Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

exootic

RPG w stylu Wiedźmina 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie grałem w RPG, teraz na fali hype'u kupiłem sobie Wiedźmina 3, spodobało mi się, czy może ktoś polecić gry z podobną mechaniką i równie epicką fabułą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim to płotka przy W3 :P Zwłaszcza epickiej fabuły tam nie ma, ani tak charakterystycznych i ciekawych postaci, ani tak ciekawego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w RPG, teraz na fali hype'u kupiłem sobie Wiedźmina 3, spodobało mi się, czy może ktoś polecić gry z podobną mechaniką i równie epicką fabułą ?

Hmmmm obecnie trudno o coś takiego. W3 to pierwszy nextgen pełną gębą, ale jak interesuje cię podobny klimat i fabuła , a stara grafika nie odstrasz to jak najbardziej pierwsza część :)

 

Przy okazji sprawdź

-Dark Souls

-Middle-earth: Shadow of Mordor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Skyrim fabuła niestety nie powala, Wiedźmin 2 to też bardzo dobra gra jak nie grałeś możesz spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim, Mass Effect (fabula niezla), Fallout New Vegas, Pillars of Eternity, Divinity Original Sin, Middle earth: Shadow of Mordor, Dark Souls 1 i 2. Musisz popatrzec na YT czy podejdzie Ci taki styl gry, bo wszystko to gry RPG tylko inaczej przedstawione. Ale bardzo, bardzo dobre, osiagaly w dniach pemierey wysokie noty i mowi sie o nich do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy bohater, otwarty świat, jazda na koniu, świetny klimat i ciekawe questy, walka z bandytami?  Tylko Red Dead Redemption.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy bohater, otwarty świat, jazda na koniu, świetny klimat i ciekawe questy, walka z bandytami?  Tylko Red Dead Redemption.

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow of Mordor RPG-iem? :lol2:

Widzę, że niektórzy ciekawe rzeczy tu wypisują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow of Mordor RPG-iem? :lol2:

Widzę, że niektórzy ciekawe rzeczy tu wypisują...

Dałem tylko informację aby zainteresował się, bo jest tam kilka fajnych rzeczy w klimacie fantasy oraz system interakcji. System walki w W3 jest bardzo bliski obecnie tytułom akcji, do tego jedna osadzona jest w uniwersum Tolkiena (żadna inna gra tego elementu tak perfekcyjnie nie zrealizowała), a druga w Sapkowskiego i obie gry świetnie korzystają z tego.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim, Mass Effect (fabula niezla), Fallout New Vegas, Pillars of Eternity, Divinity Original Sin, Middle earth: Shadow of Mordor, Dark Souls 1 i 2. Musisz popatrzec na YT czy podejdzie Ci taki styl gry, bo wszystko to gry RPG tylko inaczej przedstawione. Ale bardzo, bardzo dobre, osiagaly w dniach pemierey wysokie noty i mowi sie o nich do dzis.

Ta gra ma ciekawą fabułę? Gram w to, na chwilę obecną nie zauważyłęm...a w pamięci mam stosunkowo słabego F3 (wątek główny jeszcze jakoś się bronił...).

 

 

Z nowych rpgów to Mass Effecty, następnie skoro podoba się Wiedźmin 3 to Wiedźmin 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przede wszystkim fabuła to...

Wiedźmin 2 (1 też można spróbować)

Mass Effect 1,2,3

Deus Ex: HR - nieco inny styl, ale fabuła też mocna i gameplay niedrużynowy, nieizometryczny

 

... i to by było na tyle.

No, w skrajnej desperacji, gdy grozi śmierć z nudów, można spróbować Risena 1. tylko jakby co - ja ostrzegałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić gothica 2+ NK , wiedzmian 1,2, trylogie mass effect, skyrima (choć imo jest mega przereklamowany, choc masie ludzi przypadł do gustu )

 

(gothic sie nie zestarzał strasznie wiecznie zywy, klimat nadal genialny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając otwartość świata Wiedźmina to chyba najbardziej od strony fabularnej i tej epickości o której piszesz to przypomina go Mass Effect albo Kotor.

 

 

Skyrim z kolei najbardziej otwarty i podobny od strony struktury... ale fabuła tam nie ma startu do wiedźmina. O nijakości NPCów nie wspomnę. Najlepsze momenty wątku głównego Skyrima często nie zbliżają się do jakości questów pobocznych Wiedźmina :E

 

 

.... a w Wiedźmina 2 grałeś ? podobny bardzo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w RPG, teraz na fali hype'u kupiłem sobie Wiedźmina 3, spodobało mi się, czy może ktoś polecić gry z podobną mechaniką i równie epicką fabułą ?

Ze smutkiem powiem, że...bardzo, bardzo długo nie powstanie nic podobnego do Wiedźmina 3, przynajmniej nie na poziomie historii i świata. Z drugiej strony jednak jestem absolutnym fanatykiem uniwersum wieśka więc obiektywnie to może Skyrim przypadnie do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadnie. Tzn. - nie sądzę. :)

Z GPG-ami zacząłem swoja przygodę przy Wiedźminie 1.

Więc jestem chyba podobnym przypadkiem jak autor... No i osobiście w związku z tym lubię RPG-i z fabułą, gdzie się wcielam w postać, a nie cyferki, no i RPG-i TPP, od biedy FPP, a nie z lotu ptaka, w rzucie, i nie z niańczeniem drużyny (chyba, że ogranicza się to do 2 rozkazów jak w ME). Skyrim spełnia co prawda niemal wszystkie warunki... ale ten pierwszy dla mnei jest ważny.

 

Niemniej autor sam zdecyduje, przecież wiadomości o grach w sieci dostatek.

Ale Wieśka 2 też przecież warto polecić. Brak otwartego świata, ale poza tym przecież to była świetna gra. Czy nieco gorsza od 1 - to nieistotne, zagrać warto.

 

Na poziomie historii i świata - a już na pewno historii śwaita :) - Mass Effect też jest przecież rewelacyjny. Sama fabuła moze im dalej w części, tym słabiej czy mocniej kuleje (ale i tak warto ograć) - ale samo uniwersum, jakei wykreowali ludzie z Bioware - jest kapitalne. Może nie jestem znawcą s-f, ale na mnie zrobiło ogromne wrażenie. Rasy, miejsca, historia. Czy zepsuli to ME3 to inna sprawa, ale nie poznać tego świata, nie przelecieć Asar... tzn się Normandią przez przekaźnik :E to grzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon age origins? :hmm: czemu nikt nie podał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragon age origins? :hmm: czemu nikt nie podał?

Może dlatego, że nie ma podobnej do Wieśka 3 mechaniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że nie ma podobnej do Wieśka 3 mechaniki?

Mimo wszystko jest stosunkowo zbliżony - w Wieśku 1 mogłeś grać z 2 kamer (izometryczna była), a fabuła w Dragon Age I jest na przyzwoitym poziomie, dodatkowo z fajnymi NPC'ami.

 

 

BTW - jestem również za Kotor'em, przy czym część 2!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on szuka podobnych do W3, a nie W1, które różnią się jak woda i ogień :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Trylogia Gothica, trylogia Mass Effect i dwie części KOTOR. Do tego pierwsze części Wiedźmina.

Absolutny top cRPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jest stosunkowo zbliżony - w Wieśku 1 mogłeś grać z 2 kamer (izometryczna była), a fabuła w Dragon Age I jest na przyzwoitym poziomie, dodatkowo z fajnymi NPC'ami.

Czyli jest stosunkowo zbliżony do trzeciej części, bo w pierwszej części można było grać z kamerą izometryczną. Aha.

 

Niech autor tematu rzuci okiem na serię Risen. Solo bohater, zręcznościowa walka, spory świat, swoboda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...