Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frazeN

gts250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otoz przedwczoraj postanowilem wymienic karte. Podłączam Zotac GTS250, komputer pochodzil 5 minut, karta glosno zawyla i komputer sie wylaczyl. Dzieje sie tak za kazdym razem gdy odpalam komputer. Podlaczylem 6 pinowa wtyczke zasilacza do 8 pinowej na karcie, czy to moze byc problem?

 

Parametry kompa

 

-Grafa Gts250

-Pamięć ram - 2GB

-Procek - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHZ

-Płyta główna - Gigabyte Technology M61SME-S2

-System - Windows XP Professional Service Pack 3

-Zasilacz Whiteenergy ATX500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo mi przyszlo do glowy na początku. jaki najtanszy zasilacz polecilbys, zeby utrzymac tego gts250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro karta ma 8pinowe dodatkowe zasilanie a ty podlaczyles do niej 6pin to sie nie dziw. Potrzebujesz przejsciowki i z 2x6 robisz jedna 8pin i powinno dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 8pin może bez problemu podłączyć 6pin, te 2 dodatkowe to zdaje mi się masa ale pewny nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to warto kupywac nowy zasilacz czy ta przejsciowka wystarczy?

 

aha, i do karty dolaczony byl jeszcze taki kabelek jak tutaj tylko nie mam pojecia gdzie go podlaczyc. pisze na nim SPDIF i GND.

 

236858177_1_644x461_zotac-geforce-gts-250-1gb-ddr3-256bit-inowroclaw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek to chyba "piszczka" do dawania znakow dzwiekowych sygnalizujacych co jest nie tak z karta jak sie komp uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to warto kupywac nowy zasilacz czy ta przejsciowka wystarczy?

 

Kupuj nowy, nawet, gdyby działało na przejściówce, nikt nie poręczy, jak długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek to chyba  "piszczka" do dawania znakow dzwiekowych sygnalizujacych co jest nie tak z karta jak sie komp uruchamia.

Kabelek SPDIF (oraz GND), jest potrzebny do przekazywania dźwięku dla portu HDMI albo DVI grafy, na którym zostanie podpięty TV albo Monitor z wbudowanymi głośnikami.

Należy go podpiąć do wyjścia cyfrowego SPDIF karty dźwiękowej (oraz jej GND, który powinien być obok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedmuchalem troche karte, odpalilem, dziala. po godzinie gra w csa gra sie zaciela a karta byla bardzo goraca. jednak normalnie moglem uruchomic ponownie. co o tym sadzicie? oddac karte? dodam ze byla uzywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj speedfana i sprawdz temperatury. Moze wystarczy tylko paste na gpu wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ze to tempy z pulpitu? 56 stopni to sporo jak na pulpit, pograj teraz troche w CS Go i sprawdz do ilu skocza. Jak idzie ponad 80 stopni to trzeba wymienic paste termoprzewodzaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciagu gry (10 minut) temperatura wahala sie pomiedzy 60-61. jutro jeszcze przyczaje jak bedzie po godzinie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura calkiem spoko i nie powinna powodowac problemow. Czyli albo zasilacz szwankuje albo jednak karta chce pelna wtyczke 8pin albo karta zaczyna dogorywac jednak gdyby tak bylo powinny sie pokazywac jakies artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac artefakty? jak sie zacielo, to na ekranie bylo kilka kolorowych paskow na czarnym tle. co do wtyczki 8 pin gdzies czytalem ze nie ma roznicy, czy wepniemy 6 czy 8. bardziej bylbym sklonny co do tezy na temat zasilacza albo stanu karty. tyle ze zalecana moc zasilacza to 450W a moj ma 500W. na moim miejscu zwracalbys karte, czy jednak nie? jutro pogram dluzej jeszcze zobaczymy co sie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak jak moj Gf260 zaczynal zdychac to tez mial podobne obiawy, czyli komputer po jakims czasie grania(chlodzenie chodzilo jak odkurzach a temperatury niby 64C) sie wylaczal i potem mialem w biose artefakty(przeklamania obrazu) co mijalo po kilku minutach. Mozesz tez porzadnie wyczyscic karte np. sprezonym powietrzem moze cos da. A co do zasilacza niby ma te 500W ale to slaba marka i nigdy nie ma pewnosci czy chodzi jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to zrobie tak. pogram jutro dluzej, jak zrobi mi sie tak samo, to oddaje (gwarancja rozruchowa 10 dni). troche chlodzenie podkrecilem w tym speedfunie i zobaczymy jak bedzie. a hajsu na nowy zasilacz mi szkoda bo zestaw stary jak swiat. jak ta karta nie bedzie chodzic to odloze troche hajsu i kupie nowy zestaw. nie mam sprezonego powietrza. kompresor sie nada, czy tak duze cisnienie moze cos uszkodzic w karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki kompresor, jak atlas copco xas 156 to nie za bardzo bo tam jest 15 barów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 8pin może bez problemu podłączyć 6pin, te 2 dodatkowe to zdaje mi się masa ale pewny nie jestem.

 

Tak te 2 dodatkowe piny to masa, ale bez nich karta też może nie wystartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, sprobuje jakos delikatnie ja przeczyscic. disconnect, powiedz mi, istnieja takie przejsciowki? z 6 pinowej na 8 albo cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dwoch godzinach na chodzie, bez gry, tylko przegladarka i temperaturze 58C komputer sie znow zresetowal. oddaje karte poki jeszcze moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...