Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartekk955

Dwa poważne problemy z Radeonem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Otóż mam taką kartę : XFX Radeon 7950, po instalacji najnowszych sterowników (beta) od AMD 15.5, zaczeły dziać się dziwne rzeczy, po pierwsze (i jest to mniejszy problem), system nie zapamiętuje rozdzielczości jak była ustawiona wcześniej i losowo, czasem włącza się z normalną 1360x1024 (Monitor: Fujitsu Siemens Scaleoview H19) a czasem z 1024x768..

 

Natomiast drugi problem jest znacznie poważniejszy, podczas grania nagle gra zwolniła, sprawdzając temperatury okazało się że karta osiąga 90'c.. Więc zajrzałem do obudowy, a tam wiatraki nie chodzą.. Natomiast wyłączając system na ułamek sekundy zaczeły pracować na 100proc, później włączyłem od nowa system i wszystko było ok, ale problem często powraca i system włącza się bez wiatraków na GPU. Próbowałem odinstalować sterowniki przez DDU, zainstalować 15.4, nawet 14.x (te oficjalnie) lecz problem wciąż jest.. Ktoś ma jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączałeś bios na karcie? Przełącz i zobacz czy jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączałeś bios na karcie? Przełącz i zobacz czy jest tak samo.

 

Ta karta nie ma zapasowego biosu.

 

Ale skoro mówisz o biosie, to kiedyś go uwaliłem na szczęście ktoś z forum Mi pomógł wgrać kopie zapasową i wszystko było ok do teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wiatrakamie rozwiązałem chyba ( dzisiaj działa na razie dobrze) psikając preparatem do czyszczenia styków we wtyczkę/złącze.

 

A co do rozdzielczości to myślicie, że może być to wina przejściówki dvi-dsub ? Czy może bateria na płycie pada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...