Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jakimowski

Problem w firmie z pieniędzmi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość niezręczną sytuację - mianowicie prowadzę swoją firmę i chwilowo mam pustki w kasie (problemy z klientem, mniejsza o szczegóły), natomiast zbliża się termin wypłat. Nie chcę zostawiać pracowników z niczym, a na pełne wypłaty dla wszystkich brakuje mi około 5 tysięcy. Dlatego chciałbym po prostu skądś pożyczyć te pieniądze - tylko że są mi potrzebne właściwie to na już. Jeśli znacie zaufane miejsce, które mi pomoże, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej porozmawiać z pracownikami szczerze i da się to ugryźć bez pożyczek (np zaproponować, że część wyplacisz jak tylko będzie możliwość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość niezręczną sytuację - mianowicie prowadzę swoją firmę i chwilowo mam pustki w kasie (problemy z klientem, mniejsza o szczegóły), natomiast zbliża się termin wypłat. Nie chcę zostawiać pracowników z niczym, a na pełne wypłaty dla wszystkich brakuje mi około 5 tysięcy. Dlatego chciałbym po prostu skądś pożyczyć te pieniądze - tylko że są mi potrzebne właściwie to na już. Jeśli znacie zaufane miejsce, które mi pomoże, proszę o pomoc.

 

masz firme i nie wiesz skad masz wziasc 5000? :o

 

kredyt w koncie, debet - te beda najszybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimowski, szczerze, to w tej sytuacji najlepiej będzie, jak pójdziesz do Providenta, gdzie w przeciwieństwie do banków, nie będziesz czekać na kasę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimowski, szczerze, to w tej sytuacji najlepiej będzie, jak pójdziesz do Providenta, gdzie w przeciwieństwie do banków, nie będziesz czekać na kasę :).

 

Hahaha, dobre :E , jak się jest stałym klientem jednego banku to też na kasę nie trzeba czekać, ba nawet na 0% można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, dobre :E , jak się jest stałym klientem jednego banku to też na kasę nie trzeba czekać, ba nawet na 0% można dostać.

Lepsze takie rozwiązanie niż chwilówka w dziwnych firmach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimowski, szczerze, to w tej sytuacji najlepiej będzie, jak pójdziesz do Providenta, gdzie w przeciwieństwie do banków, nie będziesz czekać na kasę :).

 

Co za bzdury, w banku masz kasę w chwile, często nawet przez telefon i na konto.

 

Provident ma zabójcze %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz firme i nie wiesz skad masz wziasc 5000? :o

 

kredyt w koncie, debet - te beda najszybsze

Pewnie debet na koncie juz jest wyczerpany a kredyt do splacenia.

Niestety takie sa realia prowadzenia firmy w Polsce i oczekiwaniu na spoznione platnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile im płacisz

 

jak 1200 brutto to faktycznie można coś pozyczyc.

 

jak 2000netto to może pogadaj z nimi i ogarniesz to bez pozyczki?

 

jak oczywiscie jestes normalnym pracodawca, bo jak nie to wiesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu masz tych pracowników?

Może się zgodzą na mniejsze wpłaty w tym miesiącu, w zamian za np premię + wyrównanie w przyszłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy są zadowoleni z warunków pracy i zarobków na pewno są w stanie jednorazowo zrzec się wynagrodzenia.

Teoretycznie nie mogą tego zrobić, bo nie pozwala na to kodeks pracy, ale w praktyce mogą w dowolny sposób dysponować wynagrodzeniem i np. przekazać jego część osobie prawnej.

Przykład - Połowa pracowników dostaje przelewy 5 czerwca i zwraca 10% pracodawcy. 10 czerwca druga połowa pracowników dostaje pełne wynagrodzenia i przekazuje 10% pracodawcy. 10 lipca wszyscy dostają 11% premii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegii mając rachunek firmy w banku kwotę typu 5000 zł powinieneś dostać bez żadnych problemów. Tylko czy w przyszłym miesiącu nie będziesz mieć podobnego problemu? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że jeden dzień opoźnienia w wypłacie to możliwość wypowiedzenia umowy o pracę z winy pracodawcy, natychmiastowo z pełnopłatnym wypowiedzeniem.

Lepiej żeby ludzie lubili u Ciebie pracować...

 

Rozwiazanie problemu to debet na rachunku firmowym załatwi sprawę, jak masz regularne obroty to 20-30 tyś nie powinno być żadnym problemem, w dodatku na dłuższy czas bez żadnych odsetek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze jest sens cokolwiek dopowiadać w temacie skoro udział w nim autora ogranicza się jedynie do pierwszego posta.

 

Problem polega na tym, że jeden dzień opoźnienia w wypłacie to możliwość wypowiedzenia umowy o pracę z winy pracodawcy, natychmiastowo z pełnopłatnym wypowiedzeniem.

Lepiej żeby ludzie lubili u Ciebie pracować...

 

Rozwiazanie problemu to debet na rachunku firmowym załatwi sprawę, jak masz regularne obroty to 20-30 tyś nie powinno być żadnym problemem, w dodatku na dłuższy czas bez żadnych odsetek.

A od kiedy to w słowie "tysięcy" występuje litera "ś"? :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć kredyt na poczet niezapłaconej faktury. No i w biznesie najprostszy sposób na tani kredyt to... przeciągnąć płatność za fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...