Skocz do zawartości
Piteero

No man's sky

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie łącznie z audio. W sumie gra będzie dostępna w 14 językach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno będzie polonizacja ale nigdzie nie ma konkretnego terminu oraz kto tym się zajmie, bo jeśli nasze studio to może była by szansa na normalne ceny i większą popularność, bo przyznam, że tytuł mnie zaciekawił i ostatnio oglądałem kilka streamów już na łatce 1.03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam strimy z ps4 i gra wygląda strasznie brzydko na konsoli, szczególnie tekstury podłoża są tragicznej jakości no i ogromny popup.

Co do samej rozgrywki to eee monotonia, nic ciekawego, gracz lata z planety na planetę(każda wygląda praktycznie tak samo) zbiera jakieś surowce i tak w kółko co w tym ma być super? :E

Na pierwszy rzut oka to gry "survivalowe" ze steam early access oferują więcej urozmaicenia :hmm:

Edytowane przez Dragonov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na streamach trochę powolna ta gra się wydaje, a to całe proceduralne generowanie pewnie oznacza, że będzie kilkanaście typów planet niewiele różniących się od siebie podobnie jak w Space Engine.

 

Jeśli będzie za 250zł na PC to pewnie sobie dam spokój z tą grą przynajmniej aż potanieje, bo nie wydaje mi się, by była aż tyle warta. Trochę można polatać i poeksplorować, ale bez przesady by tyle płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam streama Polaka z wersji na PS4 i jest pełne spolszczenie (język mówiony i pisany) więc na PC zapewne też będzie pełna polska wersja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te streamy to ja sobie poczekam aż gra stanieje do 15 euro i wyjdzie 10 DLC bo narazie to tam nic nie ma. Może kogoś interesuje eksploracja losowo generowanych światów, na których zawsze jest to samo, ale ja to już przerabiałem w Elite i wiedziałem, że tak się to skończy :P Nudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te streamy to ja sobie poczekam aż gra stanieje do 15 euro i wyjdzie 10 DLC bo narazie to tam nic nie ma. Może kogoś interesuje eksploracja losowo generowanych światów, na których zawsze jest to samo, ale ja to już przerabiałem w Elite i wiedziałem, że tak się to skończy :P Nudy.

Odnosze podobne wrazenie w dodatku cena z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proceduralne generowanie spoko, ale jako ramy do wypełnienia jakąś zawartością. Samej zawartości (zadań, historii, zdarzeń itp.) póki co nie da się proceduralnie wygenerować tak, żeby było ciekawie i różnorodnie.

Bez sensownego AI, albo ogromnej pracy aby to dodatkowo oskryptować ciekawie i wpasować jeszcze jest za wcześnie na tego typu gry.

 

Do pogrania chwilę pooglądania, spoko. Jeszcze jakby był klasyczny multiplayer PvP to wpasowane w spory świat podobnych planet byłoby spoko, ale tu niestety tego nie widzę. Z paru recek które przejrzałem wyłania się podobny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ocena z metacritic potwierdza tylko to, czego się spodziewałem. Nic nadzwyczajnego. Kolejny producent, który robi graczy w balona marketingową papką o tym jaki to ciekawy i wspaniały świat jest do zwiedzenia. Początkowo mówiono, że w tym ogromnym świecie gry nie będziemy samotni, że nasze ścieżki będą mogły krzyżować się z innymi graczami, mimo że interakcja z nimi nie jest głównym elementem tytułu. Jak się teraz okazało gracze, którzy umówili się w tym samym punkcie wybranej planety, nie widzieli swoich awatarów i nie mogli nawiązywać ze sobą żadnych interakcji. Sean Murray już postanowił zabrać głoś w tej sprawie wyjaśniając „Żeby wszystko było jasne - No Man's Sky to nie tytuł multiplayerowy. Proszę nie szukajcie tutaj takiego doświadczenia". Ale to nie wszystko, zagadki logiczne oraz planety, choć generowane losowo są bardzo do siebie podobne i już po kilku godzinach gry odechciewa się dalszej eksploracji. Wiele gier już takich było, które w zapowiedziach prezentowały się świetnie, później okazywało się poważnym rozczarowaniem. Tak jest i w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ocena z metacritic potwierdza tylko to, czego się spodziewałem.

Pomijając już faktyczny stan gry, kolejny co sugeruje się oceną userów na Metacritic. :heu: Oceną kompletnie bezwartościową, bo nawet odrzucając skrajne oceny 0 i 10, nadal nie wiesz czy autor bardziej wiarygodnej, widział w ogóle grę na oczy. Ty też nie widziałeś, ale radośnie piszesz o poważnym rozczarowaniu.

Proceduralne generowanie spoko, ale jako ramy do wypełnienia jakąś zawartością. Samej zawartości (zadań, historii, zdarzeń itp.) póki co nie da się proceduralnie wygenerować tak, żeby było ciekawie i różnorodnie.

Bez sensownego AI, albo ogromnej pracy aby to dodatkowo oskryptować ciekawie i wpasować jeszcze jest za wcześnie na tego typu gry.

Od początku tego się obawiano i częściowo znajduje to potwierdzenie w recenzjach, będących w trakcie powstawania. Projekt był od samego początku niezwykle ambitny i najwidoczniej jego skala przerosła nieco samych twórców. Oczywiście wypada zagrać i zobaczyć jak to wygląda, doświadczenia - z tego co można wyczytać - są różne w zależności od ścieżki, jaką obrał dany gracz. Tak czy inaczej cieszę się, że trzymałem hype na wodzy, podejdę do tego tytułu na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oglądam strimy z ps4 i gra wygląda strasznie brzydko na konsoli, szczególnie tekstury podłoża są tragicznej jakości no i ogromny popup.

 

Przecież grafika na pc będzie identyczna. Juz twórcy to mówili. Chcesz piękną grafikę to graj w Uncharted 4 :). Tutaj takowej nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kardynalnym błędem twórców tej gry było olanie trybu multiplayer. Od początku powinno to być zrobione tak, żeby gracze grali wspólnie, mogli się napierniczać, tworzyć gildie, handlować itp. Tyle ciekawych rzeczy mogłoby się dziać.

 

A tak dostajemy coś jakby MMO bez questów, z jedną osobą na serwerze.

 

Co do proceduralnego generowania planet: czyli jak w Space Engine. Zwiedzasz galaktyki i wszędzie takie same planety. Nosz kurde przejrzeliby katalogi odkrytych egzoplanet by po prostu się tym zainspirować i dodać znacznie więcej możliwości do zbioru.

Edytowane przez charon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na steamie będzie wysyp negatywów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dostajemy coś jakby MMO bez questów, z jedną osobą na serwerze.

To takie mmo bez mmo, pełne beczek piwa i latających smokohujwieco :E

Wtajemniczeni wiedzą o co biega :P

 

Oglądałem teraz kilka polskich streamów i tam naprawdę nic się nie dzieje, całkowita jednostajność i monotonia. Do tego brak interakcji z innymi graczami i wieczna pustka. Chłop chodził przez dwie godziny i zbierał minerały aż zabrakło mu miejsca w ekwipunku i zaczął wszystko niszczyć. Dotarł na inna planetę która o dziwo wyglądała zupełnie tak samo, po czym stwierdził że nie chce mu się w to grać i wyłączył stream :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra ma w końcu w Polsce lokalnego dystrybutora na PC? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kardynalnym błędem twórców tej gry było olanie trybu multiplayer. Od początku powinno to być zrobione tak, żeby gracze grali wspólnie, mogli się napierniczać, tworzyć gildie, handlować itp. Tyle ciekawych rzeczy mogłoby się dziać.

To była świadoma decyzja, choćby ze względu na to, że tryb multi to o wiele, wiele więcej pracy i testów, co wyraźnie opóźniłoby premierę. Tak czy inaczej faktycznie szkoda, że tego nie ma. Z drugiej strony przy tej ilości planet, szansie na spotkanie innego gracza, największe klany miałyby po 2 latach góra trzech członków. :E

Ciekawe co mysla Ci co czekaja na PC wersje :-)

A co mieliby myśleć, że aż tak to Cię ciekawi?

 

Rzeczą, która tej grze najbardziej nie służy, jest z pewnością cena. Dużo, dużo za wysoka.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się najbardziej napompowany gniot roku. Niestety. Poczytałem trochę opinię na zachodnich forach i.. Po 3 godzinach explorowania jednej planety udajesz się na drugą bardzo podobną aby robić to samo czyli skanować, wydobywać, ulepszać i tak w kółko.

Do tego grafika i textury delikatnie mówiąc są kiepskie na ps4 i ludzie nażekają na dropy fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego grafika i textury delikatnie mówiąc są kiepskie na ps4 i ludzie nażekają na dropy fps.

Tekstury są kiepskie, ale już sama geometria biorąc pod uwagę jak ta gra jest tworzona wydaje się fajna.

 

Z drugiej strony przy tej ilości planet, szansie na spotkanie innego gracza, największe klany miałyby po 2 latach góra trzech członków. :E

To akurat dałoby się jakoś rozwiązać np. żeby gracz miał wybór czy pojawia się w jednym z bardziej "zaludnionych" obszarów czy mniej

 

 

Rzeczą, która tej grze najbardziej nie służy, jest z pewnością cena. Dużo, dużo za wysoka.

To zdecydowanie. Sam jestem trochę ciekawy, chętnie bym zainstalował i poeksplorował chwilkę, ale nie za taki hajs. Ponad dwie stówy to ja mogę wydać na grę pokroju takiego Wiedźmina (który oczywiście tyle nie kosztował), a nie na interesującego, ale szybko nudzącego się indyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...