowywania postaci.

Czyli same pierdoły. Na normalną balistykę, fizyczne osłony i rozbudowaną destrukcję otoczenia chyba nie ma co liczyć. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli same pierdoły. Na normalną balistykę, fizyczne osłony i rozbudowaną destrukcję otoczenia chyba nie ma co liczyć. :(

Taką destrukcję otoczenia jak w UFO: Enemy Unknown z 1994 bym chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh odnoszę wrażenie, że to będzie tym BF: Hardline jest dla BF4, a nie tym czym było BF3 dla BF2 najgorsze, że nie wiem już czy to lepiej.

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musicie się przestawić i zrozumieć, że odbiorca się trochę zmienił.

To już nie jest UFO z 199X i nikt się w totalny hardcore pakować nie będzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem. Nie przestawię się. 12 lat temu powstała turówka, która tego XCOM'a zjada i wysrywa bez problemu. Jak tu później w niego grać i nie złorzeczyć na prymitywizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tu później w niego grać i nie złorzeczyć na prymitywizm?

Jeśli to aż tak duży problem, po prostu nie grać. ;) Ja się przestawiłem i choć sporo rzeczy mnie w EU irytowało, ostatecznie pozytywy wzięły górę. Na prawdziwie hardcorowego XCOM'a można liczyć tylko przez kickstartera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to aż tak duży problem, po prostu nie grać. ;)

Na bezrybiu... Boli jednak, że tyle lat minęło, a zamiast iść do przodu, to się cofnięto. 9 lat dzieli EU i Silent Storm, a a obie gry sprawiają takie wrażenie, jakby różnica ta była w drugą stronę.

 

The game features a remarkably advanced physics model. Nearly all structures are completely destructible. This has many tactical effects in the combat. For instance, if a character hears an enemy moving in an adjacent room, they can simply fire through the wall to attack them. Silent Storm also employs ragdoll physics for bodies according to the precise velocity of an impact. Fully three-dimensional mapping allows for obstruction calculations and cover effects from all angles, bullets ricochet and their stopping power depends on the weapon. The effects are exaggerated for a more cinematic experience (a hail of non-fatal bullets only make the target shake, but a single fatal bullet can send the target flying).

Dlaczego nie idą tą drogą?

 

Kris, na filmiku było logo linuksa i gayOS, ale i tak konsole gry nie skażą i jeśli nie wyjdzie na tablety, będzie super.

Wygląda zbyt tabletowo, żeby nie wyjść na tablety.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak!

 

gra stawia większy nacisk na bardziej "skradankowe" podejście do rozpoczęcia walki i pozwala nam na zaskoczenie obcych i tym samym uniemożliwienie im ukrycia się za przeszkodami, co było normalną procedurą w pierwszej grze

 

oczywiście w grze pojawią się też sytuacje, w których nie uda nam się zastawić pułapki na obcych i zostaniemy złapani "z ręką w nocniku"

 

gra wykorzystuje system waypointów, aby dokładniej wybierać ścieżkę, po jakiej poruszają się nasi żołnierze

 

AI przeciwników jest bardziej dynamiczne, dzięki czemu obcy lepiej poruszają się po losowo generowanych mapach

 

XCOM 2 posiada o wiele bardziej rozbudowany model zniszczeń; ogień może rozprzestrzeniać się po mapie, kwas potrafi stopić kondygnacje budynków, w grze znajdują się też eksplodujące beczki, itp.

Zachwytu brak, ale krok w dobrą stronę. Powoli nadganiamy kilkunastoletnią grę, oł je!

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zarzucić jakimś gejmplejem skoro premiera stosunkowo blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na E3 bedzie gameplay skoro gra wychodzi w tym roku. Gorzej z F4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w porząsiu. Jedynka to był powiew świeżości, dla nie znających poprzedników bardzo dobra gra. Rozbudować pierwowzór w wielu kierunkach to będzie kolejny hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zachwytu brak, ale krok w dobrą stronę. Powoli nadganiamy kilkunastoletnią grę, oł je!

Optymizm urósł po słowie destrukcja, a klapnął po słowie beczki..... ehhhhhh a kiedyś ściągało się obcego z piętra z dachem i podłogą na parter ;) Obecnie i tak mam w co grać, a jak najdzie mnie ochota to jednak na tą chwilę Xenonauts wygląda znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To miasto wygląda kiepsko. Ja wiem że X-comy mają specyficzny styl, ale jakies to takieś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chcieli zerżnąć klimat z Apocalypse, ale wygląda to po prostu słabo.

 

Inna rzecz że w UFO nr 1 i Terror from the deep gra się do dzisiaj bez wnikania w grafikę :)

 

Niech tylko odblokują więcej rzeczy do modowania w stosunku do pierwszego remake'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...