Forum PCLab.pl: No man's sky - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (35 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

No man's sky wątek główny. "One Man's Lie"

#61 Użytkownik jest dostępny   joloxx9 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Sierpień 2016 - 07:49

Zobacz postFord, o 09 Sierpień 2016 - 22:14, napisał(a):

Patrząc na te streamy to ja sobie poczekam aż gra stanieje do 15 euro i wyjdzie 10 DLC bo narazie to tam nic nie ma. Może kogoś interesuje eksploracja losowo generowanych światów, na których zawsze jest to samo, ale ja to już przerabiałem w Elite i wiedziałem, że tak się to skończy :P Nudy.

Odnosze podobne wrazenie w dodatku cena z kosmosu

#62 Użytkownik jest niedostępny   Piteero 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 08:10

Ocena userów z Metacritic:
Dodaj obrazek

#63 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 08:17

Proceduralne generowanie spoko, ale jako ramy do wypełnienia jakąś zawartością. Samej zawartości (zadań, historii, zdarzeń itp.) póki co nie da się proceduralnie wygenerować tak, żeby było ciekawie i różnorodnie.
Bez sensownego AI, albo ogromnej pracy aby to dodatkowo oskryptować ciekawie i wpasować jeszcze jest za wcześnie na tego typu gry.

Do pogrania chwilę pooglądania, spoko. Jeszcze jakby był klasyczny multiplayer PvP to wpasowane w spory świat podobnych planet byłoby spoko, ale tu niestety tego nie widzę. Z paru recek które przejrzałem wyłania się podobny obraz.

#64 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Why so serious?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 08:36

Ta ocena z metacritic potwierdza tylko to, czego się spodziewałem. Nic nadzwyczajnego. Kolejny producent, który robi graczy w balona marketingową papką o tym jaki to ciekawy i wspaniały świat jest do zwiedzenia. Początkowo mówiono, że w tym ogromnym świecie gry nie będziemy samotni, że nasze ścieżki będą mogły krzyżować się z innymi graczami, mimo że interakcja z nimi nie jest głównym elementem tytułu. Jak się teraz okazało gracze, którzy umówili się w tym samym punkcie wybranej planety, nie widzieli swoich awatarów i nie mogli nawiązywać ze sobą żadnych interakcji. Sean Murray już postanowił zabrać głoś w tej sprawie wyjaśniając „Żeby wszystko było jasne - No Man's Sky to nie tytuł multiplayerowy. Proszę nie szukajcie tutaj takiego doświadczenia". Ale to nie wszystko, zagadki logiczne oraz planety, choć generowane losowo są bardzo do siebie podobne i już po kilku godzinach gry odechciewa się dalszej eksploracji. Wiele gier już takich było, które w zapowiedziach prezentowały się świetnie, później okazywało się poważnym rozczarowaniem. Tak jest i w tym przypadku.

#65 Użytkownik jest dostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 08:53

Zobacz postJack White, o 10 Sierpień 2016 - 09:36, napisał(a):

Ta ocena z metacritic potwierdza tylko to, czego się spodziewałem.

Pomijając już faktyczny stan gry, kolejny co sugeruje się oceną userów na Metacritic. :heu: Oceną kompletnie bezwartościową, bo nawet odrzucając skrajne oceny 0 i 10, nadal nie wiesz czy autor bardziej wiarygodnej, widział w ogóle grę na oczy. Ty też nie widziałeś, ale radośnie piszesz o poważnym rozczarowaniu.

Zobacz postiwanme, o 10 Sierpień 2016 - 09:17, napisał(a):

Proceduralne generowanie spoko, ale jako ramy do wypełnienia jakąś zawartością. Samej zawartości (zadań, historii, zdarzeń itp.) póki co nie da się proceduralnie wygenerować tak, żeby było ciekawie i różnorodnie.
Bez sensownego AI, albo ogromnej pracy aby to dodatkowo oskryptować ciekawie i wpasować jeszcze jest za wcześnie na tego typu gry.

Od początku tego się obawiano i częściowo znajduje to potwierdzenie w recenzjach, będących w trakcie powstawania. Projekt był od samego początku niezwykle ambitny i najwidoczniej jego skala przerosła nieco samych twórców. Oczywiście wypada zagrać i zobaczyć jak to wygląda, doświadczenia - z tego co można wyczytać - są różne w zależności od ścieżki, jaką obrał dany gracz. Tak czy inaczej cieszę się, że trzymałem hype na wodzy, podejdę do tego tytułu na spokojnie.

#66 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Why so serious?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 09:02

http://www.youtube.com/watch?v=NdJnpf7uXaw

Jedna planeta w 50 różnych wersjach kolorystycznych? :E

#67 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 09:33

Zobacz postDragonov, o 09 Sierpień 2016 - 10:37, napisał(a):

Oglądam strimy z ps4 i gra wygląda strasznie brzydko na konsoli, szczególnie tekstury podłoża są tragicznej jakości no i ogromny popup.

Przecież grafika na pc będzie identyczna. Juz twórcy to mówili. Chcesz piękną grafikę to graj w Uncharted 4 :). Tutaj takowej nie dostaniesz.

#68 Użytkownik jest niedostępny   charon 

• Przewoźnik dusz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 10:18

Kardynalnym błędem twórców tej gry było olanie trybu multiplayer. Od początku powinno to być zrobione tak, żeby gracze grali wspólnie, mogli się napierniczać, tworzyć gildie, handlować itp. Tyle ciekawych rzeczy mogłoby się dziać.

A tak dostajemy coś jakby MMO bez questów, z jedną osobą na serwerze.

Co do proceduralnego generowania planet: czyli jak w Space Engine. Zwiedzasz galaktyki i wszędzie takie same planety. Nosz kurde przejrzeliby katalogi odkrytych egzoplanet by po prostu się tym zainspirować i dodać znacznie więcej możliwości do zbioru.

Ten post był edytowany przez charon dnia: 10 Sierpień 2016 - 10:19

#69 Użytkownik jest niedostępny   Crew 900 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 10:18

Wydaje mi się, że na steamie będzie wysyp negatywów :E

#70 Użytkownik jest niedostępny   Jack White 

• Why so serious?
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 11:04

Zobacz postcharon, o 10 Sierpień 2016 - 10:18, napisał(a):

A tak dostajemy coś jakby MMO bez questów, z jedną osobą na serwerze.

To takie mmo bez mmo, pełne beczek piwa i latających smokohujwieco :E
Wtajemniczeni wiedzą o co biega :P

Oglądałem teraz kilka polskich streamów i tam naprawdę nic się nie dzieje, całkowita jednostajność i monotonia. Do tego brak interakcji z innymi graczami i wieczna pustka. Chłop chodził przez dwie godziny i zbierał minerały aż zabrakło mu miejsca w ekwipunku i zaczął wszystko niszczyć. Dotarł na inna planetę która o dziwo wyglądała zupełnie tak samo, po czym stwierdził że nie chce mu się w to grać i wyłączył stream :E

#71 Użytkownik jest niedostępny   Piteero 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 11:09

Ciekawe co mysla Ci co czekaja na PC wersje :-)

#72 Użytkownik jest niedostępny   Kazubin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 11:14

Ta gra ma w końcu w Polsce lokalnego dystrybutora na PC? :hmm:

#73 Użytkownik jest dostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 11:17

Zobacz postcharon, o 10 Sierpień 2016 - 11:18, napisał(a):

Kardynalnym błędem twórców tej gry było olanie trybu multiplayer. Od początku powinno to być zrobione tak, żeby gracze grali wspólnie, mogli się napierniczać, tworzyć gildie, handlować itp. Tyle ciekawych rzeczy mogłoby się dziać.

To była świadoma decyzja, choćby ze względu na to, że tryb multi to o wiele, wiele więcej pracy i testów, co wyraźnie opóźniłoby premierę. Tak czy inaczej faktycznie szkoda, że tego nie ma. Z drugiej strony przy tej ilości planet, szansie na spotkanie innego gracza, największe klany miałyby po 2 latach góra trzech członków. :E

Zobacz postPiteero, o 10 Sierpień 2016 - 12:09, napisał(a):

Ciekawe co mysla Ci co czekaja na PC wersje :-)

A co mieliby myśleć, że aż tak to Cię ciekawi?

Rzeczą, która tej grze najbardziej nie służy, jest z pewnością cena. Dużo, dużo za wysoka.

Ten post był edytowany przez Vulc dnia: 10 Sierpień 2016 - 11:21

#74 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 11:24

Zapowiada się najbardziej napompowany gniot roku. Niestety. Poczytałem trochę opinię na zachodnich forach i.. Po 3 godzinach explorowania jednej planety udajesz się na drugą bardzo podobną aby robić to samo czyli skanować, wydobywać, ulepszać i tak w kółko.
Do tego grafika i textury delikatnie mówiąc są kiepskie na ps4 i ludzie nażekają na dropy fps.

#75 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 11:39

Do tego grafika i textury delikatnie mówiąc są kiepskie na ps4 i ludzie nażekają na dropy fps.

Tekstury są kiepskie, ale już sama geometria biorąc pod uwagę jak ta gra jest tworzona wydaje się fajna.

Z drugiej strony przy tej ilości planet, szansie na spotkanie innego gracza, największe klany miałyby po 2 latach góra trzech członków. :E

To akurat dałoby się jakoś rozwiązać np. żeby gracz miał wybór czy pojawia się w jednym z bardziej "zaludnionych" obszarów czy mniej

Rzeczą, która tej grze najbardziej nie służy, jest z pewnością cena. Dużo, dużo za wysoka.

To zdecydowanie. Sam jestem trochę ciekawy, chętnie bym zainstalował i poeksplorował chwilkę, ale nie za taki hajs. Ponad dwie stówy to ja mogę wydać na grę pokroju takiego Wiedźmina (który oczywiście tyle nie kosztował), a nie na interesującego, ale szybko nudzącego się indyka.

#76 Użytkownik jest niedostępny   Little Sun 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 13:17

Dla mnie narzekania większości to w stylu Diablo ssie bo nie ma fabuły jak w Wiedźminie i w ogóle to mmo powinno być z gildiami i otwartym światem i grafiką z crysisa.

Założenia twórców były znane już od początku i wywiązali się w nich w 110%. Dużo gier jest powtarzalnych i o większości można napisać 'chodzisz, strzelasz, zbierasz nic się nie dzieje, nuda....'

Ba sami twórcy nigdy nie powiedzieli czegoś w stylu to będzie najlepsza gra/survival/cokolwiek. A to i to rozwali wam mózgi. Tylko sami gracze jak zwykle napędzili hype z nie wiadomo czego, a później płacz bo gra słaba i nie tak miało być. Standard powtarzany co rok.

HG zrobiło grę jaką chciało, o eksporacji i dla fanów sci-fi. Jak komuś gatunek i forma gry nie opowiada to trudno.
Jeśli ktoś się spodziewał, przełomu, mmo, mega grafiki, gry akcji, fabuły, kolejnego minecrafta (a najlepiej wszystkiego w jednym) to się przeliczył.
Jedyne co miało być wow to 18 quintillionow planet do zwiedzania, no i jest - i to całkiem dobrych.

Ja i tak uważam że to kolejny mały krok do przodu w tworzeniu gier.

#77 Użytkownik jest niedostępny   Dragonov 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 13:20

Zobacz postAzazell, o 10 Sierpień 2016 - 10:33, napisał(a):

Przecież grafika na pc będzie identyczna. Juz twórcy to mówili. Chcesz piękną grafikę to graj w Uncharted 4 :). Tutaj takowej nie dostaniesz.

Jeśli gra będzie tak samo wyglądać na PC to nie wróżę sukcesu :E To nie minecraft gdzie styl graficzny jest taki, a nie inny. NMS jest po prostu brzydkie :P

Ciekawe jak będzie ze wsparciem modów, bo wydaję się ze to jest dobra podstawa na jakieś bardziej rozbudowane dodatki od graczy.

Ja po prostu nie rozumiem co to jest do odkrywania, kiedy wszystko wygląda tak samo. To nie jest tak że na jakiejś planecie znajdziesz rozbudowaną cywilizacje czy coś innego czego nie widziałeś na innych planetach. Jedyne co się będzie różnić to zwierzęta, inny kolor drzewek/podłoża planety :E
Jak na tyle czasu ile robili tą grę i jak ja zapowiadali to strasznie mało treści jest. Wszystko jest generowane, więc to nie jest tak ze musieli poświęcać czas na budowanie lokacji, postaci czy jakiś specjalnych questów.

W ogóle to już się dwóch graczy znalazło na tej samej planecie, ale się nie widzieli :thumbdown:
http://fraghero.com/...see-each-other/

Ten post był edytowany przez Dragonov dnia: 10 Sierpień 2016 - 14:14

#78 Użytkownik jest dostępny   hennepin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 13:42

Przecież to wygląda na niesamowicie nudną rozgrywkę, żadnego urozmaicenia, żadnego celu, miałoby to sens gdyby naprawdę zachwycało graficznie i dla samych widoków chcielibyśmy zwiedzać sobie planety, tymczasem tu wszystko praktycznie wygląda tak samo i jest zwyczajnie brzydkie.

#79 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 14:18

Zobacz postDragonov, o 10 Sierpień 2016 - 14:20, napisał(a):

Jeśli gra będzie tak samo wyglądać na PC to nie wróżę sukcesu :E To nie minecraft gdzie styl graficzny jest taki, a nie inny. NMS jest po prostu brzydkie :P

A czego ty byś chciał grafikę z rodu Uncharted 4 czy wiesiek 3? Przecież to byłoby mega czasochłonne i kosztonwe dla twórców. Wystarczy spojrzeć co gra preferuje i wtedy można sobie dać z krytykowaniem oprawy graficznej. Któa imho jest najmniej istotna w tym całym bigosie.

#80 Użytkownik jest niedostępny   DejvidLP 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2016 - 14:35

Ja właśnie czekałem od dawna na tą grę przyglądałem się jej. Nie oczekuje od niej adrenaliny zwrotów akcji czy fabuły rozumiem twórców to gra do której mogę sobie posiedzieć posłuchać muzyki odprężyć się po pracy i poexplorować. Graficznie też mi się nawet podoba cała paleta barw jest taka nostalgiczna i to lubię. Fakt wątpię by gra wciągała na tyle by grac w nią przy jednym posiedzeniu po 2-3h. Podsumowując gra ta trafi do ludzi takich którzy częściowo odchodzą już od gier akcji takich jak jak :). Jestem przekonany ze będę miło spędzał przy niej czas słuchając dobrej muzyki i odpoczywając sobie po pracy :)

• (35 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »