Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mjregulski

zmiana pamieci 1600 na 2133-2400

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy 3770K jest sens zmieniac pamieci z 1600 na powiedzmy 2400? Sztuka dla sztuki czy zyskam pare sekund przy konwertowaniu filmow czy pare klatek w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kręcić zawsze obecne

 

Chyba ze masz zamiar nowe 2400 podnieś tez do np 2600 wiec juz inna sprawa

 

Sa testy popatrz czu Ci się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to opłaca się podkręcić :) Ja tam z 1600 zrobiłem 2133, próbowałem 2400 ale moje mobo obsługuje max 2200 O.C. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to weź 2400 cl 10. Po testach pamięci które wykonałem sam na 1600cl9, 1866cl9, 2133cl9, 2200cl10, 2400cl10, 2666cl11, 2800cl11, 2933cl12, 3000cl12 przy pomocy aida64 extreme czarno na białym widać że 2400cl10 są najwydajniejsze. Podkręcanie swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach pamięci które wykonałem sam

 

Sprawdz jeszcze 1600cl7 - też jest szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi dokładne opóźnienia a zobaczę czy się uda. W co wątpię ale zobaczyć mogę.

 

czy to będzie to? 7-8-8-24?

 

Podaj mi dokładne opóźnienia a zobaczę czy się uda. W co wątpię ale zobaczyć mogę.

 

czy to będzie to? 7-8-8-24?

 

Odziwo poszło :)

 

Są wolniejsze na 1600cl7

 

Nie mogę teraz dodać zdjęć bo muszę je edytować a w tej chwili wychodzę. Dodam po powrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najwydajniej leci 2600 przy 10-12-12-30-1T-193 w aida64 opóźnienie 37m/s troszkę słabiej wypada 2400 przy 9-11-11-30-1T-171 czyli 38m/s smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi dokładne opóźnienia a zobaczę czy się uda. W co wątpię ale zobaczyć mogę.

 

czy to będzie to? 7-8-8-24?

 

 

Bardziej myślałem o 7-8-7-24 a najlepiej 7-7-7-24 (+ napięcie)

 

Założyciel tematu mógłby pojechać z timingami w dół i już ma szybciej, no chyba że ma zbędny budżet ,to czemu nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na moich pamięciach cokolwiek da się ugrać ;) Hyper-X 1600Mhz 9-9-9-27 2x4GB

 

EDIT: zaryzykowałem i po raz pierwszy w życiu zrobiłem małe OC pamięci na 2133Mhz 11-13-13-35 1T i póki co Aida64 Extreme w teście stabilności pamięci nie wywala błędów.

 

Zmiany w szybkości marginalne ale efekt placebo jest ;)

 

7C8OdTI.png

 

EDIT: testuję na tych timingach 2200Mhz - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybsze pamięci w grach nie dadzą Ci nic na ib cz sb, dopiero na haswellu jest różnica.

Sztuka dla sztuki akurat w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co w Wieśku 3 zyskałem 2fps w miejscu gdzie testowałem. Sprawdzałem dwukrotnie.

 

Jasne, że sztuka dla sztuki ale sztuka się chyba jako tako udała bo 2200Mhz śmiga. Jutro zrobię test czy jest jakaś różnica przy konwertowaniu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja ostateczna, więcej nie próbuję. Temat do zamknięcia, nie mam po co wydawać 600zł na nowe pamięci bo to bez sensu z mojego punktu widzenia :)

 

oqbHFGD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZlaBq8m.png

 

Żebym ja mógł zrobić 2200 to musiałbym ruszyć BCLK :kwasny: Bo z 2133 mam przeskok na 2400 a 2400 nie zrobię na tym mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomarzyć o 2400mhz na sandy bridge i mobas nie ma nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to ma ;) Skoro ma obsługę max do 2200 OC i 2200 robi? I tak na przyszłość jak się do kogoś zwracasz to trochę mniej arogancji, tylko napisz, wytłumacz jak człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź była krótka i zwięzła, najwidoczniej masz coś z głową(ewentualnie troszkę za dużo słońca) i doszukujesz się drugiego dna. Odpisując w tak "elegancki" sposób nie licz na odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...