Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PcLabCoRobic

Laptop z monitorem 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, czy do laptopa MSI ge60 mogę podpiąć monitor 120/144hz i wyświetlać na nim tyle herców? Co potrzebuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz dvi lub displayport albo ich odmiany. HDMI i D-SUB nie poradzą sobie z 144 Hz. Nie próbowałem HDMI z 120 Hz ale na różnych forum piszą że może to nie być to prawdziwe 120Hz albo że monitor na to nie pozwoli albo jeszcze że hdmi 120Hz jest dobre tylko dla TV 3d. Przejściówka albo adapter też nic nie da. Twój laptop nie ma pewnie dvi displayport ani microDP więc raczej nie da rady podłączyć taki monitor.

144 fps w grach :E

Nie wprowadzaj w błąd jeszcze by kupił taki monitor do cs:go a później wielkie zdziwienie że nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby go podłączyć. Zależymi tylko na csie a w nim mam lekko 144 :D

 

Jak możecie to podeślijcie mi strony na których mogę zakupić odpowiednie wejście lub dokładną nazwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby go podłączyć. Zależymi tylko na csie a w nim mam lekko 144 :D

 

Jak możecie to podeślijcie mi strony na których mogę zakupić odpowiednie wejście lub dokładną nazwe.

Chyba nie przeczytałeś mojego postu uważnie. Jakie masz połączenia z kartą graficzną w laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałeś go xD

Mam w nim wejście VGA, więc odpada. Czy jest jakaś nawet droga przejściówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem bo cytowałem reszta informacji już była. Przejściówka i cuda niewidy nic nie dadzą. Możesz się tylko łudzić że hdmi zadziała przy 120 Hz ale to jest wątpliwe i raczej dałbym sobie spokój z monitorem 144 Hz. Niektóre droższe laptopy mają DP lub mini DP jak na przykład KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz, żadna przejściówka nie pomoże, musi być Display Port albo DVI, teoretycznie HDMI też powinno działać jednak nie działa, bo jakiś baran na siłę wcisnął HDMI do komputerów co było błędem, HDMI jest standardem RTV a w PC jest DVI i Display Port, a jako że HDMI zostało na siłę wciśnięcie to są z nim spore problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna "innowacyjność" portu HDMI która wypiera DVI i blokuje DisplayPort, życie, nic nie zrobisz, możesz łudzić się że po HDMI poleci 120 Hz bo udaje się nie raz, ale nawet paznokcia nie dam uciąć że tobie ruszy.

 

Mój monitor nawet nie potrafi dobrych kolorów przesłać przez HDMI, bo po drodze jest elektronika która filtruje i DVI jakością bije na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba było pomyśleć o tym przed zakupem laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wielkie dzięki za odpowiedź :)

 

Nie miałem zielonego pojęcia, że mogą być takie problemy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innych forach i tam sugerują (z tego co wyczytałem) że dałoby rade na 1024x768 grać na 120hz podłączając pod vga, co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda monitora to męczenia w takiej rozdziałce, do tego nadal nie masz pewności że to zadziała, chcesz grać w 144Hz zakup komputer i problem z głowy, laptopa będziesz miał na wyjazdy, lepszej opcji nie widzę, a jak chcesz koniecznie jedno urządzenie to potrzebujesz laptopa z natywnym portem DisplayPort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że monitory działają poprawnie i najlepiej w natywnej rozdzielczości gdzie w większości to jest full hd. Nie wiem jak w przypadku CS ale słyszałem że grają nawet na rozdzielczości nawet QHD przy 27 calach i gra im się znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie hdmi 1.4 powinno dać rade z 120hz w fullhd, no chyba ze wikipedia klamie :D

kupuj ;) będzie działać na 100%

 

Tylko potem nie pytaj czemu nie działa, bo masa ludzi Ci już napisała co i jak z tym jest.

Przynajmniej będzie tańszy monitor nówka w dziale sprzedam ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem HDMI z 120 Hz ale na różnych forum piszą że może to nie być to prawdziwe 120Hz albo że monitor na to nie pozwoli albo jeszcze że hdmi 120Hz jest dobre tylko dla TV 3d.

Autorze czytaj ze zrozumieniem. Później będziesz płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem, podaje tylko argument a monitor i tak sie nie zmarnuje lel. Tylko skoro hdmi 1.4 ma napisane ze obsluguje 120hz to powinien obslugiwac ;-;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czytałem, podaje tylko argument a monitor i tak sie nie zmarnuje lel. Tylko skoro hdmi 1.4 ma napisane ze obsluguje 120hz to powinien obslugiwac ;-;

Gdybym się nie opierał o hdmi 1.4 a najlepiej 2.0 to nie napisałbym

Nie próbowałem HDMI z 120 Hz ale na różnych forum piszą że może to nie być to prawdziwe 120Hz albo że monitor na to nie pozwoli albo jeszcze że hdmi 120Hz jest dobre tylko dla TV 3d.

Tego. Tylko że hdmi nie obsługuje 120 Hz i tyle. Czytanie ze zrozumieniem się kłania i wyciąganie wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

^zjedz do tabelki

Tam wyraznie jest napisane ze obsluguje.

Nie znam sie na tym wiec zapytalem, czytam ma innych forach i szukam informacji bo mi zalezy wiec staram sie wam jako osoba bardziej rozeznanym przedstawic argumenty zebyscie mogli jasno napisac czy jest mozliwe, czy nie ;-; FullHd nie jest mi potrzebne bo w csa gram na malej rozdzialce gdyz jestem przyzwyczajony:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już napisaliśmy tobie w tym temacie. Przeczytaj go starannie. Jak chcesz możesz się bawić w kupno i odsyłkę jeśli kupisz na odległość do 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...