Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartone

I5 4690k czy i7 4790 do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam mam opcje zakupu I5 4690k lub i7 4790. Oba procesory używane, jeszcze z gwarancją. Cena podobna ok 850-900zl. Co lepiej wybrać do gier? I7 bez możliwości podkręcania czy I5 i starać się podkręcić do 4.5 ? Co będzie wydajniejsze?

 

Pomyliłem dział. Proszę moderatora o przeniesienie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co ? I5 bardziej przyszłościowe? kiedy gry korzystają z coraz większej ilości wątków? lol bierz i7 i się nie zastanawiaj, standardowo masz 4.00Ghz a turbo 4.4Ghz więc 4690k traci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michaml9995 poczytaj a potem pisz.

 

W teście GTA V masz porównanie ilości rdzeni i wątków. Różnica to cały 1 fps. Wiem że dla niego warto wziąć i7 ale jednak polecam i5 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michaml9995 poczytaj a potem pisz.

 

W teœcie GTA V masz porównanie iloœci rdzeni i w¹tków. Ró¿nica to ca³y 1 fps. Wiem ¿e dla niego warto wzi¹Ì i7 ale jednak polecam i5 :E

Czo to za język? 8:E

 

Masz już płytę główną? Jaka reszta zestawu?

Ja bym brał mimo wszystko i5 i próbował podkręcić. Gry na razie nie wykorzystują więcej niż te 4 rdzenie, a 4690K po OC na te 4,5Ghz będzie wydajniejszy od i7 4790.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam swój procesor. Na razie różnica jest minimalna, ale wystarczy spojrzeć na porównania Pentium vs i3. Dodatkowe wątki na pewno będą miały znaczenie w przyszłości, a przy podkręcaniu i5-tki i tak musiałbyś zainwestować w lepszą płytę oraz chłodzenie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...