Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maniak1987

Intel(R) Xeon(R) processor E3-1200 v3/4th Gen Core processor PCI Express x16 Controller - 0C01 - Znikająca GTX970

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni borykam się z nieznanym mi problemem, komputer ma ledwo miesiąc.

 

W systemie znika mi karta graficzna, w menadżerze zółty wykrzyknik jest przy Intel® Xeon® processor E3-1200 v3/4th Gen Core processor PCI Express x16 Controller - 0C01

 

Przy próbie odpalenia Wiedźmina czy GTAV mam komunikat że brakuje pamięci a pominięcie komunikatu kończy się tak że gra działa jak by szła z integry.

 

UPD490E.jpg?1

 

tL6kF3V.jpg?1

 

Reinstalowałem sterownik INF(v10.0.21) oraz starszą wersji 9.x niestety to nic nie daje, w komputerze mam także kartę sieciową wyłączenie jej z menażera także nic ni zmienia.

 

Windows 8.1 Pro

ASRock Z97 Extreme4

Gigabyte GTX970

Cooler Master G550M 550W

 

Przeglądałem www i tematy tego typu odnoszą się jeszcze do płyt z AGP, ludzie piszą że rozwiązali problem wyłączając jakieś przerwania w BIOS ? Tylko ja czegoś takiego nie mam albo się to jakoś inaczej nazywa.

 

Czy ktoś mógł by mi z tym pomóc ? PROSZĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacznij od najprostszej rzeczy czyli aktualizacji biosu, jeśli oczywiście tego nie zrobiłeś. Druga rzecz jaką możesz zrobić to zabrać do kogoś znajomego kartę graficzną i tam ją potestować. To samo zrobiłbym z procesorem jak ktoś ze znajomych ma ten socket co Ty. Tak najszybciej byś doszedł co szwankuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają głównie AMD oraz Intela z socketem 1155 więc odpada.

BIOS widzę jest nowszy 2.1 a ja mam 2.0 zaktualizuje ale to tylko ,,Update 5th Generation Intel Core Processors microcode,,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem BIOS i karta się znalazła, tak czy owak ciekawe na jak długo i kiedy znowu pójdzie w długą.

Co do Formatu system ma ledwo miesiąc, na poprzednim komputerze W7 miałem prawie 4 lata bez formatu, umiem dbać o system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby co to grafiką możesz się z kimś wymienić, jedna rzecz mniej do diagnozy będzie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienię się i nie odzyskam :P He he A tak na poważnie ostatni mój wpis 2.06 a dziś mamy 17 musiałbym się chyba z kimś na kawał czasu wymienić by coś ustalić.

Niestety dziś znowu karta zniknęła z systemu więc aktualizacja BIOSu nic nie dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie: czy problem występuje gdy karta jest w innym niż pierwszy slocie pci-e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem gdyż nie sprawdzałem ponieważ by to sprawdzić musiałbym rozbebeszyć połowę komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina karty, a nie płyty... sprawdź, czy Gigabyte nie wypuścił jakiejś nowszej wersji BIOS'u (uważaj na bootowanie w Legacy/UEFI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny na stronie producenta są 4 biosy z czego jeden dla innych kości gdyż z tego co widzę w gpu-z mam samsungi, pobrałem VGA_@BIOS_Ver6.50_B150410 i zgrałem bios z karty z tego co widzę to F40 (GV-N970G1 GAMING-4GD_P.F40) pobrałem F42 czyli 3 w tabelce i są tu dwa pliki o identycznej nazwie (N970G14DD.F42) ale jeden o 13 kilo większy. Nie jestem pewny czy to jest na 100% to i boje się uwalić kartę za 1650zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz sprawdzic procedury aktualizacji biosu w tym gigabyte? Zreszta wydaje mi sie ze gigabyte chyba nie zostawia tego uzytkownikowi i nvflash. Przynajmniej ja w evga jak pobralem to mialem gotowca .bat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...