Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anthari

Niska prędkość na routerze wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Korzystam z internetu wifi którego nadajnik jest parę domów dalej . Z anteny do odbioru internetu radiowego ( taka antenka w kształcie choinki) , i kablem z końcówką RP-SMA idzie do karty tp-link w kompuetrze . Kupiłem dwa routery tp link wr743nd i rozdzieliłem sygnał . Jeden działa jako router client ( ten co odbiera sygnał wifi z anteny) i drugi podłączony do niego router wifi . Pierwszy client router działa bardzo dobrze , od niego idzie jeszcze kabel to komputera stacjonarnego na którym wszystko działa bez zarzutu. Niestety drugi router (wifi ) podłaczony do pierwszego cos nie za bardzo działa. A mianowicie zamiast predkosci 6 Mb/s , wacha się miedzy 0,5 a 2 Mb/s. Konfigurację zrobiłem dobrze routery podłaczylem do siebie lan to lan , a takze probowałem wan to lan lecz to samo sie działo , zaznaczam ze z pierwszego routera przez kabel idzie idealnie, ktoś może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy połączeniu lan do lan masz wyłączone dhcp na tym ostatnim routerze? Zmień też IP routera na końcówkę .2

Popatrz, np. inssiderem, czy jakaś inna sieć nie nadaje na tym samym lub obok kanale. W razie czego zmień na mniej oblegany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem znowu powrócił , jak wyłączenie wczesniej DHPC pomogło to teraz nic nie pomaga.

Przekonfigurowałem oba routery odpoczątku ale problem caly czas jest , czyli predkosc na komputerze przez lan jest ok , natomiast wifi dalej od 0,5 - 2 megabitów skacze , najdziwniejsze ze wysyłanie i pingi są ok !

Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to:

Popatrz, np. inssiderem, czy jakaś inna sieć nie nadaje na tym samym lub obok kanale. W razie czego zmień na mniej oblegany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Przyczyn może być bardzo dużo:

- poziom sygnału z głównego AP

- poziom zakłóceń w eterze

- uszkodzenie anteny, kabla koncentrycznego, wtyczek RP-SMA

- uszkodzenie głównego AP jak i Wr743ND działającego jako odbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...