Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomasko

Skoda fabia 60 KM czy wystarczy dla rodziny 5 osobowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę kupić samochód skoda fabia dla rodziny 5 osobowej dzieci to 8 lat starsze i dwoje 6 lat.

 

Mam do was pytanie co myślicie o silniku w skodzie tylko 60 KM?

 

Jak wychodzi z fabryki z tak małym silnikiem to czy on jest wystarczający do tego samochodu?

 

Wyjazd gdzieś dalej raczej nie będzie nic takiego na pewno będzie: dzieci szkoła , zakupy itp.

 

Wiem że lepiej mocniejszy silnik , ale jest kilka takich aut co podoba mi się wyposażenie auta i cena ... tylko ten silnik.

 

Co wy o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio thalią 1.5 65km i źle nie było. Ale nie wiem jak to będzie wyglądać jak wsiądzie cała rodzina plus jakiś bagaż.

 

Osobiście preferuję mocniejsze auta. Teraz mam 255 km. Jak ktoś lubi lać 13-14 litrów co 100 km to polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego taki silnik wcale nie jest oszczędny, bo trzeba to ciągle cisnąć niemal do dechy i kręcić wysoko żeby w ogóle ruszyło się z miejsca, a takie "katowanie" silnika = wysokie spalanie. Moje auto o podobnej wadze ma 100 KM, a i tak czasami brakuje mi mocy i trzeba mocniej depnąć, a co dopiero przy 60 KM. To musi być straszna męczarnia jechać czymś takim. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemieścić się z punktu a do b da radę, 75 to by była optymalną moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego bagaże przy rodzinnym wyjeździe i gotowe. Która generacja tej Skody i benzyna czy diesel? Mój wujek miał taką Skodę I w kombi jako rodzinny wół roboczy, ale z silnikiem 75 KM benzyna i narzekał na mułowatość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Punto II (ok. 900 kg) 1.2 60KM więc coś o tym wiem. Silnik może nieco bardziej dynamiczny niż w przypadku Skody, ale to akurat ma mniejsze znaczenie w tym momencie. Jak się wsiądzie do tego samochodu w więcej niż 2 osoby to i tak można włosy z głowy rwać. Jeżeli jest się bardzo cierpliwym człowiekiem, wręcz flegmatykiem to wystarczy :E Tak jak ktoś wyżej pisał. Trzeba deptać, żeby to się jako tako zbierało. A w efekcie spalanie strasznie wzrasta przy takim małym silniku. A nie daj Boże 4 osoby + bagaż - życzę powodzenia.

 

EDIT:

Do jazdy w 1-2 osoby gdzieś bliżej będzie ok. Bądź po prostu dowieźć dzieci z punktu A do punktu B, jeszcze w miarę. Ale jeżeli chce się jeździć gdzieś z rodziną i bagażem zdecydowanie przynajmniej 100KM. Do tego nie życzyłbym nikomu ciśnięcia się w 5 osób we wnętrzu Fabii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić samochód skoda fabia dla rodziny 5 osobowej dzieci to 8 lat starsze i dwoje 6 lat.

 

Mam do was pytanie co myślicie o silniku w skodzie tylko 60 KM?

 

Jak wychodzi z fabryki z tak małym silnikiem to czy on jest wystarczający do tego samochodu?

 

Wyjazd gdzieś dalej raczej nie będzie nic takiego na pewno będzie: dzieci szkoła , zakupy itp.

 

Wiem że lepiej mocniejszy silnik , ale jest kilka takich aut co podoba mi się wyposażenie auta i cena ... tylko ten silnik.

 

Co wy o tym myślicie?

Nie wiem czy na myśli masz Fabię pierwszej generacji, ale to niewiele zmienia - taki silnik nadaje się do jazdy w max 2 osoby. Owszem, mając na pokładzie 4 również pojedzie, ale zapomnij o dynamice (pewność wykonywania manewrów zmiany pasa w zatłoczonym mieście) oraz o ekonomicznej jeździe. Znajoma a Fabię 1.4, silnik właśnie 60 konny. Jej brat mówił tak: "Fabia ma chyba dziurę w baku bo non stop występuje wir :E Zwłaszcza, gdy jedzie się w 4-5 osób, z bagażem".

 

Małe silniki nie są w ogóle ekonomiczne, wręcz odwrotnie...trzeba je żyłować by to w ogóle jechało. Sam rówież mam 1.4 w aucie ważącym około 1400 kilogramów, ale mam 90 konnego 16 zaworowca i to się świetnie zbiera bez względu na to, ile w nim osób jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on jeśli juz to chce kupic starą fabie z wypedazy rocznika 2014

w promocji za 30 kafli jest w podstawie

 

juz wolałbym Dacie Logan. JEst większa i ma silnik 75 km ;d

http://www.dacia.pl/media/cenniki-2014/attc0c172980bc2468d8a75883f2653aa7e/AM14_LO2.pdf

 

a najlepiej to chyba 2-3 letnie auto kupić albo taniej albo z klasy wyżej - C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 koni dla pięcioosobowej rodziny ?

Nie chce już pisać, że oszaleć można w takim wynalazku to szczerze Ci powiem, że samochód z taką mocą jest bardzo niebezpieczny już dla jednej osoby a my mówimy tu u pięciu. MADNESS

Silnik 140 konny w moim odczuciu to powinien być minimum dla 5 osobowej rodziny.

W razie krytycznej sytuacji nic nie zrobisz.....

 

Ja mam 3 osoby i dla mnie 340 koni to jest mało ale mam bardzo ciężką furę i w żadnym wypadku nie zap#$@#lam i jeżdżę naprawdę spokojnie ale gdy trzeba to wiem na co mogę liczyć.

 

 

Ps.Jeżeli piszesz, że dla 5 osobowej rodziny czyli jestem pewien, że ma to być główny samochód w związku z czyn na szkole i zakupach w okregu paru kilomterów się nie skończy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 60KM to benzyna czy diesel. 60KM w 5 osob to w dluzsza trase bedzie katorga. Z krotka skrzynia po miescie da rade. Diesel 60KM z niedluga skrznia ladnie ciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej mocy tym łatwiej i przyjemniej się jeździ. Odpuść sobie 60km, po co się denerwować. Do fabii to z 75km minimum myślę a najlepiej ze 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie cenie wasze opinie .A czy coś się zmieni jak kupię skodę fabie z silnikiem 75KM?

 

Chodzi mi jaka to może być różnica w jeździe?

 

Czy te 15 koni więcej będzie odczuwalne podczas jazdy? czy tylko dla portfela?

 

Mam zamiar kupić nowe auto ... bo wiem że kilometry co ma to są prawdziwe. :-D

 

Kiedyś myślałem o takim 2-4 letnim aucie , ale liczniki są cofane w 99% autach z komisów i tylko w nowym wiesz ile tak naprawdę ma przejechane...szok :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić samochód skoda fabia dla rodziny 5 osobowej dzieci to 8 lat starsze i dwoje 6 lat.

 

Mam do was pytanie co myślicie o silniku w skodzie tylko 60 KM?

 

Jak wychodzi z fabryki z tak małym silnikiem to czy on jest wystarczający do tego samochodu?

 

Wyjazd gdzieś dalej raczej nie będzie nic takiego na pewno będzie: dzieci szkoła , zakupy itp.

 

Wiem że lepiej mocniejszy silnik , ale jest kilka takich aut co podoba mi się wyposażenie auta i cena ... tylko ten silnik.

 

Co wy o tym myślicie?

 

Takie auto nadaję się jedynie dla 1-2 osób + jakiś bagaż. Z 4 pasażerami jest tragedia i na pewno nie będzie oszczędnie, bo kręcenie pod czerwone pole to będzie norma. Dołóż na coś co ma co najmniej te 90KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie auto nadaję się jedynie dla 1-2 osób + jakiś bagaż. Z 4 pasażerami jest tragedia i na pewno nie będzie oszczędnie, bo kręcenie pod czerwone pole to będzie norma. Dołóż na coś co ma co najmniej te 90KM.

 

Czyli powinienem na ogłoszenia,które mają poniżej 90 KM nawet się nie zatrzymywać wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej mocy tym łatwiej i przyjemniej się jeździ. Odpuść sobie 60km, po co się denerwować. Do fabii to z 75km minimum myślę a najlepiej ze 100.

 

Chyba turbodiesel bo wolnossące 60km w dieslu na pewno nie jest silnikiem dynamicznym, o ile taki w ogóle jest. Pamiętam jedno z aut rodziny, w którym był 1.9TDI 113km. W momencie, gdy turbina wyłaczyła się na trasie (poszła jakaś uszczelka gumowa i rozjechały się podciśnienia), to F125p nie dało się rady wyprzedzić...pedał w podłogę, a my się toczymy.

 

 

Bardzo sobie cenie wasze opinie .A czy coś się zmieni jak kupię skodę fabie z silnikiem 75KM?

 

Chodzi mi jaka to może być różnica w jeździe?

 

Czy te 15 koni więcej będzie odczuwalne podczas jazdy? czy tylko dla portfela?

 

Mam zamiar kupić nowe auto ... bo wiem że kilometry co ma to są prawdziwe. :-D

 

Kiedyś myślałem o takim 2-4 letnim aucie , ale liczniki są cofane w 99% autach z komisów i tylko w nowym wiesz ile tak naprawdę ma przejechane...szok :shock:

 

Nowe auto? Szczerze mówiąć dla mnie to jest nietrafiony pomysł bo od razu po wyjeździe z salonu, auto traci określoną kwotę...dodatkowo z tego co kiedyś czytałem bodaj na moto-interii auta salonowe często są też po naprawach, a tutaj przykład czegoś podobnego:

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/356206-nowe-auto-zakupione-w-salonie-uszkodzone.html

(skoda fabia combi...)

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-nowe-auto-po-wypadku-do-salonu-wez-czujnik-lakieru,nId,1394418

 

W skrócie: płacisz więcej za nowe, względem używanego, a dostajesz auto po naprawach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie cenie wasze opinie .A czy coś się zmieni jak kupię skodę fabie z silnikiem 75KM?

 

nową fure kupujesz czy z rynku wtórnego ?

patrząc na to http://www.skoda-auto.pl/mobile/cenniki/Documents/F2XST15141501B.pdf

to branie tego z 70 km sie nie oplaca kompletnie

jeśli juz to 85 choc i tak dacia logan wychodzi sensowniej cenowo

http://www.dacia.pl/media/cenniki-2014/attc0c172980bc2468d8a75883f2653aa7e/AM14_LO2.pdf

a jeśli celujesz w nową fabie III to juz w ogole pomylka w kwestii oplacalnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem na ogłoszenia,które mają poniżej 90 KM nawet się nie zatrzymywać wzrokiem.

 

Mam 60KM w aucie i wiem co mówię. Do jazdy samemu się nadaje, a w sumie z nowymi przepisami to i tak nie poszalejesz, ale jeżdżę nim czasem z większą ilością osób i jest słabawo. 90KM rzuciłem dla porównania, bo jeździłem 1.9 TDI w więcej osób i już to normalnie jeździło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu jeżdżę (sam zazwyczaj) Corsą D 65KM i powiem jedno. Jak rodzice ją kupowali to ja od razu mówiłem, że to zły pomysł... Ale mamie kolor się podobał :E Teraz sama żałuje. Ja na szczęście nie muszę często tym mułem jeździć, rzadko do domu wracam ;) A jak jeżdżę to wolę brać od ojca Vectrę C w 1.9 CDTI 120KM. To już fajnie się toczy. W trasie też nią kilka razy jeździłem i muszę przyznać, że bardzo elastyczna i nawet za nową A6 w 3.0 TDI się trzymałem. Co do Corsy, to poprzednia Corsa C 1.0 58KM lepiej dawała radę niż obecna... A, że Fabia nawet większa od Corsy to zdecydowanie odradzam i jak koledzy polecają szukaj coś co najmniej 90KM.

 

PS. Jeżeli nie zależy Ci na drogim samochodzie, a solidnym to zainteresuj się taką Vectrą jak mojego taty, nie jest to drogie a psuć się praktycznie wcale nie psuje. Może nie jest to BMW jeśli chodzi o materiały i spasowanie ale też inaczej kosztuje. W trasie schodzi do 4,5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 koni jak już to do małego samochodu i tak jak piszą koledzy wyżej, max 2 osoby + bagaże.

 

 

z takim zestawem to już miałem ciężko pod górki, z Cieszyna na Żywiec pod górkę samoistnie samochód zwalniał z 120 na 110-105 ;)

aHPGHvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba turbodiesel bo wolnossące 60km w dieslu na pewno nie jest silnikiem dynamicznym, o ile taki w ogóle jest. Pamiętam jedno z aut rodziny, w którym był 1.9TDI 113km. W momencie, gdy turbina wyłaczyła się na trasie (poszła jakaś uszczelka gumowa i rozjechały się podciśnienia), to F125p nie dało się rady wyprzedzić...pedał w podłogę, a my się toczymy.

Kierowca nie umiał jeździć. Diesla bez turbiny kręci się jak benzyniaka - pod czerowne pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowca nie umiał jeździć. Diesla bez turbiny kręci się jak benzyniaka - pod czerowne pole.

dokładnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nowe auto? Szczerze mówiąć dla mnie to jest nietrafiony pomysł bo od razu po wyjeździe z salonu, auto traci określoną kwotę...dodatkowo z tego co kiedyś czytałem bodaj na moto-interii auta salonowe często są też po naprawach, a tutaj przykład czegoś podobnego:

 

Zacznij się rozglądać za czymś używanym max 4 letnim to mina zrzednie. Panuje deficyt na rynku takich niekombinowanych samochodów, od pierwszego właściciela z małym przebiegiem.

 

W Niemczech takich trochę stoi..ceny niemal salonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku 😄 na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
    • @Kelam u mnie ostatni bios to 7 luty, wrzuciłem gdy tylko się pojawił. Jak wtedy ustawiłem tak praktycznie nie wchodziłem w uefi. Problemy były chyba tylko głównie na płytach MSI z tego co pamiętam, przez zbyt małą pojemność kości bios. Że akurat "trojaczki" MSI na b450 królowały na forum, to problem akurat tu był dość powszechny.   Ps. piszesz jakby na intelu nie było żadnych problemów...zwłaszcza ostatnio  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...