Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ciastek19

[Dla tych co posiadają] Aoc i LG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako, że kupiłem nowy komputer (3000 zł, to podlega pod chwalenie sie statami? haha) i pasuje kupić jakiś monitor do 700 zł.

Wybrałem 2. Aoc i2369vm & LG 23mp65hq-p.

 

Monitor potrzebny do grania (RPG):

Do max 6 ms

Ładny, wygodny design żeby się nie znudził..

Świetne kolory (RGB)

I czy 23 jest wystarczający? Pomóz wybrać któryś z tych 2.

 

Wszyscy chwalą AOC ale jak w praktyce to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodem z testów wielokrotnego wyboru: c) żaden z powyższych. Szukaj czegoś na matrycy AMVA, czyli BenQ seria GW lub Iiyamy X2483. W porównaniu do IPSki masz praktycznie same zalety - dużo lepszy kontrast, brak srebrzenia czerni i ogólnie fajniejszy do oglądania obraz, a wbrew powszechnej opinii te monitory nie smużą.

 

Iiyamy są droższe od BenQ, w okolicach 770-800zł za 24", np.: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__26/id_produktu__5826/__IIyama_LED_24_X2483HSU_B1_DVI_HDMI_4ms_Matryca_AMVA_Glosniki_FullHD/

Ale mają też lepsze podstawki i (chyba) lepsze warunki gwr w przypadku bad pikseli.

 

BenQ GW2460HM są tańsze ale ciężej je gdzieś znaleźć. Można też wyczaić GW2760 w promocji za ~700 PLN czasem - sam mam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Natomiast flicker free, warto czy lepiej skupić sie na innych specfik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodem z testów wielokrotnego wyboru: c) żaden z powyższych. Szukaj czegoś na matrycy AMVA, czyli BenQ seria GW lub Iiyamy X2483. W porównaniu do IPSki masz praktycznie same zalety - dużo lepszy kontrast, brak srebrzenia czerni i ogólnie fajniejszy do oglądania obraz, a wbrew powszechnej opinii te monitory nie smużą.

 

Iiyamy są droższe od BenQ, w okolicach 770-800zł za 24", np.: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__26/id_produktu__5826/__IIyama_LED_24_X2483HSU_B1_DVI_HDMI_4ms_Matryca_AMVA_Glosniki_FullHD/

Ale mają też lepsze podstawki i (chyba) lepsze warunki gwr w przypadku bad pikseli.

 

BenQ GW2460HM są tańsze ale ciężej je gdzieś znaleźć. Można też wyczaić GW2760 w promocji za ~700 PLN czasem - sam mam i polecam.

Wymieniłeś Iiyame z gorszą podstawą - lepsza ma XB2483HSU model boryka się z bad pixelami tak więc bez tej gwarancji prawie nikt by ich nie brał. BenQ GW to nie są wcale dobre monitory mają po prostu dobry stosunek cena/jakość i wielu narzeka na smużenie, w przypadku tej Iiyamy ludzie zauważają lekkie smużenie. To że tobie nie przeszkadza to dobrze. Każda matryca ma swoje wady i zalety. Gadanie takie że VA jest lepsze od IPS jest nic nie warte. Ta matryca AMVA tobie pasuje ale może nie pasować każdemu. Flicker-free to jedno pojęcie i nie jedyna rzecz wpływająca na nasze oczy KLIK dla tych co chcą wiedzieć więcej niż parę sklejonych zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś Iiyame z gorszą podstawą - lepsza ma XB2483HSU model boryka się z bad pixelami tak więc bez tej gwarancji prawie nikt by ich nie brał. BenQ GW to nie są wcale dobre monitory mają po prostu dobry stosunek cena/jakość i wielu narzeka na smużenie, w przypadku tej Iiyamy ludzie zauważają lekkie smużenie. To że tobie nie przeszkadza to dobrze. Każda matryca ma swoje wady i zalety. Gadanie takie że VA jest lepsze od IPS jest nic nie warte. Ta matryca AMVA tobie pasuje ale może nie pasować każdemu. Flicker-free to jedno pojęcie i nie jedyna rzecz wpływająca na nasze oczy KLIK dla tych co chcą wiedzieć więcej niż parę sklejonych zdań.

Czas reakcji matrycy w nim to 4 ms a ten LG ma 5 ms ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś Iiyame z gorszą podstawą - lepsza ma XB2483HSU model boryka się z bad pixelami tak więc bez tej gwarancji prawie nikt by ich nie brał. BenQ GW to nie są wcale dobre monitory mają po prostu dobry stosunek cena/jakość i wielu narzeka na smużenie, w przypadku tej Iiyamy ludzie zauważają lekkie smużenie. To że tobie nie przeszkadza to dobrze. Każda matryca ma swoje wady i zalety. Gadanie takie że VA jest lepsze od IPS jest nic nie warte. Ta matryca AMVA tobie pasuje ale może nie pasować każdemu. Flicker-free to jedno pojęcie i nie jedyna rzecz wpływająca na nasze oczy KLIK dla tych co chcą wiedzieć więcej niż parę sklejonych zdań.

BenQ ma lepszy anti-ghosting od Iiyamy bo BenQ ma trochę inny target dla swoich monitorów. Nie chodzi o to że smużenie mi nie przeszkadza - wiem jak wygląda smużąca matryca, AMVA nią nie jest. Ludzie ciągle wytykają to "smużenie" tym matrycom i potem ludzie biorą masowo tanie IPSy, gdzie dostajemy monitor ze srebrzącą czernią, przeciętnym kontrastem i często jeszcze nierównomiernym podświetleniem - żadnej z tych bolączek w monitorach z AMVA nie uświadczysz. A jeżeli ktoś widzi zauważalne i przeszkadzające smużenie na tym panelu to niech najlepiej weźmie monitor na TNce, ten na pewno nie będzie smużył.

 

Tanie AMVA > tani IPS - zawsze, praktycznie bezwarunkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytykam AMVA moim zdaniem ta matryca jest wypośrodkowana pomiędzy grami a filmami. Pokaż mi monitor z AMVA za 500-550 zł jeśli porównujemy z tanimi IPS. Świetnie IPS z bardzo dobrymi kątami widzenia oraz kolorami zamieniamy na TN z dokładnym przeciwieństwem. Każda matryca ma swoje wady i zalety. Ciastek19 czasy GtG są nic nie warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujemy z tanimi IPS, bo w przypadku 22" jak i 27" AMVA wychodzi ~50zł taniej niż IPS. Jedynie w rozmiarze 24" AOC/LG kosztują w granicach 550-600zł, podczas gdy BenQ 650 - zapewne dlatego, że z nowej serii, bo Gw2460 był tańszy, tyle że już go nie ma w sprzedaży. Niemniej jednak za wyjątkiem "smużenia" które z niewiadomych mi powodów według połowy internetu jest dostrzegalne (pomimo tego że ani ja ani wiele osób którym te monitory polecałem tego nie widzę), dostajemy matrycę pod każdym względem lepszą od AH-IPSa.

 

Możliwe że Iiyama smuży - ją widziałem zdecydowanie najkrócej, może czegoś nie zauważyłem - natomiast BenQ na 100% nie mają dostrzegalnego smużenia.

 

EOT bo to jak spór pomiędzy pomidorem a ogórkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...