Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gament

Chłodzenie do AMD FX-6300

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie chłodzenie będzie najlepsze do AMD FX-6300 ???

Posiadam płytę główną Gigabyte 78LMT-S2PV

Odległość pomiędzy płytą a ścianką nie gra roli, bo i tak jest zdjęta.

Najlepiej chłodzenie w okolicach 100-120zł.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie będzie najlepsze do AMD FX-6300 ???

Posiadam płytę główną Gigabyte 78LMT-S2PV

Odległość pomiędzy płytą a ścianką nie gra roli, bo i tak jest zdjęta.

Najlepiej chłodzenie w okolicach 100-120zł.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-2-xe1226-spc097-639501/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dołożyć do Grandisa ;) A chłodzenie przyda się czy to teraz czy do innych procków/platform.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wolałbym coś używanego z montażem na śruby, na forum w tych pieniądzach idzie dostać naprawdę porządny kawał stali. Wentylatory od SilentiumPC są raczej mega budżetowe i po roku najczęściej wymagają już regeneracji lub wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś Grandisa i wentyle które z nim są ? Jak dla mnie to Grandis to najlepszy cooler pod względem Wygląd/Cena/Wydajność/Cisza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grandis to już 150zł+ trochę dużo. Przy masie ponad 1kg i 2 wentylatorach to z pewnością niezła wydajność. Jednak czy jest ładny to już o gustach się nie dyskutuje ;)

 

Na forum na prawdę czasem ktoś wrzuca ślicznotki :E Darzyłem kiedyś taką fascynacją scythe, ale zawsze znajdzie się coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem Scythe Yasya i design bardzo mi się podobał jak i wydajność (nieco gorsza niż Mugen 2 z dwoma wentylami) :) (Scythe ma dopiero syfiaste wentyle)

 

Można jeszcze takie :)

 

http://allegro.pl/gelid-gx-7-rev-2-wyrozniony-w-cd-action-promo-i5353381975.html

 

http://allegro.pl/chlodzenie-do-procesora-be-quiet-pure-rock-30zl-i5368254534.html - BQuiet będzie bardzo cichy i nadal wydajny :)

 

http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-i5436038673.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wentylator Scythe ninja padło łożysko zatarło się i pracowałem na podkręconym Q6600 bez wentylatora, zauważyłem po jakimś czasie przy okazji oględzin innych komponentów.

 

Raijintek wygląda smakowicie, ale wybrakowany :( . Wystarczy kupić batonik w biedronce kartą Visa (20zł rabatu alledrogo) i za 110zł ma całkiem fajne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręci i tak, a jak już to delikatnie, a na takie o\c to SpartanLT spokojnie starczy. Od paru dobrych lat trzyma 3.3GHz X6 1045T :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semi water mu wrzuc,ja mam antec kuhler 950 i nie da sie go spocic przy oc na 4.5 ;)

 

Dopiero zauwazylem cene :E Jednak,warto dozbierac,zostaje Ci na przyszlosc i jest to bardzo wydajne chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostałby płytę z sekcją 8+1 a po sprzedaniu obecnej płyty kupiłby chłodzenie i 4.2/4.5 zrobił z palcem w nosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale tutaj chlodzenie zostaje na przyszlosc na duzo mocniejsze potwory :). Pozatym,co ma sekcja zasilania do chlodzenia? Ja pogonilem na sekcji 4+1 do 4.5 ghz i jade tak od paru ladnych miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość to będzie nowa podstawka i może się okazać, że nie pasuje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość producentów chłodzeń dosyła Ci na prośbę nowy zestaw montażowy pod daną podstawkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyła nie dosyła, jest kłopot bo nie ma tego pod ręką. Gość ma ledwo co płytę pod FX-a, a już rozkręciliście się na chłodzenie za 300+zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyła nie dosyła, jest kłopot bo nie ma tego pod ręką. Gość ma ledwo co płytę pod FX-a, a już rozkręciliście się na chłodzenie za 300+zł.

 

Nie opowiadaj pierdół, u kolegi na płycie tez z sekcją zasilania 5 fazową fx 8300 podkręcony na 4.1 ghz i działa stabilnie.

 

A co do chłodzenia to fera 2 starczy do większości konsumenckich cpu na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj pierdół, u kolegi na płycie tez z sekcją zasilania 5 fazową fx 8300 podkręcony na 4.1 ghz i działa stabilnie.

A jakie napięcie musiał ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie napięcie musiał ustawić?

 

 

coś koło 1.3v ustawiłem, ale z niczym więcej oprócz napięcia cpu nie kombinowałem

 

temperatury koło 60 stopni na ferze 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.3V doliczając Vdrop to praktycznie śmieszna wartość dla FX-a. Dobra sztuka i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyła nie dosyła, jest kłopot bo nie ma tego pod ręką. Gość ma ledwo co płytę pod FX-a, a już rozkręciliście się na chłodzenie za 300+zł.

Ja pisałem o Grandisie i niczym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj pierdół, u kolegi na płycie tez z sekcją zasilania 5 fazową fx 8300 podkręcony na 4.1 ghz i działa stabilnie.

 

A sam opowiadasz większe kocopoły, nie wiedząc że każdy procesor wymaga mniejszego lub większego napięcia do pracy, płyta płycie także nie równa. Swoją drogą ale wyczyn OC na 4.1 GHz normalnie padłbym, ale gdybyś mi to napisał 5 lat temu. :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam opowiadasz większe kocopoły, nie wiedząc że każdy procesor wymaga mniejszego lub większego napięcia do pracy, płyta płycie także nie równa. Swoją drogą ale wyczyn OC na 4.1 GHz normalnie padłbym, ale gdybyś mi to napisał 5 lat temu. :boink:

?

 

To nie wyczyn, tylko to pokazuje że nawet 4 modułowego fxa da się podkręcić na płycie ze słabą sekcją zasilania.

 

Wyczyn to byłoby 4.7 przy znośnym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

 

To nie wyczyn, tylko to pokazuje że nawet 4 modułowego fxa da się podkręcić na płycie ze słabą sekcją zasilania.

 

Wyczyn to byłoby 4.7 przy znośnym napięciu.

 

To jeszcze raz Ci mówię 4.1 to żaden wyczyn i nawet płyta 4+1 da radę, Core 2 Quady do 4.0 leciały na takich płytach dość wyjątkowe procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...