Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateuszplex

Procesor na 1150 czy na 1155 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zmienić procesor na mocniejszy jakiś z fabrycznym zegarem np. 3,5 albo 3,7 albo 38, albo 4,0 i odblokowanym mnożnikiem ale nie wiem czy kupić Intel Core i7-3770K na starszy socket 1155 czy jakiś na socket 1150 ale wtedy musze zmienić płyte główną i chłodzenie procka . Proszę o doradzenie

 

 

 

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz

Płyta Główna : MSI Z77A-G41

Pamięć Ram : GoodRam 2x4GB DDR3

Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970

Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus

Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma

Obudowa : Zalman Z5

Dysk HDD : Seagate 1TB

Dysk SSD : Kingston 240GB V300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podkręcać procka to i tak płyta co masz do zmiany. Nie nadaje się do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podkręcać procka to i tak płyta co masz do zmiany. Nie nadaje się do OC

Od kiedy to na chipsecie Z77 nie da się podkręcać? :hmm:

 

Witam, mam zamiar zmienić procesor na mocniejszy jakiś z fabrycznym zegarem np. 3,5 albo 3,7 albo 38, albo 4,0 i odblokowanym mnożnikiem ale nie wiem czy kupić Intel Core i7-3770K na starszy socket 1155 czy jakiś na socket 1150 ale wtedy musze zmienić płyte główną i chłodzenie procka . Proszę o doradzenie

 

 

 

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz

Płyta Główna : MSI Z77A-G41

Pamięć Ram : GoodRam 2x4GB DDR3

Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970

Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus

Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma

Obudowa : Zalman Z5

Dysk HDD : Seagate 1TB

Dysk SSD : Kingston 240GB V300

Na swojej płycie możesz podkręcić tego i5-3550 do ~4,0-4,1Ghz na wszystkich rdzeniach.

Po takim OC wymiana na i7-3770K nie będzie miała sensu (przynajmniej w grach)- różnica pomiędzy i7-3770K 4,5Ghz a i5-3550 4,1Ghz to ok. 10%:

http://pclab.pl/art50000-54.html

Nawet byś tego nie poczuł.

 

Przesiadka na LGA1150 także się nie opłaca w stosunku do oferowanego przyrostu wydajności.

Prawdę mówiąc i5-3550 po OC do ~4,1Ghz to wciąż bardzo mocny procesor i nie ma obecnie na rynku niczego czym możnaby go sensownie zastąpić.

Po prostu podkręć swój procesor, a nadmiar kasy przehulaj na wakacjach ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to na chipsecie Z77 nie da się podkręcać? :hmm:

 

Chodzi tutaj u dość ubogą sekcję zasilania, kręcić może ale efekty mogą być słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj u dość ubogą sekcję zasilania, kręcić może ale efekty mogą być słabe.

No to tym bardziej i7-3770K odpada.

Jednak z podkręceniem i5-3550 płyta chyba powinna sobie poradzić (przecież sekcja nie może być aż tak słaba :hmm: )?

Te ~4,0Ghz pójdzie prawdopodbnie nawet bez podnoszenia napięcia (nie wiem dokładanie jak z tym jest na Ivy Bridge, ale zablokowane i5 Sandy Bridge w wielu przypadkach robią max OC na undervolcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...