Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miecio_oo

Niechiane reklamy i otwierające sie okna w Firefox - Problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam problem z niechcianą reklamą i otwierającymi się oknami w Firefox. Nie wiem jakim cudem się to dostało do systemu, Kasperski nic nie zarejestrował. Komputer przeskanowałem AdwCleaner i Anti-Malware, które znalazły błędy jednak po ich usunięciu problem nadal występuję (głównie wyskakuje - YourAdExchange itp..) Dodatkowo przeskanowałem komputer programem OTL. Poniżej logi z Adwcleanera i OTL . Z góry dziękuję wszystkim za wszelką pomoc. Pozdrawiam :)

 

 

AdwCleaner

 

OTL extras

 

OTL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w logach z FRST nie widzę niczego szkodliwego. FireFox całkowicie zdrowy więc nie mam pojęcia co może powodować reklamy w Lisku (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Uruchom JRT. Wciśnij dowolny klawisz i czekaj, aż skończy się operacja skanowania. Podczas pobierania JRT.exe, programy mogą wskazywać, że to jest zagrożenie, proszę to zignorować. Pokaż raport po zakończonym skanowaniu (JRT.txt).

2. Przeprowadź skanowanie za pomocą Hitman Pro 3.7. Jeśli coś znajdzie, nic nie usuwaj, tylko dostarcz log z wynikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź właściwości linka, którym uruchamiasz Firefoxa. Tam też można dopisać sporo syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź właściwości linka, którym uruchamiasz Firefoxa. Tam też można dopisać sporo syfu.

To można odrzucić. Autor u góry używał wielokrotnie ADWCleanera (widać w raporcie ile plików powstało) a sam w sobie ADWCleaner widząc takie skróty leczy je albo usuwa i tworzy nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie wiedziałem. U mnie ostatnio Malwarebytes Anti-Malware właśnie nie ruszył linków, a całą resztę syfu dokładnie usunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo MBAM używa bardzo okrojonych narzędzi do wykrywania zagrożeń. Nie sprawdza on kodu danego pliku *.exe (itp.) tylko sprawdza system po ścieżkach pliku. Dlatego nie znajdzie on różnych linków/zainfekowanych plików systemowych itp. A o heurystyce nie wspomne, mega okrojona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Uruchom JRT. Wciśnij dowolny klawisz i czekaj, aż skończy się operacja skanowania. Podczas pobierania JRT.exe, programy mogą wskazywać, że to jest zagrożenie, proszę to zignorować. Pokaż raport po zakończonym skanowaniu (JRT.txt).

2. Przeprowadź skanowanie za pomocą Hitman Pro 3.7. Jeśli coś znajdzie, nic nie usuwaj, tylko dostarcz log z wynikami.

 

 

 

LOg z JRT http://wklej.org/id/1745344/

 

Log s HitmanPro http://wklej.org/id/1745343/

 

Przykład poniżej z tym co mi się otwiera. Zauważyłem, że występuje to tylko podczas logowania do panelu routera w momencie wciśnięcia enter po wpisaniu hasła.

post-529612-143513825107_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz FireFox > menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale używane rozszerzenia trzeba będzie przeinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz FireFox > menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale używane rozszerzenia trzeba będzie przeinstalować.

 

Dzięki za pomoc. Problem został usunięty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...