Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Ocena Zestawu za 4729,94zł (CS:GO/Minecraft/Internet)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Chciałbym aby działał 5lat

Procesor: Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

 

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

 

Pamięć RAM:Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

 

Napęd DVD: Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE)

 

Karta graficzna:Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) 2xDVI, HDMI, 3xDP (GV-N960WF2OC-4GD)

 

Zasilacz: Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU)

 

Karta sieciowa: Asus USB-N13

 

Płyta główna: MSI H97 GAMING 3 Intel H97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX

 

Klawiatura: Tracer Avenger (TRAKLA43931)

 

System operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit PL DVD OEM (GFC-02737)

 

Monitor:AOC i2369Vm

 

Mysz: SteelSeries Rival Black (62271)

 

Podkładka: SteelSeries QcK+ (63003)

 

4729,94zł (morele.net)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000pln na 5 lat. nie ma szans.

 

lepiej teraz wydaj 3000pln, za dwa lata dorzucisz 2000 i będzie sprzęt na 4 lata.

 

monitor warto brać lepszy: BenQ EW2440L ~700pln

ram oki.

 

resztę zmień tak aby zmieścić się w 2300pln, czyli ten cpu (do cs, minecrat i tak na wyrost)

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4130-3m-cache-3-40-ghz-box-bx80646i34130-603029/

 

najtańsze mobo lga1150

 

gtx960 też może zostać

 

za dwa lata wymiana na i5 (dopłata 500-700) + gpu za 1300-1500pln i na kolejne 2 lata będzie malina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie jest problem bo za 2lata moge nie mieć pieniędzy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest problem bo za 2lata moge nie mieć pieniędzy ;/

 

Kup sobie kupon na 2000zł w morele, z realizacją w 2018r. ;-)

 

1. RAM 8GB kup w jednej kości, za jakiś czas będzie potrzebna druga, będzie miejsce.

2. Jak do kręcenia to chyba lepsza płyta z Z97, zwróć też uwagę na promocję cashback bo może lepiej będzie kupić np płytę Ausa np Z97 P - cena 399zł minus 160zł cashback (przy zakupie z i5 4690K), Asus IMHO lepszy a dzięki cashbackowi może nawet tańszy (na MSI jest zwrot chyba 100zł, na Asusa 160zł)

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-cashback-promocja-procesor-intela-plyta-msi-h97-z97-x99.html

 

Co do reszty to nie ma specjalnie co komentować, odliczając OS i monitor na budę masz jakieś 3500zł czyli niecały 1000$... trzeba było kupić dolce w 2008r jak były po 2 złote ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty masz info że za jakiś czas będzie potrzebna druga kość 8GB RAM'u?

A nawet jeśli by chciał dokupić, to w płycie ma 4 miejsca. 2x4GB jest o tyle lepsze, że jak jedna kość siądzie, to komputera wciąż można używać, a jak pojedyncza 8GB siądzie to nie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty masz info że za jakiś czas będzie potrzebna druga kość 8GB RAM'u?

A nawet jeśli by chciał dokupić, to w płycie ma 4 miejsca. 2x4GB jest o tyle lepsze, że jak jedna kość siądzie, to komputera wciąż można używać, a jak pojedyncza 8GB siądzie to nie. ;)

Stąd że sam mam 8GB i czasami mi brakuje RAMu a nie jestem hardcorem.

No i stąd że chłodzenie częściowo blokuje mi 1 slot pamięci więc czasami zostaje 3,5 miejsca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...