Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ponczoch92

czy to wina procesora ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum, wiec z góry przepraszam za jakiegokolwiek błędy.

Mój laptop to Acer Aspire 7250G. Mam go już prawie 4 lata. Tata kupił ostatnio grę COD Black ops, z racji tego że tata ma lepszy komputer u niego śmiga wszystko fajnie a u mnie jest problem. Mam zaledwie 10 fps .. nie da się grać. I moje pytania brzmią:

Czy to wina procesora, że tak gra się zacina ? (Procesor: AMD Dual Core Processor E-350)

Czy to wina karty graficznej ? (Karta graficzna: ATI HD 6310)

czy po prostu mój komputer jest za stary/słaby na tą grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrocze takie male porownanie: towj komputer to kalkulator a ty probujesz uruchmic na nim gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety twój lapek nie nadaje się do takich gier, ponieważ posiada słabiutki procesor z wbudowaną grafiką, ogólnie to współczuję męki na nim przy zwyczajnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. dziękuje za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jakbym kupił lepszy procesor i kartę to by jakoś chodziło czy po prostu sprzęt jest stary i bardziej będzie się opłacało kupić coś nowego i lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze laptop to nie komputer stacjonanry, nic w twojim acerze nie wymienisz bo jest wlutowane do plyty na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey, a gdym chciał sam złożyć komputer to za 1500 zł złożyłbym coś dobrego czy "syf" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1500 to raczej komputer biurowy, cos fajnego koszutuje ok 2700zł bez windowsa, i masz w tym zestawie core i5, płyte głowna gigabyte h81, 8gb ram kingston 1600mhz fury blue series , gtx 960(referent od msi), zasilacz chieftec ctg 600w, dysk wd blue 1tb obudowe brutusa m25, nagrywarke asus f1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o częściach używanych ? Bo mój tata ma kolegę który prowadzi włśnie serwis/sklep zajmujący się elektroniką i mógłbym od niego brać i mieć gwarancje. Opłaca się czy dać sobie z tym spokój ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey, a gdym chciał sam złożyć komputer to za 1500 zł złożyłbym coś dobrego czy "syf" ?

 

Oto co możesz złożyć za 1600zł, Zestaw 1600złPamiętaj jednak, że jest to zestaw, bez systemu, bez obudowy, monitora, myszki i klawiatury. Co do średnio-wysokich detali w najnowszych grach to trochę optymistyczna opinia, bo na pewno nie we wszystkich. Ale pograsz raczej we wszystko, z tym że nie jest to komputer na lata, za rok prawdopodobnie gry zaczną go powoli przerastać, oczywiście tylko te wyjątkowo wymagające. W inne zagrasz na niskich ustawieniach graficznych. Po godzinie 0:00, a więc już jutro na tej stronce opublikują zestawy na lipiec, może będzie coś delikatnie ciekawszego, ale nie oczekuj rewelacji. Co do używek, jeśli masz zaufanego człowieka i da Ci jeszcze gwarancje to pewnie, opłaca się. Ale jeśli chcesz grać to zapatrz się w używki części co najmniej takich jak w wskazanym przeze mnie zestawie, a najlepiej coś lepszego. Skonsultuj taki zestaw ze znajomym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey, a gdym chciał sam złożyć komputer to za 1500 zł złożyłbym coś dobrego czy "syf" ?

 

Z nowych podzespołów nie będzie szału. Z używanych ? Da się złożyć sprzęt do giercowania ;)

 

i5-2400 ~350zł

pł. główna Gigabyte/Asus/Asrock/MSI na Z68/P67 - 130zł

8GB DDR3 - 150-170zł

obudowa SilentiumPC Brutus ~50zł

zasilacz Corsair/Fortron/Antec i inne ~60-120zł

HDD 1TB - 150zł

GTX 660TI/GTX760/GTX670 2GB lub HD7950/HD7970 3GB

 

Przy zakupie używek najbardziej czułymi elementami jest pł. główna, bo sprzedający często twierdzą, że jest w 100% sprawna, a się okazuje, że piny w podstawce są wygięte, więc trzeba patrzeć na zdjęcia; dalej na pewno dysk - bez screenów ze S.M.A.R.T dysku nawet ze sprzedawcą nie rozmawiam, ale zawsze możesz zakupić nowy - 1TB to koszt 200zł; na koniec grafika - modele 7950/7970 służyły do kopania Bitcoinów, więc bez gwarancji używek nie warto brać, modele nvidii już można, bo nie były tym "zagrożone".

Rozpisałem się, ale pewnie to co tu napisałem to dla Ciebie czarna magia :E

 

Tak to mniej więcej wygląda. Zanim cokolwiek kupisz u wujka to wróć tu i ocenimy co Ci zaproponowano, bo ja już nie jednego "wujka" znam co to niezły szajs wciskał rodzince, bo kasa się musi zgadzać.

 

Jak nie PC to może PS4 ? Za 1100 kupisz używkę na gwarancji. Gry są drogie, ale możesz odsprzedawać z małą stratą, więc sumarycznie dana gra i tak jest tańsza niż na PC-tach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój za 1500 złoży komputer który odpali każdą grę oczywiście najnowsze tytuły nie na najwyższych ustawieniach, nie każdemu może zależeć by mieć sprzęt na zapas na dekadę.W sygnaturkach co niektórzy chwalą się że mają najmocniejszy i7 oczywiście podkręcony żeby był jeszcze szybszy chociaż i tak jest już za szybki i karty graficzne najmocniejsze na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektórych to już dobrze poniosło...Jasne że za 1500pln można spokojnie złożyć coś do grania, nie potrzeba od razu wydawać trzy koła. Gry nie dlatego cieszą że chodzą w full detalach, tylko dlatego że mają fajną fabułę, klimat itp. Gra spokojnie potrafi cieszyć gdy działa na medium, a przecież na minimum też można grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój za 1500 złoży komputer który odpali każdą grę oczywiście najnowsze tytuły nie na najwyższych ustawieniach, nie każdemu może zależeć by mieć sprzęt na zapas na dekadę.W sygnaturkach co niektórzy chwalą się że mają najmocniejszy i7 oczywiście podkręcony żeby był jeszcze szybszy chociaż i tak jest już za szybki i karty graficzne najmocniejsze na rynku

 

Rozumiem ze smutek ogarnął kiedy widzisz podkręconą i5/i7, zarób to też będziesz miał, a nie płaczesz, swoją drogą śmieszy mnie że negujesz użyteczność posiadana lepszego podzespołu do tego podkręconego, każdy kupuje to co mu potrzebne.

 

Za 1500 nie złoży nowego komputera do grania chyba że do pikselozy albo oglądania slajdów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xbox'a 360 ale niestety nie umiem ani nie lubię grać w gry "strzelane" na nim. Nie oczekuje jakieś super grafiki, może i to zdziwi was ale gdy gram w Snipera Ghost Warrior mam 40 fps i mi w zupełności to wystarcza. Tak jak kolega wyżej napisał, mnie właśnie interesuje bardziej fabuła gry niż grafika, ale owszem każdy chce mieć jak najlepszą. No nic pomyślę jeszcze, nie śpieszy mi się z kupnem bo do grania na co dzień mam xbox'a. Dziękuje za waszą pomoc i opnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze smutek ogarnął kiedy widzisz podkręconą i5/i7, zarób to też będziesz miał, a nie płaczesz, swoją drogą śmieszy mnie że negujesz użyteczność posiadana lepszego podzespołu do tego podkręconego, każdy kupuje to co mu potrzebne.

 

Za 1500 nie złoży nowego komputera do grania chyba że do pikselozy albo oglądania slajdów ;)

Późna godzina, rozumiem - każdemu może się jakaś głupota palnąć. Granie to tylko minimum @60fps Ultra/Uber, a wszystko poniżej to pokaz slajdów?

Za blisko 1500 PLN można mieć całkiem dobrą i przede wszystkim przystępną cenowo platformę. Fajerwerków wiadomo nie będzie, ale pograsz w większość gier na przyzwoitym poziomie.

 

- GPU: LINK

- PSU: LINK

- OBUDOWA: LINK

- RAM: LINK

- HDD: LINK

- MOBO: LINK

Całość w morele.net: 1458, 00 PLN

 

Pozostaje:

- CPU: Poszukaj jakiejś używanej i5. Wersje bez "k" nie są raczej katowane, a procesory są bardzo mało awaryjne. Musisz zwrócić przy kupnie uwagę czy dodawane jest chłodzenie do procesora, bo inaczej będziesz miał problem. No i musisz patrzeć na jaką podstawkę jest procesor. Płyta tutaj akurat jest na 1150, więc i na taki socket musisz szukać procesora. Będą one droższe, ale nic nie stoi na przeszkodzie by kupić płytę na 1155. Taki zestaw zawsze możesz w przyszłości rozbudować o dodatkowy RAM, czy nowe lepsze GPU.

- Nagrywarka: LINK (iHAS, rewizja E)

 

Podsumowując całość wyniesie nieco więcej niż 1500 PLN (zależy za ile udałoby Ci się dostać CPU), ale generalnie jest to już jakiś taki względnie porządny sprzęt. Nie licząc procesora, oparty na nowych częściach, a więc gwarancja i spokojna głowa.

 

EDIT:

Co do CPU, możesz jeszcze pomyśleć nad G3258. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, a można go podkręcić całkiem sensownie. Tylko pamiętaj wtedy o dodatkowym chłodzeniu. Dwa rdzenie to nie cztery, ale nadal spokojnie pograsz w większość tytułów przy zadowalającej płynności. Odsyłam LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sam siebie znegowałeś ponieważ brakuje w zestawie procesora, w takim wypadku przekraczamy cenę 1500, żeby w tych 1500 się zmieścić trzeba było by teraz mocno ciąć, aby dobrać zbalansowany zestaw, a jak wiadomo sporo stracimy, 4GB ramu to też na obecną chwilę do grania jest bardzo małą ilością.

Krótko mówiąc za 1500 z nowych części nie złożysz sprzęt aby w pełni komfortowo pograć chyba że zadowolisz się totalnym low co raczej jest bez sensu, bo już konsola już za taką samą cenę zapewni znacznie lepsze wrażenia.

 

Z używek jak najbardziej można skleić coś sensownego.

 

BTW. Nigdy nie sądziłem że granie to tylko Uber 60 FPS, ponieważ sam nawet nie gram w takich detalach przez dość już starą kartę jaką jest GTX 770, czas zmienić na 980 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę znegowałem, bo z jednej strony (dajmy na to kupno takiego Pentiuma) zestaw wyniesie przy obecnych cenach 1747 PLN czyli nie 1500, ale z drugiej strony czy te 250 PLN to aż tak dużo więcej? W skali całego budżetu może i niemało, aczkolwiek nie jest to też jakaś wielka suma którą należy dopłacić, żeby w zamian móc całkiem komfortowo pograć w naprawdę wiele tytułów. Z tych nieco starszych, nawet z wysokimi ustawieniami.

 

Z kolei Ty trochę naciągasz z tym RAM-em :E 4GB to mało jeśli masz CPU i GPU które pozwolą Ci wykorzystać więcej. W tym zestawie 4GB wbrew pozorom jest całkiem w porządku. Sam do niedawna grałem przy 4GB (dopóki nie wyszły nextgeny), a więc da się i jest mnóstwo bardziej wymagających tytułów które można ograć na wysokich ustawieniach mając 4GB i podobne GPU.

Mając 4GB w sumie pograsz w każdą grę na rynku na chwilę obecną, tylko wystarczy pamiętać żeby nie ustawiać wszystkiego na full ;)

 

PS.

A nie lepiej dołożyć do 980Ti? :E 980 jest kiepsko opłacalne w stosunku do 970, bo to raptem kilka % różnicy, a w cenie już całkiem dużo się różni. To już bardziej bym się skłaniał do SLI x2 z 970, tylko te 3,5 GB... :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1747 zł to nie jest dużo jednak tutaj znowu możesz dopłacić nie wiele i mieć i5, takie zamknięte koło :E

 

Za droga 980Ti jest teraz, 980 i tak chce brać na jesień więc w cenie 1800 raczej się wyrobię za nówkę, no ale zobaczę jak to będzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę tylko na używkach bo szkoda mi hajsu na komputery. Za 1500zł można spokojnie złożyć kompa na którym odpali się każda gierka.

i5 750 + płytka + 4gb ram + chłodzenie 600zł http://pclab.pl/art50000-54.html

 

GTX660/HD7870 450zł z wysylka

Zasilacz 100zł - jakiś dobry 400w wystarczy.

Dysk 100zł

 

250zł zostaje na resztę.

 

Jeżeli chodzi o nowy sprzęt to lipa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z używek składałem taki komputer

 

Płyta główna : Biostar TP i45 - 150 zł

Procesor: E5450@ 4.15Ghz - 200 zł

Chodzenie CPU: Zalman 9700NT -50 zł

Pamięć: 8Gb DDR2 800Mhz TRANSCEND CL5 -150 zł

Karta Graficzna: Palit Dual Storm GTX 750TI - 480 zł

Dysk Twardy: Dysk WD VelociRaptor WD5000HHTZ 500GB - 220 zł

Obudowa: HP XW 4400 - 50 zł

Zasilacz: HP DPS-460CB - 0 zł (zakupiony z obudową)

Monitor Asus 22'' - 200 zł

 

695cct-4.png

 

 

Wyszło 1500 zł

 

Fakt, że podzespoły nie należą do najnowszych, ale są bardzo dobrej jakości,

a ich moc dostosowana jest do zapotrzebowania nowego użytkownika, więc jest on bardzo zadowolony.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...