Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość wideoman

Zakup monitora LG 25UM65 w NEONET a kabel HDMI?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wideoman

Witam, mam pytanie do posiadaczy tego panoramicznego monitora, jak i znawców. Otóż zakupiłem w.w monitor w neonet, z ekspozycji, pani poskładała wszystko do pudełka, ale nie widziałem tego, w domu patrzę - nie ma kabla HDMI. Otwieram instrukcję, z niej wynika, jak i na obrazkach widnieje, że kabel powinien być. Pani z neonet twierdzi, że nie ma...

Jaka jest prawda?

 

1332794600_1433338335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, to sobie kup, koszt ok. 20zł może więcej, zależy od firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej instrukcji co wkleiłeś mógł być display port kabel ale wcale nie musi. Reszta to przykład instalacji a nie wyposażenie. Chociaż w większości sklepów dołączają przewód HDMI to na przykład w tym KLIK masz sam przewód zasilający. Osobiście nigdy nie brałbym monitora z ekspozycji bo nie wiadomo jak długo pracował i na jak wysokich ustawieniach. Oczywiście możesz iść i kłócić się że powinni załączyć hdmi który powinien być w zestawie ale jeśli wypnie się to nic z tym nie zrobisz bo wszystko zależy od sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

O rany, to sobie kup, koszt ok. 20zł może więcej, zależy od firmy.

 

Prosty komunikat. Jeśli instrukcja przedstawia co zawiera pudełko, w tym kabel HDMI to powinien być, czyż nie?

 

Nie robię burzy o to, ale z poprzednim monitorem też LG miałem kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel powinien być. To, że go nie ma wynika z tego, że jest z ekspozycji i ktoś go zgubił/ukradł/wyrzucił/użył gdzieś indziej. Gdybyś kupił nówkę nie było by o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

Kabel powinien być. To, że go nie ma wynika z tego, że jest z ekspozycji i ktoś go zgubił/ukradł/wyrzucił/użył gdzieś indziej. Gdybyś kupił nówkę nie było by o czym gadać.

 

Przecież to nówka, tyle, że rozpakowany, cały w folii, nie był podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały w folii i co z tego? mógł pracować 2 miesiące w folii bo na matrycy raczej folii nikt nie nakleja jedynie z tyłu obudowy. Kabel przepadł i tyle, trzeba było sprawdzić czy wszystko jest na miejscu teraz ze sklepem nic nie załatwisz - odebrałeś towar a nie był fabrycznie zapakowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, to sobie kup, koszt ok. 20zł może więcej, zależy od firmy.

 

Istota problemu ujęta w całej okazałości...Strach się bać.

 

Przecież to nówka, tyle, że rozpakowany, cały w folii, nie był podłączony.

 

Nówka czy towar z ekspozycji? Bałbym się brania czegoś takiego - każdy może pomacać, pogrzebać, a dodatkowo często taki sprzęt "świeci' godzinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

Nie chodzi o głupi kabel, ale o zasadę i zgodność z zawartością. Miałem na szczęście własny kabel, więc burzy nie robię.

 

Ostatni egzemplarz, nie podłączony, nic nie wyświetlał. Stał na górnej półce. Wyprzedaż w neonet. Normalnie w sklepach blisko 900zł kosztuje, w neonet był za 590zł.

 

Wrażenie bardzo pozytywne w każdym calu, a drugi monitor dodatkowy (stary) z 2009r przy tym wypada marnie. Biały zrobił się żółty itp.

 

Szukałem takich proporcji ze względu na obróbkę wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo że ty jako klient nie dopilnowałeś swojego interesu przed wyjściem ze sklepu. Nie mów mi że jak kupujesz buty to pracownik który przyniesie Ci gotowe do kupna buty które wybrałeś to nie zobaczysz do środka chociażby czy jest odpowiedniego koloru albo czy jest prawy i lewy. Oczywiście jest chmara ludzi biorących wszystko na gapę ale jak to większość ludzi często robi źle to nie znaczy że ty masz to kopiować. To jak prawie każdy samochód przekracza prędkość poza miastem to nie kto inny zapłaci za swój błąd jak ty kierowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

Już dobrze, uspokój się i herbatkę na noc. :)

 

Byłem ciekaw, czy jest w zestawie (co wynikało z manuala), 20zł to też pieniądz.

 

W każdym bądź razie olałem to, użyłem poprzedniego, a stary monitor na DVI podpiąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci spojrzenie z drugiej strony. Kabel powinien być ale nie musiał bo to zależy od sklepu. Następnym razem przynajmniej sprawdź pobieżnie co kupujesz zamiast zdać się na łaskę losu. Dobranoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Kupione w tym samym sklepie? Zdjęcie nie działa a skoro ten kabel nie jest istotny po co dalej pisać na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

I co z tego? Kupione w tym samym sklepie? Zdjęcie nie działa a skoro ten kabel nie jest istotny po co dalej pisać na ten temat?

 

Chciałem tylko podkreślić, że w zestawie miał być kabel. Inną sprawą jest moje niedopatrzenie. :)

 

Co do obrazka, winna elektroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką specyfikację możesz sobie wsadzić głęboko w dupę. Ważniejsze jest co podaje sklep w swojej ofercie a jeśli coś budzi zastrzeżenia to trzeba dopytać sprzedawcę. Znikają wtedy wszelkie wątpliwości i decydujesz czy kupujesz w tym sklepie czy innym. Są wersje bogatsze wyposażone w dodatki jak i ekonomiczne bez niczego które zazwyczaj są tańsze. Wersje te są najczęściej odpowiednio oznaczone jako BOX czy OEM, ale czasami tylko różnią się takie produkty kodem producenta. Oczywiście może się okazać że ty i sprzedawca równo popisaliście się niechlujstwem. Jeśli chcesz się na prawdę dowiedzieć to zadzwoń do sklepu i wszystko na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

Już dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dobrze. :)

Nie dobrze. Nie pleć głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

Temat do zamknięcia,a koledze proponuję spacer i nerwosol. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia,a koledze proponuję spacer i nerwosol. :)

Skończyłeś wreszcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wideoman

Proszę, nie egzaltuj się tak, to szkodzi zdrowiu. :)

 

Moderację proszę o zakończenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie egzaltuj się tak, to szkodzi zdrowiu. :)

 

Moderację proszę o zakończenie tematu.

Sam byś się uciszył człowieku a temat sam zapadnie w niepamięć. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd tyle jadu do człowieka, który po prostu chce się dowiedzieć pewnej rzeczy? Ludzie, strach zadawać jakieś pytanie na forum, od razu naskakujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to wielki troll dlatego może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...