Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bramka969

Wymiana procesora Acer V3-771G

Rekomendowane odpowiedzi

Chciłabym wymień swój procesor na taki, aby wiedźmin hulał przynajmniej na średnich.

Jakieś propozycje procesorów?

Laptop Acer V3-771G

 

 

lapek.png

 

lapek_2.png

 

lapek_3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz wrzucić tam i: i7-3610QM

 

Sęk w tym, że to raczej karta graficzna jest głównym winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem więcej niż pewny, wiedziek niewiele wymaga od procesora, katuje głównie grafe, a ta niestety nie nadaje się do grania :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to może wymienię kartę graficzną?
Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

Owszem da się. Specjalistyczne serwisy są od tego. Ja we wrocławiu miałem okazję wymienić w tym samym laptopie. Ale to koszt 400 zł + kw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli w modelu opisywanym w temacie to wygląda tak jak na tym filmiku to nie wymaga to specjalistycznego serwisu. Kwestia znalezienia karty pasującej do modelu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Restrict

Da się wymienić na taki sam (co zapewne miało miejsce w Twoim przypadku) - nie na lepszy.

 

@staffer

Co Ty mu podsyłasz ? Te dwa laptopy dzieli kosmos. W jego na 99,9% karta nie jest na złączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Restrict

Da się wymienić na taki sam (co zapewne miało miejsce w Twoim przypadku) - nie na lepszy.

 

 

Tak na takim sam.

 

Jak chce pograć niech kupic sobie Clevo P150Hm wysłużony laptop ale może modyfikować . Gdzieś na nhl widziałem że ktoś za chyba 1,5k całkiem dobry sprzęt taki sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Restrict

 

Przecież to Clevo jest z 2011/2012 roku. Fabrycznie z tego co widzę z Radeonem serii 6xxx lub GTX485M - za słabe do wieśka 3. Nawet jak tą kartę da się wymienić, to weź taką dostań - sprawną i nie pieczoną :) A i sam upgrade za wiele nie da, bo tu trzeba z minimum GTX860M z tego co się orientuję. Kosztowo zrobi się już jak nowy lapek - a będziesz mieć używanego (czyt. zajechanego przez jakiegoś gamera) i bez gwarancji ile to pochodzi. Bez sensu jeśli dobrze rozumuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@staffer

Co Ty mu podsyłasz ? Te dwa laptopy dzieli kosmos. W jego na 99,9% karta nie jest na złączu.

Nie byłem pewny czy oznaczenia się zgadzają, stąd "jeśli" i konieczność weryfikacji przez autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem da się. Specjalistyczne serwisy są od tego. Ja we wrocławiu miałem okazję wymienić w tym samym laptopie. Ale to koszt 400 zł + kw
Nie da się wymienić.

Pytanie zadano w kwestii zmiany karty na lepszą, a nie jej naprawy i wymiany na identyczną.

Czytaj ze zrozumieniem, a nie od razu zaczynaj się kłócić, bo wiesz lepiej, a nie wiesz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Restrict

 

Przecież to Clevo jest z 2011/2012 roku. Fabrycznie z tego co widzę z Radeonem serii 6xxx lub GTX485M - za słabe do wieśka 3. Nawet jak tą kartę da się wymienić, to weź taką dostań - sprawną i nie pieczoną :) A i sam upgrade za wiele nie da, bo tu trzeba z minimum GTX860M z tego co się orientuję. Kosztowo zrobi się już jak nowy lapek - a będziesz mieć używanego (czyt. zajechanego przez jakiegoś gamera) i bez gwarancji ile to pochodzi. Bez sensu jeśli dobrze rozumuję.

Po taniości nie ma żadnego laptopo do wieśka. Lepiej pc zlożyć już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jendo pytanie, jak to jest, że mój kolega ma lapka Toshiba c660( 3gb ram, 2,13 procek, NVIDIA® GeForce® GT 330M 1gb) i LOL chodzi mu w 60 fps, a mi zawsze około 40 fps. Mam zainstalowane wszystkie sterowniki, niedawno robiłem format i wszystko zrobiłem pod wydajność, tylko skype mam uruchomiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż, nie mam zainstalowanych jakichś sterowników etherent nie mogę ich nigdzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ethernet to sterowniki LAN czyli internet po kablu.

Niby widac Twój model lapka na podstronie sterów acera ale po wybraniu wyskakuje 'service not alvaible' - nie wiem o co chodzi.

 

Może twój koleś gra na low a Ty na high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że on gra na średnich ja na najniższych :D

Ogarnąłem, że miałem dostępnych tylko 2 gb ram naprawione zaraz ogarnę gierkę.

Odpaliłem dopiero jakiś GPU test na FulMarku, doszło do 87 stopni i wyłączyło lapka ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musiał się zagotować. Wyczyśc układ chłodzenia, zmień pasty i termopady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten laptop 2 lata. Rok temu wylałem na niego herbatę nic się nie stało, tylko "0" mi nie działa. Nigdy nie pomyślałem, żeby go wyczyścić ;/

Problemy z fps mogą, też od tego zależeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt zacznie się mocno grzać, to automatycznie zostanie zmniejszone taktowanie procesora i/lub grafiki więc odpowiedź brzmi: tak, mniejsze fps mogą też od tego zależeć, ale to nie jedyna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...