Forum PCLab.pl: Final Fantasy VII Remake - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Final Fantasy VII Remake Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   NorbertNorbertowski 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Czerwiec 2015 - 12:24

Zobacz postVulc, o 20 Czerwiec 2015 - 12:20, napisał(a):

Martwisz się, że emocje wywołuje remake gry sprzed prawie 20 lat, a nie martwi Cię to, że podobne emocje wywołują remastery tytułów sprzed kilku lat?

Bez przesady, jeszcze nie widziałem aby przy zapowiedzi remasteru składanki Uncharted ktoś płakał, a trail miał 8mln wyświetleń ;)
Ostatnio pojawiła się informacja, że 40% posiadaczy PS4 w poprzedniej generacji nie miała PS3. Jest to ogromna rzesza ludzi, więc nie to nie dziwi, że Sony wydaje swoje największe killery jak GoW III czy TLoU w odświeżonych wersjach, bo ludzie tego oczekują.

FFVII to zupęłnie inna para kaloszy, gra oczekiwana przez długi czas, i jest to remake zupełnie inny, gra pisane od początku z dużymi zmianami.

#22 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2015 - 13:32

Zobacz postNorbertNorbertowski, o 20 Czerwiec 2015 - 13:24, napisał(a):

Bez przesady, jeszcze nie widziałem aby przy zapowiedzi remasteru składanki Uncharted ktoś płakał, a trail miał 8mln wyświetleń ;)

Nie przesadzam, nie każdego jarają chińskie bajki. ;) Dużo ludzi bardziej cieszy się z remasterów młodszych gier.

Zobacz postNorbertNorbertowski, o 20 Czerwiec 2015 - 13:24, napisał(a):

FFVII to zupęłnie inna para kaloszy, gra oczekiwana przez długi czas, i jest to remake zupełnie inny, gra pisane od początku z dużymi zmianami.

Nie tyle zupełnie inny remake, co po prostu remake. Uncharted Collection czy TLoU to zwykłe remastery. Remake z zasady jest inny od oryginału, ale za wcześnie na określanie skali zmian.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Akozz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2015 - 14:28

Zobacz postVulc, o 20 Czerwiec 2015 - 13:20, napisał(a):

Martwisz się, że emocje wywołuje remake gry sprzed prawie 20 lat, a nie martwi Cię to, że podobne emocje wywołują remastery tytułów sprzed kilku lat? ;) Tak właśnie powinno wyglądać odświeżanie gier - bardzo stare klasyki brane na warsztat i reżyserowane na nowo, oczywiście z zachowaniem struktury oryginału.

A kto powiedział że się tym też nie martwię :E ? Ja się bardzo martwię wieloma sprawami :E

A tak na serio to po prostu nie rozumiem ludzi którzy krzyczą i wiszą na żyrandolach podczas takich prezentacji wykrzykując że Sony wygrało E3 bo robi remake starego klasyka. Ja np. uwielbiam Fallouta 2 ale jak bym ktoś teraz ogłosił że robi jego remake to chyba bym się bardziej martwił niż cieszył.
Remastery to też fajna sprawa. Ja nie miałem PS3 i bardzo się ciesze że kiedy kupię PS4 to będę mógł zagrać w Journey, The Last of Us czy God of War 3. Bardzo bym się ucieszył tez z remastera edycji HD Shadow of the Colossus i ICO oraz NiNoKuni ;) To co mnie martwi natomiast to to że nacisk powinien być głównie położony na nowe IP a nie stare po face lifcie. Na PS3 i X360 też były remastery i wersje HD ale z tego co pamiętam to nikt o nich na E3 nie trąbił tak jak by nowy hit generacji zapowiadali.

A w remake FF VII chętnie zagram jeżeli okaże się fajny. Zdecydowanie wolę gry z serii FF tej starszej daty od tych nowych, np. FF1 czy VI.

#24 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2015 - 14:39

Cieszy mnie sam fakt remake'u ale martwią mnie potencjalne zmiany.
Oczywista sprawa, kilku różnych rzeczy zapewne nie da się dobrze przełożyć na nowoczesne warunki.
Mimo to scenariusza i mechaniki rozgrywki powinni starać się nie ruszać.
Po co próbować usprawniać coś co dziś nadal działa dobrze?

#25 Użytkownik jest niedostępny   giez 

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2015 - 16:14

Popłakałem się widząc reakcje ludzi, w tych samych momentach się wzruszali co ja, kocham tę grę i czekam na nią jak na nic innego i nie wstydzę się tego.
Żadna inna gra książka czy film nie dały mi nigdy takiej przygody i tylu różnych emocji, setki godzin masterowania żeby wejść do krateru przygotowanym, złote chocobo i rozrywka w Gold Saucer, ta gra zmieniła wszystko. Porównywalną radość z gry dał mi tylko gothic 1 i 2, które również kocham ale mistrz jest tylko jeden - final fantasy siedem.

Ten post był edytowany przez giez dnia: 21 Czerwiec 2015 - 16:18

#26 Użytkownik jest niedostępny   Qrdel 

• LIGHTNING
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Czerwiec 2015 - 18:36

Zobacz postcrush, o 19 Czerwiec 2015 - 23:34, napisał(a):

Z jakiej racji? :E

A z takiej, że dla VII była pierwszą FF wydaną poza konsolą Nintendo i to dzięki SONY w dużej mierze wyszła.

#27 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• [*] 16.02.1959-16.05.2016
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2015 - 19:14

Zobacz postStarh, o 19 Czerwiec 2015 - 23:13, napisał(a):

Ja tam bym i tak kupił plejke, bo są fajne gry poza tym ten remake może się okazać, że wyjdzie tylko na Ps4 aby podpić sprzedaż konsoli przede wszystkim w Jap. Samo square powiedziało, że głównie po to był ten trailer i jeżeli sprzedaż będzie wzrastać to możliwe, że gra będzie pełnym exem.

Owszem, są, przy czym sam nie kupiłbym z kilku powodów, a dwoma są:
-mimo hdd muszę bawić się w trzymanie płyty w napędzie
-kompatybilność wsteczna (nie mam zamiaru robić graciarni i trzymać każdą po to by pograć w gry z poprzedniej generacji - dla mnie chyba na poważnie sysnonimem słowa "konsola" jest i będzie PS2...którą do dziś mam, gdy PS3 sprzedałem w sumie po 8 miesiącach...).

Zobacz postgiez, o 21 Czerwiec 2015 - 17:14, napisał(a):

Popłakałem się widząc reakcje ludzi, w tych samych momentach się wzruszali co ja, kocham tę grę i czekam na nią jak na nic innego i nie wstydzę się tego.
Żadna inna gra książka czy film nie dały mi nigdy takiej przygody i tylu różnych emocji, setki godzin masterowania żeby wejść do krateru przygotowanym, złote chocobo i rozrywka w Gold Saucer, ta gra zmieniła wszystko. Porównywalną radość z gry dał mi tylko gothic 1 i 2, które również kocham ale mistrz jest tylko jeden - final fantasy siedem.

Owszem, a tym mistrzem jest...PLANESCAPE TORMENT! :E

Wracając - wielokrotnie miałem ochotę w to zagrać ponownie...ale tyle razy w to grałem, że nie chciało mi się bawić ponownie z PSX'em (mam do dziś :E), ani emulatorami [:|], a w wersje odświeżoną pewnie zagrałbym z przyjemnościa, przy czym z racji ciut innych realiów czasowych mam nadzieję, że dodadzą opcję, która pozwoliłaby mi zaoszczędzić czas na debilne levelupowanie...bo to typowe dla jrpgów...

Ten post był edytowany przez Firekage dnia: 22 Czerwiec 2015 - 19:15

#28 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2015 - 19:26

Zobacz postQrdel, o 21 Czerwiec 2015 - 19:36, napisał(a):

A z takiej, że dla VII była pierwszą FF wydaną poza konsolą Nintendo i to dzięki SONY w dużej mierze wyszła.

To idąc dalej tym dziwacznym tokiem rozumowania, niech oddadzą hołd fanom Nintendo.
Bo gdyby ci nie kupowali FF1 to nie byłoby FF7. :E ;)

#29 Użytkownik jest niedostępny   Base 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Czerwiec 2015 - 01:36

Tak dla remake'a, ale pod warunkiem:
- zostaną stare lokacje i dodadzą nowe
- zmiany w fabule, ale tylko w sensie dodania nowych questów, NIE dla postaci z Crisis Core
- muzyka ma zostać, żadnych zmian
- postać Clouda nie bazowana na Dissidi - tam wygląda full pedalsko
- Aeris must die! Nie róbmy jaj po 20 lat i nie przywracajmy możliwości ożywienia jej. Neogaf świruje w tej kwestii. To zmieniłoby wspomnienia dla takich graczy, jak ja, którzy swoje growe przygody zaczynali w latach 90.

- gra ma być trudniejsza, walka z Sephirothem na końcu to śmiech.

#30 Użytkownik jest niedostępny   giez 

• PipPipPipPipPip

Napisany 24 Czerwiec 2015 - 18:25

Zobacz postBase, o 23 Czerwiec 2015 - 02:36, napisał(a):

Tak dla remake'a, ale pod warunkiem:
- zostaną stare lokacje i dodadzą nowe
- zmiany w fabule, ale tylko w sensie dodania nowych questów, NIE dla postaci z Crisis Core
- muzyka ma zostać, żadnych zmian
- postać Clouda nie bazowana na Dissidi - tam wygląda full pedalsko
- Aeris must die! Nie róbmy jaj po 20 lat i nie przywracajmy możliwości ożywienia jej. Neogaf świruje w tej kwestii. To zmieniłoby wspomnienia dla takich graczy, jak ja, którzy swoje growe przygody zaczynali w latach 90.

- gra ma być trudniejsza, walka z Sephirothem na końcu to śmiech.

weapony nadrabiają

#31 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Maj 2019 - 11:05

Nowy Trailer z imprezy Sony

Final Fantasy VII Remake State of Play Trailer 2019

#32 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Maj 2019 - 14:41

Kto wie, może zdąży to wyjść przed premierą PS5 :E

#33 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Maj 2019 - 09:35

Jeśli miałoby do tego dojść to zobaczysz tylko 1 odcinek a reszata już na PS5. Zostało potwierdzone że gra będzie pojawiać się epizodycznie.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Maj 2019 - 10:31

Epizody, serio? No to mój entuzjazm niestety opadł. Ciekawe jaką sobie w takim razie zawołają cenę za pojedynczy "odcinek" czy też samą całość.

I wszystkie epizody będą dostępne na PS4, nawet po premierze PS5, o to bym się nie martwił.

#35 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Maj 2019 - 15:20

Jak się zmienił Final Fantasy VII Remake od 2015 roku

#36 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Maj 2019 - 17:33

Nigdy nie byłem fanem tej serii. Grałem w FFXV i po tym co widziałem jestem sceptycznie nastawiony do Remake. Twórcy od długiego czasu mają ewidentne problemy z wyważeniem gier tak, aby te miały sens pod względem mechaniki. Wydawanie gry w epizodach to też nie jest najlepszy pomysł. Zbyt wiele rzeczy wskazuje, że będzie to najwyżej przeciętniak.

#37 Użytkownik jest niedostępny   n0time4u 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Maj 2019 - 19:06

W necie już preordery na Ps4 można kupić. Ciekawe

#38 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Maj 2019 - 12:42

Wyjdzie w dwóch częściach. Każda za pełną cenę.

#39 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2019 - 10:18

Czekam na nowe filmiki z E3 :cool:

#40 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Maj 2019 - 13:03

Ja już nic nie oglądam.