Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Razser

Którego GTX970 brać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Sprzedałem tego swojego GTX'a 960 i po niedzieli wysyłam go do klienta. Teraz postanowiłem zakupić GTX970 ale mam jeszcze dylemat co do producenta. Gigabyte raczej odrzucę bo gabaryty tego chłodzenia mnie irytują.

Zależy mi na kilku aspektach, cena do 1500zł z przesyłką, karta ma jak najmniej opadać w slocie (irytuje mnie karta pod skosem) najlepiej nie referent.

Nie sugerujcie się moim obecnym procem bo on i tak leci do odstrzału gdzieś po wakacjach a teraz przy okazji chcę już kupić kartę bo jest mi ona bardziej potrzebna niż proc na ten moment. Gram sporo w CS:GO czy gry pokroju Wieśka 3 a tego na integrze nie pociągnę. Najlepiej jeśli karta będzie z moreli, na agito prawdopodobnie nie otrzymałbym kodu do pobrania gry jeśli ta promocja jest ściśle powiązana z tą gdzie otrzymywało się Wieśka przy zakupie GTX960. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batka właśnie zostawiam. :D

Mam Arkham Origin z promocji od GTX770 z przed roku czy tam dwóch a do tego jeszcze zamierzam dokupić poprzednie i przejść. :)

 

Zotac jest ciekawy pod względem wymiarów i zastanawiam się nad nim ale nutruje mnie kwestia jego temperatur bo to chłodzenie nie powala wielkością. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Zotac wygląda na taką padakę Asus to sprawdzone chłodzenie i dobrze radzi sobie z grzejnikami :) zaś MSI to nowość najlepsze chłodzenie jeśli chodzi o stopkę heatsink i jest półpasywna i droga ale jeśli nie zmieniasz grafy co rok będziesz zadowolony.Do solidnego OC u Zotaca może być lipa.Jednak sprawdziłem recenzje na zagranicznym forum i ludzie komentują ,że Zotac dobija do 80*C co prowadzi do zbicia zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze nowego Strixa tutaj link. O własnie tutaj :v

2-3 miechy temu byłem do nich bardzo negatywnie nastawiony bo te pierwsze jakie się ukazywały w necie to spadały w dół i wyglądały jak banany. Teraz nie wiem, może usztywnili konstrukcję i tak nie spadają bo już lepsze widziałem. Ten kosztuje akurat idealnie bo przesyłka gratis. :D

Edit: Ja kartę zmieniam kilka razy na rok :D No chyba, że trafię na super egzemplarz cichy, nie piszczący i w miarę prosty w slocie to zostanie.

Wydajnościowo powinien dać radę z grami w które zamierzam grać. Wiem, że Batman to padaka pod względem optymalizacji ale wyłącze jakieś pierdoły i na wysokich sobie pogram jak w Wieśka na GTX960 (spokojnie na wysokich przy tym procku w 1080p wyciągał 40-60fps) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sumie Palit JetStream jest ciekawy. Ale mniej się go widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście już przygarnąłbym Palita GTX 970 wygląda solidnie nie jest krową i stoi za 1450 zł potem jest Asus Strix ale chyba płaci się więcej za fikuśny backplate.Gigabyte to krowa co urywa sloty PCI a MSI to taki Sweet Spot dlatego każdy kupuje MSI ale znowu cena ponad 1500 zł.

 

Asus lub Palit w cenie mniej niz 1500 zł te 2 opcje.Oczywiście Asus ma mniejsze TDP co za tym idzie trzeba modować bios żeby zrobić dobre OC i gwarancja przepada + większa cena za backplate oraz ma mniejsze wentylatory niż Palit może być głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z cewkami u producentów GTX970? Mam obecnie GTX770 od Gigabyte i to jest jakaś masakra, włączenie anti-aliasingu w grze kończy się nieustannym piszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć GTX 970 od MSI czasem piszczy zależy od sztuki i na co trafisz to jest losowe tak mi się wydaje i u każdego producenta chyba ten problem występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte to ja wiem jak wygląda bo co by nie mówić, ten GTX960 ma to samo chłodzenie co i 980. PCB też długie, backplate też jest. Sprzedałem go ze względu na rozmiar i brak wystarczającej pamięci do lepszych gier.

 

Chyba zastanowię się między Asusem a Palitem. Inne opcje mnie jakoś nie przekonują a MSI za drogie. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te MSI były w tygodniu po 1499zł. x-kom, ale sie szybko wyprzedały w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te MSI były w tygodniu po 1499zł. x-kom, ale sie szybko wyprzedały w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym brał tego Palita mała karta ale chłodzenie wygląda na solidne i nawet jakoś wygląda a nie jak wyjdź i nie wracaj jak u innych producentów :D i cena jest akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powinna mi przyjść kasa za GTX960 więc pewie zamówię Palita. :)

Tylko z drugiej strony to jest straszna krowa jeśli chodzi o grubość chłodzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit ma jeden zasadniczy problem: awaryjnosć ( a co za tym idzie - długość gwarancji) PS. CHłodzenie palita wygląda dobrze tylko na zdjęciach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że Palit ten okres gdzie uchodził za awaryjną markę ma już za sobą.

Ale nic nie przesądzam, dalej w grze jest Asus.

 

Najlepiej dajcie argumenty za i przeciw jednemu i drugiemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit: + Tani

-Głośność / temperatura pod obciążeniem

-Awaryjność / gwarancja - ja bym nie ryzykował bo keplery od palita były dość awaryjne...

= średni w OC

+ półpasywny

Asus:

+tani

+ Niska awaryjność i dobra gwarancja

+ dobre OC

+ Cichy w spoczynku i pod obciążeniem przy utrzymywaniu bdb temperatur, choć nie jest pół pasywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dodam, z Asusem miałem jedną przygodę jeśli chodzi o karty graficzne.

Był to GTX770 i on miał 2 problemy

Piszczące cewki i wpadał w wibracje pry 40% obrotów wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dodam, z Asusem miałem jedną przygodę jeśli chodzi o karty graficzne.

Był to GTX770 i on miał 2 problemy

Piszczące cewki i wpadał w wibracje pry 40% obrotów wentylatora.

Piszczące cewki to loteria, a z drugim przypadkie się nie spotkałem, jednak nie powinno go tutaj być, bo widziałem kilka recenzji na jego temat i nigdzie nie było o tym mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Palita akurat wygląda na większy lepsze wiatraki i solidniejszy heatsink albo foty jakieś spreparowane a temperaturę zawsze można zbić w MSI Afterburner.Chyba nikt nie zostawia karty na auto obrotach???Co do gwarancji ja bym się tym tak nie sugerował bo w każdym serwisie mogą zrobić w konia jak się karty nie przekręci to nie padnie :D Autor i tak ma w planach zmianę grafy za pół roku więc to co tańsze może brać.Zresztą Palit kiedyś robił padaki a nie karty :D zła sława została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Palita akurat wygląda na większy lepsze wiatraki i solidniejszy heatsink albo foty jakieś spreparowane a temperaturę zawsze można zbić w MSI Afterburner.Chyba nikt nie zostawia karty na auto obrotach???Co do gwarancji ja bym się tym tak nie sugerował bo w każdym serwisie mogą zrobić w konia jak się karty nie przekręci to nie padnie :D Autor i tak ma w planach zmianę grafy za pół roku więc to co tańsze może brać.Zresztą Palit kiedyś robił padaki a nie karty :D zła sława została.

Tak jak mówiłem - ten palit wygląda lepiej tylko na zdjęciach - CAŁA karta jest plastikowa, a nie dopłacenie do asusa w tym przypadku (40 zł) to grzech i to bardzo ciężki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...